Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Note 3 или Lenovo Vibe Z2 Pro
#1

Здравейте, решил съм да сменям старото HTC Sensation и съм се насочил към моделите Samsung Galaxy Note 3 и Lenovo Vibe Z2 Pro (обмислях и LG G3, но чух колебливи мнения за него). 

Споделете, кой според вас е по-добрия модел, кой си струва и т.н. Аз съм го харесал Galaxy Note-a от доста време, но Lenovo-то също изглежда доста добро. На Note-a AMOLED дисплея му изглежда по-добър (дисплея за мен е важен), има писалка и доста софтуерни изгъзици, докато Lenovoto изглежда много добре като цялостен комплект, но пък сякаш е по "постен" и чух че има софтуерни проблеми, греене и т.н..

Кой според вас е по-добрата опция тъй като и двата са около 700-800 лв.
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом дисплеят ти е важен, трябва да се отбележи, че на хартия този на Lenovo е доста по-напред, спрямо този на Samsung:

- 6' срещу 5.7'

- Quad HD (1440 x 2560 pixels) резолюция срещу Full HD (1080 x 1920 pixels)

- 490 ppi (гъстота на пикселите) срещу 386 ppi

- 78% screen-to-body ratio (размер на екрана в съотношение с рамката) срещу 74%

Като плюс на Samsung пък може да се даде с една идея по-функционалната камера, като не съм сигурен, защото не съм го ползвал, все пак.
Цитирай
#3

Еми кажи какво друго ти е важно освен дисплея /колегата ти е отговорил съвсем точно за дисплея/. в Леновото ще намериш стилен метален корпус /което като бивш собственик на самсунг си мисля, че те никога няма да направят/ уникална камера, никакви проблеми с софтуера/поне при мен/. Има определени неща от които се оплакват другите потребители на този телефон/виж конкретната тема/ Та като съвет купувай от магазин и го огледай добре. А и батерията е перфектна.
Цитирай
#4

Ами чесно казано ще го ползвам за почти всичко, четене, интернет, музика и т.н. Леновото и като цена и като характеристики на хартия изглежда по-добре, единственото което ме притеснява за него е качеството, но щом вече софтуера е в по-добро състояние значи може и на него да се спра. Изгъзиците на Самсунг не ме привличат толкова, единствено може би писалката, която върви с него, кожения гръб и това че е по-утвърдена марка като качество (или поне предполагам). Ще трябва и на живо да ги видя как стоят (Металния корпус на Леновото може да ми хареса доста) и тогава ще реша, но пак казвам че Леновото може да се окаже по-добрия избор просто ме притеснява ако го взема и започнат някакви софтуерни и хардуени главоболия и проблеми.
Цитирай
#5

Погледни и тези двата:

http://smartphone.bg/smartphones-motorol..._2014-16bl

http://smartphone.bg/smartphones-asus-Ze...1ML-bl64gb

Moto X има предимство, защото е с чист Android.

А пък ASUS-ът просто е с такива харектеристики, че няма как да не ти направи впечатление.

Zenfone 2 (ZE551ML)

ПРОЦЕСОР Intel Atom Z3580 (4-ядрен, 2.30GHz, 2MB кеш)
ВИДЕОКАРТА PowerVR G6430
ПАМЕТ 64GB
ОПЕРАТИВНА ПАМЕТ 4GB
Цитирай
#6

Аз напуснах отбора на Самсунг само и единствено заради Амолед дисплеите,които супер много започнаха да ме дразннят с нереално наситените си цветове,като всичко естествено се губеше.Вземи IPS дисплей,ако държиш на реализма.

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#7

С Vibe Z2 Pro съм от няколко седмици, и мога да кажа че за парите си е перфектния избор.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#8

И аз ти препоръчвам Леновото , Няма никаква грешка Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)