Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[РЪКОВОДСТВО][H815]Отключване на BOOTLOADER, Инсталиране на TWRP и ROOT

(2016-11-27, 22:36:21)ganchev написа:  Май ще е за всички, но ще се разбере, като пусне стъпките за заключване.
Всъщност аз го питах и той си каза, че ще за всички, което е добре.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Не разбрах кое ще е за всички?

И друго не разбрах. Във видеото се вижда точно на 1:46 как човека си ги има готови (извлечени вече необходимите партишъни) и просто после ги флашва с LG ROOT и командата dd, тоест замества предишните модифицирани от отключването партишъни с оригиналните от преди отключването. Та не разбрах как ги е взел (извлякъл) тези оригиналните (не пипаните) партишъни, за да може после да ги използва за релокване?

Написал е така:

"So, I've just extracted all partitions "BEFORE" unlocking bootloader, then i unlocked it, again extracted all partitions to make a HEX compare, and that's it - just flash important (2 or 3) partitions from state BEFORE bootloader was unlocked and wow - relocked.."

Не разбрах как ги е екстрактнал преди отключването?

Edit: Да сега като прочетох по натам по темата в XDA и разбрах как всъщност е екстрактнал необходимите му партишъни.

Ето поста е от вчера: http://forum.xda-developers.com/showpost...stcount=42

Написал е също, че днес или утре ще постне неговите дъмпове на двата партишъна, но както в началото на темата, човека е изразил съмнение, че
ако в един от важните партишъни се съдържа DEVICE-ID-то необходимо за отключване на буутлоудъра, и ако някой си заключи телефона използвайки неговия метод с неговите dumps на партишъните, то съответно би трябвало да получи и неговото DEVICE-ID, което в последствие лесно би могло да се установи от някой сервиз. За това най-добре е всеки сам да си направи dump на необходимите партишъни, да си ги запази някъде и ако се наложи да си релоква телефона да ги използва.


"The biggest problem for me is 1 of this important partitions - becouse, what if this partition contains DEVICE-ID needed to unlock bootloader. If you relock it using my method, probably your phone will get DEVICE-ID of my phone - which can be easly detected by LG Support. I need to check some things before I make this release."
Цитирай
Аксесоари

Точно това ме притеснява и мен с Device-ID. Ще изчакам малко повече време, да видим дали ще има някакво развитие по темата. А иначе намерих някакъв бекъп с flash fire, още докато съм бил с android 5.1 и заключен boot loader. Проблема е че за да го пробвам него, трябва да върна до 5.1, после да рутвам, да инсталирам flash fire и чак тогава да пробвам дали точно тези 2 партишъна, влизат в бекъпа който имам. Сиреч, бая време трябва да отделя за експерименти и ще го оставя за друг път Smile

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
Sad 

Някой може ли да помогне?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Така, трябва на телефона да ти излезе един прозорец с едни цифри. Даваш му "ОК" и това ще разреши достъпа на ADB на телефона.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Илиза. Давам му ОК и той се рестартира...после трябва да напиша да ми излезна ID-то, но ми изписва waiting for any device.
Цитирай

Прочети една страница назад в темата имаше колега с подобен проблем. Реши се единствено с преинсталация на Windows.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

HELP!


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Ами няма да стане при теб. Не се подържа отключване на бутлоудъра за версията на твоя Г4.Само за европейския вариант на телефона.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Има ли друг вариант да сменя андройда
Цитирай

Не. Няма.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Здравейте, с v20g-eur-xx,h815, изчетох всички предишни мнения, имаше колега със същия проблем. В device managager, само когато е в птп режим разпознава адб и устройството, в мтп - не. Но и в двата случая като reboot-на bootloader-а, после устройството не е разпознато и съответно не мога да видя идто, пробвах абсолютно всичко от темата, преинсталирах драйвърите LGUnitedMobile_Win_Driver_Ver_3.14.1 като махнах всички настоящи и откачих телефона от пц-то, инсталирах ги наново- същия резултат, дезинсталирах вс, пробвах само с драйвърите от телефона-пак без резултат. Пробвах да друго пц пак с windows 7 64 - home,при мен е ultimate. Някой ако има предложения ще съм благодарен.

Ето скрийншоти.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

(2016-12-21, 13:21:33)ganchev написа:  Не. Няма.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk
Здравей, понеже си последния коментирал си позволявам да се обърна директно.

Пробвах на 3 компютъра с уиндоус 7 - 2 лицензирани( 64 и 32 битови) и 1 кракнат. 64битов - ултимейт. Правя 1 и също на всичките. Активирал съм дебъггинг и оем ънлок. Правя следното:
1. свързам с кабел и избирам мтм режим и после инсталирам драйвърите от менюто на телефона и потвърждавам на пцто, инсталират се успешно
2. после инсталирам 2-та файла за адб интерфейса както е описано и в същата последователност.
3. проверявам в дивайс мениджър и получавам грешките от скрийншотите в предишния пост.
4. инсталирам драйвърите на лг от официалния им сайт.
5. след като сменя режима на птп и инсталирам пак драйвърите вече в дивайс мениджър се появява адб интерфейс, андроид и лг г4 и съответно разрешавам достъпа на пц-то от телефона както при колегата с клипчето в ютюб.
6. отварям цмд с админ права и пиша adb devices и ми показва телефона.
7. след ребуут във фастбуут, пц-то издава известието за неуспешно свързано устройство и  след fastboot oem device-id, остава на waiting for device и до там, цмд-то крашва и телефона се маха батерията и тогава тръгва.
п.с. 1 път успях за 32битовия да разпознае телефона в мтп режим, но пак същия номер.
пробвах и с друг кабел, макар и да няма логика, резултатът е същия.
п.с 2 на ултимейт версията имам и лг бридж, но пак не става, на другите не съм пробвал, но няма логика да е от него.
Цитирай

Здравей, колега. Виж това мнение - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1348352
Според мен е единственият вариант. Чиста преинсталация на Windows реши проблема на колегата тогава и нищо друго.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2017-02-01, 18:24:55)ganchev написа:  Здравей, колега. Виж това мнение - https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1348352
Според мен е единственият вариант. Чиста преинсталация на Windows реши проблема на колегата тогава и нищо друго.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Добре, мерси за отговора, колега, засега ще се въздържа, по принцип веднага ли трябва да се покажи ид-то или отнема известно време, мисля да направя последен опит на 32-битовия. Отделно има ли значение дали отварям цмд от директория на адб или не? Мерси.
Цитирай

Веднага трябва да ти излезе ID-то. Забравил съм аз къде го отварях. Мисля, че няма значение.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Момчета, може да не е за тук коментара, но си руутнах Г4-ката и въпроса ми е, като излезе 7-цата на андроида, трябва ли да ънруутна телефона преди актуализацията, за да не стане някой "сакатлък" или няма да е проблем?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Няма да смисъл да ънрутваш. Когато излезе kdz го флашваш с LG UP и си готов.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

То хубаво, но как да го изтегля без да го инсталира? От сайта на ЛГ ?

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Тя нека излезе 7-цата пък тогава е лесно Smile
Това малко като тигана и рибата ...
Цитирай

Ами аз лично се надявам и я чакам Март месец, пък ще видим, каквото дойде! Smile

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

Xiaomi 11T Pro 8/256
Цитирай

Рутнъл съм телефона и съм отключил бутлоудера по описания начин в началото на темата.
Въпросът ми е ако опитам чрез LGUP да флашна нов официален kdz ром, ще изгубя ли рута и рикавърито?

Galaxy S10
Цитирай

Да. Ще трябва пак отначало да повториш стъпките.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Стъпките само за рикавърито и рута?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Galaxy S10
Цитирай

Да. Той бутлоудъра си е отключен вече.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Днес инсталирах едно recovery с Flashify и после пробвах да вляза в рековерито и до там когато дам reboot на което и да е после пак в рековарито ме пуска нищо не мога да направя флашнах пак със старото рековери но не става помагайте.И така стигнах някак до download mode но сега като пробвам да инсталирам kdz файла с flash tools стига до 9% и това е какво пропускам, и още нещо през рековарито не мога да инсталирам нищо и постояно ми изсписва No OS Installed are you sure you wish reboot.Изтрил съм ОС сега ми трябва KZD файл че да го оправя ако мога

LG G4 H815 HUN  
Samsung S8 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)