Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон до 400-450лв
#1

Здравейте! Искам да си закупя, някакво телефонче, до около 400-450 лева. Това ще ми е първия смартфон (или поне не от това поколение ;д), все още съм със моята вярна Nokia N95 8GB, но вече почна да дава фира и ще трябва да я пенсионирам. 
Та така, не съм много наясно с новите технологии и в магазина лесно могат да ми пробутат разни боклуци,  като ме убеждават че е най-доброто за тези пари.
Изискванията ми са: да е със издръжлива батерия, що годе добра камера и да не забива.

Благодаря за вниманиетоSmile  
Цитирай
Аксесоари
#2

Нов или втора употреба ? Втора ръка за тези пари се намират много запазени и добри флагмани.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#3

По-скоро нов, все още не съм решил дали да не е на лизинг.. никога не знаеш колко и какви непредвидени разходи ще изскочат.
Цитирай
#4

Сони М4 е телефона за теб .
Цитирай
#5

Аз си взех S3-ката на лизинг и после съжалих. Когато платих последната си вноска цената на телефона вече беше паднала 3 пъти. Просто цените на телефоните много бързо падат и лизинга според мен не е удачен вариант освен ако не е краткосрочен.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#6

Ако държиш на доказана марка и набора от качества, LG G2 ми изглежда подходящ: http://www.elitmobil.bg/lg-g2-d802-16gb

Ако наистина държиш на батерията, но можеш да направиш лек компромис с по-непопулярната марка, Lenovo P70: http://smartphone.bg/smartphones-lenovo-P70-P0S6000FRO

Офертите, които ти предлагам са по-скоро между 450-500 лв., но просто това се доближава максимално до това, което искаш, може би. Иначе има доста компромисни варианти - ако разгледаш смартфоните на Lenovo в същия сайт, от който съм дал линк, ще видиш, че почти всичките им модели са с издържлива батерия, защото те залагат на това. Също така и цените има са по-ниски. 


Избрах да предложа P70 заради: батерията, процесорът - който е 8-ядрен, 64-bit и разполага с немалко RAM (2gb).


Имай предвид, че не съм използвал въпросните телефони и ни пиша всичко това на базата на онлайн ревютата, които съм разглеждал - тоест е възможно да не са съвсем такива, каквито ги описвам, но на хартия определено изглеждат ок.
Цитирай
#7

(2015-06-07, 23:58:32)Camaro написа:  Сони М4 е телефона за теб .

Подкрепям за Xperia M4 Aqua! Нов модел, 8 ядрен много бърз процесор, повече от прилична камера, много лек UI, който не забива и е най-близо до чистия Андроид, прекрасна изработка на корпуса с внимание към всеки детайл, батерия, която издържа без проблем 2 дни.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#8

Само за информация: За около 450лв. се намират запазени втора употреба Samsung S5-ци, Sony Z2-ки, HTC M8-ци и LG G3-ки. Все телефони от висок клас.
Иначе подкрепям колегите за Sony M4 Aqua. Прекрасен телефон е стига да може да се намери на тази цена Smile

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#9

M4 Aqua е 539 лева в Sony центровете, но си струва всяка стотинка. Миналата седмица си играх с него и телефончето е по-бързо от Z3-ката ми, която е много по-висок клас. Явно 8-те ядра си казват думата. Big Grin

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#10

Battery capacity :

- Sony M4 Aqua: 2400 mAh
- Lenovo P70: 4000 mAh

Иначе, ле е лоша идея Sony-то.
Цитирай
#11

(2015-06-08, 13:13:49)Optimism написа:  Battery capacity :

- Sony M4 Aqua: 2400 mAh
- Lenovo P70: 4000 mAh

Иначе, ле е лоша идея Sony-то.
Леново съм има 3, тия параметри на батерията са само рекламни. Сегашния ми телефона е с 2150 мч и държи повече от 3000 мч на леново.
Цитирай
#12

@Optimism - някой път не всичко е написано на "хартия"...

Choosing...
Цитирай
#13

Не само капацитета на батерията е важен, а и софтуерната оптимизация. При телефоните на Sony тя е много добра.

Без режим Stamina

/цък на снимките за голям размер/
[Изображение: 333deff11a087f3a.png]

С включена Stamina

[Изображение: 5c8ce1995a685ffe.png]

А има и режим Ultra Stamina, но при него телефона се превръща в Nokia с фенерче. Lol

Моя телефон изкарва съвсем спокойно 2 дни без включена Stamina и с включени всички възможни неща. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#14

(2015-06-08, 13:21:05)Sloona написа:  @Optimism - някой път не всичко е написано на "хартия"...
Да, със сигурност. Точно за това, когато пиша на някого мнението ми за някой телефон подчертавам, че е така "на хартия". Нямам телефоните и не мога да ги разгледам, за да знам. 
Цитирай
#15

Взимай мейзу м1 ноте. Няма по-добро

Enduro
Цитирай
#16

(2015-06-08, 09:33:57)k0brA написа:  Само за информация: За около 450лв. се намират запазени втора употреба Samsung S5-ци, Sony Z2-ки, HTC M8-ци и LG G3-ки. Все телефони от висок клас.
Иначе подкрепям колегите за Sony M4 Aqua. Прекрасен телефон е стига да може да се намери на тази цена Smile

Колега, къде се намират g3-ки и M8-ци за тези пари?
Цитирай
#17

@danielbonev В OLX има доста оферти.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)