Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Намокрен телефон поправка
#1

Здравейте,

Преди два ди успях по най-глупав начин да намокря закупен през февруари т.г. LG G2. За съжаление както всички знаем този модел не е с лесно премахваща се батерия и поради тази причина не съм се и опитвал да го правя.
Телефонът е закупен от Мовен (Плевен) и е в гаранция, в случай че успея да му намеря разбира се гаранционната карта...
Доколкото съм запознат с темата (да се чете "не много") намокрянето е основание за отказване на гаранция на телефона и се чудя дали има въобще смисъл да го пращам до Плевен за сервиз, само за да ми откажат гаранцията. При това положение смятам да го дам на сервиз в София поради съображения за бързина на изпълнението на ремонта.

Въпросът ми е дали някой може да ми препоръча качествен магазин за сервиз - хора с които сте работили, имате впечатления (положителни, надявам се) и ще се справят отговорно с проблема, пред който съм изправен.

 
Всякакви съвети са добре дошли.

Благодаря,
Иво 
 
Цитирай
Аксесоари
#2

http://gt-mobile.com/ 

В ст. град. На мен тук ми смениха дисплейя (преди една година) и нямам никакви проблеми. Добри са пичовете, коректни, доста хора съм пратил там.

Успех Smile

Sony Xperia Ray > LG G2  > Samsung Galaxy S6 Edge > Huawei Mate 10 Pro > Xiaomi 12T Pro
Цитирай
#3

Здравейте, за да не правя нова тема ще опиша проблема тука. Изпуснах си телефона в мивката под течаща вода, извадих го веднага, подсуших го и видях, че ми изписа все едно има сложени слушалки. Веднага го изгасих. Тъй като не мога да го разглобя го оставих просто да поизсъхне. След няколко часа го пуснах, знака за слушалките още си седи, съответно и като пусна музика няма звук. Сложих слушалки, музиката си свири през тях, махнах ги, но устройството не отчете, че са махнати. Предполагам, че AUX жака е дал на късо, но пък музиката през слушалките си свири, както и всички останали звуци, които не са през слушалките си работят. Другото нещо, което забелязах, че тъч скрийна леко почна да забива. Всичко останало си работи. След това пак го изключих и мисля да го включа чак утре сутринта, когато ще знам, че е напълно изсъхнал. Според вас ако този проблем не се е махнал да го закарам ли на ремонт?
Цитирай
#4

Според мен без да чакаш го дай на сервиз те си имат начини за почистване/изсушаване за да няма по сериозни проблеми след това.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#5

Аз имах същото злощастно събитие. Лошото е,че вероятно вече нямаш гаранция. Махни капакът, сега, веднага. Вероятно под него има доста влага или направо вода. Остави го на слънце, ако щеш цял ден. Моят така тръгна и нямам никакви проблеми. Навярно има вода в жакът и затова така работи. Направи както ти казах, най-малкото, което можеш да сториш е това. Водата убива телефона, но ако го изсушиш, няма проблеми, поне Аз, с моят телефон нямам. Успех
П.С. Начинът на сервизите е да разглобят максимално телефона, за да изсъхне и за да не даде на късо заради малко вода, останала някъде

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#6

Аз гаранция имам, но там не оправят след намокряне... Лошото е, не мога сам да го разглобя Sad Сега ще го държа изключен през нощта и утре ще го занеса на сервиз да го погледнат, майната и на гаранцията. Дано проблема да е само в AUX жака, защото падна в течащата вода откъм тази страна ( а батерията е горе) и аз веднага го извадих. Освен това и лекото насичане на тъч скрийна, други проблеми нямаше...
Цитирай
#7

Използвай ориз за влагата ,която ще остане вътре.

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)