Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с рестарт?
#1

Здравейте,
Поразрових се колкото можах назад и не видях подобна тема, ако има такава моля да ме препратите към нея, ако не - моля да помогнете.

Донесоха ми въпросното htc преди няколко часа. Включих го да се зарежда и през това време го човъркам за да си го настроя както ще ми е удобно. В момента е на зарядно, с включен wi-fi, както го човъркам и се рестартира, след рестарта е с първоначалните настройки. Оставих го да се зарежда и след някакво време пак се рестартира - отново с първоначалните настройки.
Някакви идеи от какво се получава това и има ли решение на проблема? Или се набутах с някакви стотици левове.... Dodgy Bu
   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Само като е на зарядно ли се рестартира сам, странно е , че се ресетва с първоначалните настройки, сега чета по други форуми и ще кажа ако открия причина .
Цитирай
#3

Ако телефона е здрав, а прави токива гадни рестарти, значи има пълно несъответствие между софтуера и фърмуера.
Firmware може би е стар, и не е съвместим с инсталирания в момента ROM.
(1) Кой ROM има в момента? в About Phone => Software Information виж и напиши всичко тук.
(2) Проверка трябва кой е сегашния Firmware, загаси напълно. После стартирай телефона с едновременно продължително натискане на Power+VolumeDown бутоните за да влезе в bootloader. Направи снимка и я покажи. Или запиши прилежно всички данни, ред по ред, и ги напиши тук.
Цитирай
#4

Ами днес ще го следя как се държи и ще кажа кога и при какви условия прави тези рандъм ресети.
Android version
4.4.2
HTC sence version
6.0
Software number
5.12.502.2
HTS SDK API level
6.20
More
Baseband, Krenel version, etc.
Ето и снимка, буквално Big Grin
На мен тези неща нищо не ми говорят, така че обяснете на простите Smile
Цитирай
#5

Ами, като за начало имаш s-off, което е прекрасно, можеш да направиш всичко.
Като за начало, трябва да се ъпдейтне, firmware, след това да се сложи адекватен ром, отговарящ на този firmware.
Сега в момента си с Android kit kat, а актуалния за m7 е лолипоп, т.е. всичко е старо при теб.
За да направиш всичко това трябва да имаш познания за adb, писане на команден ред и т.н.
Изглежда сложно, но не е.Просто трябва малко четене.
Телефона ти е от att, което леко усложнява нещата, но не много.Можеш ли да ми кажеш, когато дадеш на телефона да търси актуализации, намира ли нещо, с какъв ром си, виж в about software какво пише, важно е да знаем дали е стоков ром или не.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#6

Имам познати, които ще ми помогнат с това начинание, но след цялото това упражнение сигурно ли ще е, че всичко ще е ок? (някак си не ми е приятно след всеки рестарт всичко да е изчезнало....)
Или след като тествам ще стане ясно? Smile
Цитирай
#7

Докато не пробваш, няма да разбереш, но има голяма вероятност всичко да е наред.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#8

Благодаря за бързите реакции, ще кажа какво се случва след като направим описаното по-горе. Хубав ден! Smile
Цитирай
#9

Браво, че си написал, и че Vlaf ти е помогнал с информация!
OS-5.12.502.2 означва, че операционната система вътре, е брандирания Android на ATT.
Имам на едно място, за удобство, складирани 3 от нужните по-долу файлове (по т. 2, 3 и 4):
http://htc.vi8.info/hTC-One-M7/
(1) bootloader да се отключи на www.htcdev.com за да може да се флашне TWRP Recovery
(2) флашваме TWRP през fastboot. Винаги оттук нататък ще разчитаме на него, важи за всичко надолу!
(3) Смяна на MID за да съответства на hTC One Int., т.е. MID PN0710000 + съответен CID HTC__032 Източна Европа небрандиран. През TWRP Recovery се инсталира като .ZIP базирания на Aroma (т.е. графичен) MID Changer. Smile
(4) Инсталиране на последния Firmware-7.19.401.2-NoRed_NoWipe.zip през TWRP Recovery се инсталира като .ZIP
(5) Инсталиране на хубав ROM. Предпочетох ViperOne (M7) като най-добър, след няколко опита с други ROM.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)