Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с тъча на Alcatel one touch idol 2
#1
Wink 

 
   Здравейте, колеги Smile  От 2-3 седмици ми се появи някакъв доста неприятен проблем с тъч скриина на алкателчето, като до последно телефона си вървеше перфектно без каквито и да е проблеми! Значи като го отключа и като тръгна да преплъзвам да  ми превърта приложенията, на моменти зацикля и не прехвърля нищо (никаква реакция) и така при 5-6 опита не помръдва или при някой от опитите да преплъзне директно отваря приложение в зоната в която преплъзваш. Подобна е ситуацията и във фейса примерно когато скролваш нагоре надолу - почва да зацикля и като опиташ няколко пъти направо ти отваря снимка или линк взависимост от това в каква зона си натиснал. Когато тръгна да зумирам снимка също много трудно реагира, а и доста често когато имам повикване и се опитам да вдигна, няма резултат след многократни опити и се стига до пропуснато повикване, защото не успявам да вдигна Bu   Не знам каква е причината за това положение, телефона никога не е изпускан или претоварван. Преди около месец-два правих ъпдейт на фърма, не знам дали това може да има нещо общо с проблема
 
Цитирай
Аксесоари
#2

A след като направихте ъпдейта, направихте ли Factory Reset, на телефона?

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#3

(2015-06-11, 23:05:30)Iv@||0V! написа:  A след като направихте ъпдейта, направихте ли Factory Reset, на телефона?

Не
Цитирай
#4

Имам 2 броя IDOL2 и при 2-та се наблюдава този проблем. Според мен идва от факта, че тъча е прекалено чувствителен. Не е от ъпдейта. Даже имаше по темите някъде коментиран този проблем и май не се намери решение.
Цитирай
#5

Намалете чувствителноста на екрана ;-)
Цитирай
#6

Този модел няма такава опция Smile
Цитирай
#7

Когато купих телефона всичко си беше ок и телефона си работеше добре. Така около месец. След това прочетох тук, че имало ъпдейт и ъпдейтнах. От тогава насам имам подобни проблеми описани от колегата от първия пост 
Цитирай
#8

И сега какво да разбирам, че спасение няма... така ли Grater
Цитирай
#9

Ако ти се занимава, можеш да го върнеш като рекламация от там откъдето си го закупил и да поискаш да ти го отремонтират или заменят с нов 
Цитирай
#10

Направи му хард ресет и виж дали ще се оправи.
Цитирай
#11
Big Grin 

Интересното в случая е, че като сложа телефона да се зарежда в някой контакт (директно в тока) тоя проблем със зациклянето на тъча изчезва и си работи гладко Big Grin
Цитирай
#12

Смени си батерията и моя като падне под 30% и почва да забива и да лагва
А за чувствителноста на дисплея има го в настройките

ADATA microSDHC UHS-1 class10 8GB
Цитирай
#13

Аз си смених ROM-a на 4.4.2 и нямам никакви проблеми.

Alcatel OneTouch Idol 2 4.4.2 32GB Kingston Class 10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)