Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Xcover 3 - всичко за този прекрасен телефон
#1

Цените на телефона Samsung G388 Galaxy Xcover 3 са почти еднакви в различните магазини. Разлика 5-10лв няма да ми спрат да го закупя оттам, откъдето реша.
 
Но, виждам, че продукта се продава в различните магазини под различно търговско наименование.
Каква е разликата между:
•Samsung G388 Galaxy Xcover 3
•Samsung Galaxy Xcover 3 G388 4G NFC 8 GB Gray – рекламират го като оригинален
•Samsung Smartphone SM-G388F Galaxy Xcover 3 LTE 8GB Dark silver
 
Впечатление ми прави, че
Първият модел няма обозначение,
вторият модел има NFC,
третият модел има LTE
 
Момчета, чакам Вашето компетентно мнение. Знам, че в този форум са събрани специалисти и знаещи младежи.
Кой от трите модела да взема?
Цитирай
Аксесоари
#2

NFC=Near Field Communication http://pcworld.bg/19421_shto_e_to_nfc_i_...de_polezno
LTE=Long-Term Evolution http://bg.wikipedia.org/wiki/4G http://forum.mtel.bg/t5/%D0%9C%D0%BE%D0%.../td-p/3208
за повече информация просто попитай в google......а дали ти трябва сам си реши....
Цитирай
#3

Светльо, аз не съм младеж като Вас. Времето за тези познания ми мина отдавна.
Аз съм „среден потребител”. С компютър горе-долу се оправям, но такъв интелегентен телефон не съм имал. Затова и мойте въпроси може да Ви изглеждат странни и глупави.

Телефона основно ще се използва за Скайп, Випер. Да отворя интернет и да си проверя пощата. Да отговоря на писмото.  Като телефон го използвам за звънене, искам да чуя на човека гласа,  а ССМ пращам само при паркиране на автомобила.

Избора ми за Самсунг беше продиктуван заради това, че ходя отвреме на време за риба. Пък и не съм такъв, който да си пази телефоните.  Имам Samsung GT-C3350 и трябва да знаеш, че няма друга толкова здрава машина!
 
И така, кой от трите да взема?

Поздрави
чичо Киро
Цитирай
#4

При това положение май няма значение кой от трите ще е. Smile

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#5
Thumbs Up 

Благодаря Ви за отговора!
Цитирай
#6

Ползван Xcover3 от близо месец, и смело мога та твърдя че за този бюджетен клас и с тази защита (IP 67- защита от прах и пръски водя, MIL-STD-810G американския стандарт за здравина) може спокойно да го ползваш в всякъкви условия без да го пазиш. Моят вече два пъти съм го мил под течаща вода и няма проблеми. За това за което ще го ползваш най- много ти е идеален. Използвах преди Xcover 2 точно две години и за мен няма по здрави телефони от Xcover серията на Samsung.

Поздрави и дано съм бил поне мако полезен. Smile
Цитирай
#7

Аз ЗНАМ, че са дуракоустоичиви, изключително здрави, като за мене. И вече са на цена 365лв, без намалението за два броя.
Закупих 2бр, за мене и внучето, за подарък за рожденият ден след един месец +.

Телефона има и двете системи, така ми обясниха от компанията.
NFC=Near Field Communication
LTE=Long-Term Evolution
А вече е въпрос на описание и реклама от всеки онлаин продавач какво ще напише

Благодаря Ви, за отговорите, момчета. Когато го пипна в ръка, след три седмици, вероятно ще имам още въпроси към Вас. И ще направя нова тема. Или, ако някой иска, нека направи образователна тема: Какви приложения и откъде да се изтеглят за Самсунг Андроид? Вие си знаете тази информация, но ние, приходящите сме невежи. А форума е място, където ще ни помагате. Не само аз посещавам Вашият форум. Считам, че всеки един, който търси информация, рано или късно ще прочете написаното от Вас.

Например:
Скаип, първата програма, която трябва да си инсталирам. Чета, че еди кой си Скаип бил "тежък", другият "черпи ресурси", трети "изтощава батерията".
И така, за други програми.
Вашите знания са безценни за нас!
Цитирай
#8

Въпрос:
Ако на телефонаSamsung G388 Galaxy Xcover 3 се закупи калъф, имащ
• Automatic power saving technology - магнитен сензор за по-дълъг живот на батерията
телефона има ли тази опция, за да използва тези saving technology калъфи?

Със сигурност Sony Z3 compact и BlackBerry Q20 имат тази технология за пестене на енергия и по този начин да удължава живота на батерията . За тях на маркета съм срещал такива калъфи.
Цитирай
#9

Въпрос към знаещите и желаещи да помогнат:
Това ли да закупя:

Цена: 14.99лв TEMPERED GLASS SCREEN PROTECTOR SAMSUNG GALAXY XCOVER 3
http://westroad.bg/products/TEMPERED-GLA...VER-3.html

или това:

Цена: 9.99лв СТЪКЛЕН УДАРОУСТОЙЧИВ СКРИЙН ПРОТЕКТОР ЗА SAMSUNG GALAXY XCOVER 3 SM-G388F
http://aksesoarizatelefoni.com/details/С...88f/15323/

И вижте какво пише надолу под обявата.
Цитирай
#10

(2015-08-19, 10:37:13)kiril_bulgaria написа:  И вижте какво пише надолу под обявата.
Кое имаш предвид?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#11

Какво ми направи впечатление:? За по-евтиният е написано следната спецификация, а за по-скъпото стъкло - нищо. Затова Ви попитах, с Вашият опит, кое стъкло да взема.

Спецификация
Протекторът е от темперирано ламинирано стъкло (триплекс), за да може при удар да не се разпръскват парчета от него, а да остане в напукан вид, но съдържателно цялостно.

Екстра защита и минимална щета при надраскване на протектора поради стъклената му структура !

100% чувствителност и деликатност при допир !
100% прозрачност !
Олеофобно покритие !
Ултра тънък - дебелина 0.33мм
Твърдост на повърхността *8-9Н
*Протекторът има 8-9Н категоризирана твърдост, което означава, че може да издържа на драскотини от ножове и ключове, предлагащ превъзходна дълготрайност и защита от повреди.

Изработен от истинско стъкло по химичен път - създаден, за да защити Вашия дисплей от блъскане, драскане и удряне с остри предмети.

При прилагане на механичен стрес върху дисплейната част от телефона, с поставения стъклен скрийн протектор - протекторът изглежда като счупено ламинирано стъкло (триплекс).

Видео с демонстрация на протектора:

http://www.youtube.com/watch?v=U5sf266ODLE

Поръчах протектора от вторият саит. Цената не беше определяща, а описанието на спецификацията и видеото.

Име: СТЪКЛЕН УДАРОУСТОЙЧИВ СКРИЙН ПРОТЕКТОР ЗА SAMSUNG GALAXY XCOVER 3 SM-G388F
Брой: 2
Цена: 9.99 лв
Общо: 19.98 лв
Някъде в стъпките от поръчката пишеше, че е "от врата до врата" с цена около 3.70лв. Изгодни условия.
Цитирай
#12

След дългогодишна употреба от Юни 2013 до ден днешен, употребата на xcover 2 ми носеше радост и кеф докато не видях случайно че вече има xcover 3 Smile))) Уникални телефони със страхотен дизайн и надеждна защита! В неделя чакам новия да пристигне та се чудех дали няма да съберем достатъчно хора че да отворим нов раздел специално за този модел??? Пишете ме в списъка :p 1 въпрос имам: Някой да знае колко му е използваемото пространство вградена памет? Гледам че този не е 4гб общо като стария а 8гб, което ме навява на мисълта че би трябвало да имаме поне 4-5гб за приложения??? ?
Цитирай
#13

От тези 8GB са свободни около 5GB.

D_coffee
Цитирай
#14

От представянето на модела:

Размер на ROM (GB) 8 GB

Available Memory (GB) 4.8 GB

Поддръжка на външна памет MicroSD (до 128GB)
Цитирай
#15

Здравейте, братя и сестри по телефон Smile
Гледам че не сте много активни, та викам да ви посъбудя малко.
Държа в ръцете си това гениално (за мен) изобретение - красиво, леко и готино.
Напълно нормален заместник на старото дръвце 2710 Big Grin A за лумиа 535 не ща да говоря Big Grin
Имам въпрос относно дисплея.
На другите модели има опции да си го променяш - например ако НЕ искаш да имаш Гугъл лентата или големия часовник.
Е, ами с този не успях да се оправя. Възможно ли е да НЕ може да се промени?
Не ми е болка за умиране, просто обичам да мие "чисто" Smile
Kaжете си по някоя забележка, нещо което ви е изкефило, аз трябва да чакам, за да съм подробна Smile
Голям красавец, засега впечатленията са ми отлични Smile
Цитирай
#16

Лентата за търсене и часовника можеш да ги махнеш, като задържиш с пръст на тях и ги преместиш в кошчето, което ще се появи отгоре.

D_coffee
Цитирай
#17

(2015-08-19, 10:37:13)kiril_bulgaria написа:  Въпрос към знаещите и желаещи да помогнат:
Това ли да закупя:

Цена: 14.99лв TEMPERED GLASS SCREEN PROTECTOR SAMSUNG GALAXY XCOVER 3
http://westroad.bg/products/TEMPERED-GLA...VER-3.html

Това си купи! Ще дадеш някой лев отгоре,но си добре защитен...и няма нужда да слагаш тъпите протектори, които пък развалят контраста и чувствителността на дисплея!

Galaxy s23 Ultra
Цитирай
#18

Добре. Аз вече купих, писал съм по-горе. Но за колегите, които четат темата, обясни защо трябва да изберат този:

Цена: 14.99лв TEMPERED GLASS SCREEN PROTECTOR SAMSUNG GALAXY XCOVER 3
http://westroad.bg/products/TEMPERED-GLA...VER-3.html

а не този:

Цена: 9.99лв СТЪКЛЕН УДАРОУСТОЙЧИВ СКРИЙН ПРОТЕКТОР ЗА SAMSUNG GALAXY XCOVER 3 SM-G388F
http://aksesoarizatelefoni.com/details/С...88f/15323/

Когато нещо се препоръчва, нормално е да се каже защо и на какво се базира тази препоръка. Другото са голи думи.

Каква е разликата, изключая цената. Какви са твойте мотиви при избора, който ми препоръчваш?
И още нещо. За по-евтиният надолу в страницата е дадено описание какво представлява, а за по-скъпият - нищо, дори и производителя. Да не се получи така, че за един и същи продукт да се плаща различна цена?

Това, да не слагам протектор и аз си го мислих. Защото протектора е все едно да пипаш жена с ръкавици...
Цитирай
#19

Имали сме с приятелката ми LG G2, Nexus 5, Lumia 920, Galaxy Xcover 2, Galaxy s3, но определено galaxy Xcover 3 ми е най-любимия и готин от всички! Уникален телефон!  Ако искате да играете игри и особено по-яки от рода на modern combat 5, няма да стане, но ако искате телефон за работа и всичко останало е перфектен!
Цитирай
#20

от къде да видя колко минути съм провела разговори?Никъде не намирам.
Смених ЛЕново А 6000 с този тел. и не съжалявам.Във всяко едно отношение е на 300% по.добър.От към звук,камера и прочие...

Samsung galaxy A 70
Цитирай
#21

Телефон -> Регистри -> Опции -> Продължителност на повикванията

D_coffee
Цитирай
#22

(2015-08-28, 22:04:42)mitko1pr написа:  Телефон -> Регистри -> Опции -> Продължителност на повикванията
няма такова нещо.... Rolleyes

Samsung galaxy A 70
Цитирай
#23

Някой да е успял да го рутне? Аз за сега удрям на камък.
Цитирай
#24

Здравейте на всички! Някой тествал ли го е напълно потопен във вода? Уж пише до един метър, че издържа не повече от 30мин., но мен лично ме съмнява. За по-малко от 24 часа ми се прецака тъч скрийна (без да съм го използвал, просто нямах време) замениха ми го веднаха от Технополис. Друго интересно впечатление което ми направи (и при двата) е това със задния капак...като че ли не прилепва максимално плътно и точно на долната част (десния ъгъл, фронтално погледнато). А го затварям правилно и точно както е описано! Нормално ли да е така? И имате ли го и Вие този подобен проблем (ако може така да се нарече). И евентуално възможно ли да е дефектна партидата при Технополис...
Цитирай
#25

При мен го има същия проблем.4 (четири) пъти го нося за ремонт, ужким смениха капака, ужким незнамсикво.... накрая глътна вода от последните сериозни дъждове и сега чакам становището на сервиза за смяна с нов, или да ми върнат парите.В четири различни магазина ходих да го гледам (на трите ни мили оператора+техномаркет(телефона го купих от технополис)) и на всякъде долния десен ъгъл капачето не се затваря... Angry Много съм разочарован.... Skitarg
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)