Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След тест в басейн
#1

 Здравейте! След тест в басейн от спийкър-а (колонката отзад) ми звъни по-тихо и по-заглушено? Дали ще се оправи и някакви идеи как? Потапян е само за 2 снимки, не е държан дълго време.
Цитирай
Аксесоари
#2

Продухай с компресор говорителя, ако изсъхне хубаво ще се оправи.
Цитирай
#3

След 2-3 часа беше като нов. Smile
Цитирай
#4

Никога не ползвай компресор и говорител в едно изречение

Lenovo Vibe X2-EU, Prestigio PAP5400
Цитирай
#5

След мокрене,често говорителите стават по-тихи или пращят.Но след няколко часа изсъхват и всичко се оправя.Така,че без паника Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#6

При мен показваше че слушалките са включени за около 3 часа беше така лошото че не можех да го ползвам за разговори през това време тествах го в морето половин час снимки във водата и под водата

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#7

Не е особено удачно да го тестваш в морето..ама ти си знаеш,солта не е от най-големите доброжелатели. Smile

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#8

абе аз го тествах в морето и аз и от час и нещо си ми седат тя слушалки ше се оправили или иска ремонт вече Big Grin
Цитирай
#9

Всички официални тестове за водоустойчивост се правят с дестилирана вода, но никой не го споменава. Нека някой да опита в Израел да потопи телефон в мъртво море, да види какво ще стане. И най-непромокаемият телефон ще е годен за боклука!
Цитирай
#10

Здравейте имам следния проблем исках да вида телефона ми как снима под вода Galaxy S5 но нямам от долу капачето при входа за зареждане и от начало му отказаха копчетата отпред но се оправи и после ми изписа устройството прегрява изк го и не ми дава да го зареждам изписва Unable to charge . Charging paused battery tempereture to low .. oставих го една нощ разглобен в купа с ориз и на следващия ден го оставих в сервиз човека напръска платката с някакъв спрей и пак не стана каза ми че може до 24 часа да се оправи .. всичко на телефона си работи само където прегрява и ми изключва приложенията , и не се зарежда помощ и благодаря предварително.
Цитирай
#11

Добре де, защо си правите експерименти като в инструкциите изрично е упоменато, че това капаче трябва да е затворено винаги, когато телефонът е във вода?  Bu

Samsung Galaxy S5 User Manual написа:• Ensure that the back cover and the multipurpose jack cover are closed tightly to 
prevent water and dust entering the device. Open or loose covers may allow water 
and dust to enter the device and cause damage.
• Be careful not to damage or detach the multipurpose jack cover. A damaged or 
missing cover can result in water damage to the device.

D_coffee
Цитирай
#12

Какво може да му е станало ?
Цитирай
#13

Удавен е...това е станало.
Цитирай
#14

Направо нов телефон и после малко мислене преди експеримента.
Цитирай
#15
Sad 

Здравейте! На някой от вас случвало ли се е телефона да се рестартира след включването му? Проблемът ми е следният - Днес докато бях на морето реших да си направя снимка под водата,потопих го само 10см и всичко беше ОК, направих си снимките, излязох на брега избърсах го и никъде не видях да беше проникнала вода. След половин час реших да го проверя, включих го екрана светна,но тъча не работеше и реших да го включа отново, но се наложи да махна батерията защото тъча не работеше. Сложих батерията, задържах копчето и се включи но само показва черният екран където пише Samsung Galaxy S5 Powered by Android, показва го това дава черен екран, вибрира 2 пъти и пак показва черният екран с надписите. Когато се прибрах вкъщи го оставих да изсъхне ако има някъде проникнала вода, но резултат-НИКАКЪВ. Става вече 10 часа и още не иска да се включва. Пробвах да му направя Hard Reset, но пак не иска, рестартирва се и пак показва черният екран с надписите. Сигурно вече от тази бракма телефон няма да стане...
Цитирай
#16

Да ви се чуди човек на глупостите който правите след като се повярвали на твърдението , че този телефон е водо-устойчив и можете да си правите свободно експерименти. Има разлика между водо-устойчивост на дъжд и водо-устойчивост на хлорирана вода в басейн, морска солена вода , речна вода. При голяма разлика (над 15 градуса) между температурата на водата и температурата на околната среда може да получи Конденз.

При кондензиране сензорите може и да не могат да фиксират екрана в една позиция. Той може постоянно да се върти ако сте с активирана функция за въртене на екрана.
Прозорчето на камерата отзад може да побелее докато не се изпари влагата.
Докато апарата е кондензиран всякакъв опит за зареждане или свързване към телевизор/компютър/зарядно не се препоръчва !
При кондензирал апарат той е препоръчително да остане в помещение в което няма рязко променяща се температура - Сиреч , не се опитвайте да сушите телефон на вентилатор/климатик или да го оставяте слънцето да го напича повече време. Извадете батерията , сим картата и допълнителната карта с памет (ако има такава) и го оставете за 1-2 дни.
Телефона може да се рестартира няколко пъти внезапно , ако не може да открие връзка с мобилната мрежа на съответния мобилен оператор (при Самсунг е по-рядко срещано явление)
Ако по краищата на екрана отпред излязат бели петна , то това значи че телефона е бил влажен/мокър/кондензирал от вътре. Конденза и водата не оказват почти никакво влияние върху пластмасата или металния корпус.
Цитирай
#17

@instincta

Май нещо се обърка ... "Да ви се чуди човек на глупостите който правите след като се повярвали на твърдението , че този телефон е водо-устойчив"  с това си твърдение.
Телефона е IP - сертифициран !
Лично тествани и двете петици които имахме от мен и от брат ми, като брат ми все още влиза по реки и басейни с него.
Телефоните не са мръднали. Моя го продадох и момчето си го ползва със здраве вече не знам колко време.
Колко пъти съм го мил с гъба не помня вече ( не се хващай да ми обясняваш каква е разлика между гъбата и "потапянето" знам я )!
Друго ме озадачава, с какъв акъл някой здраво мислещ човек, ще си потопи телефона в солена вода.
Това е абсолютна грешка която ( бавно но ) 100% сигурно ще съсипе телефона !

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#18

Когато се казва, че е сертифициран за водонепромокаемост, никъде не се прави разлика между сладка и солена вода и хората се лъжат.
Интересно, ако някой ентусиаст си направи тест в мъртво море! Спомням си за един скъп водоустойчив часовник - нищо не става вече от него.
Цитирай
#19

Хората не четат, затова се лъжат.
"..Do not expose the device to salt water or ionized water,.."
Това е от сайта на Самсунг, точно за S5-цата.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)