Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Няколко приложения за първи Андроид
#1

 
   
 
Как мога да разбера кое приложение колко харчи (ток, рам, процесорна мощ)?
Има ли самоснимачка, която да снима n-брой снимки през определен интервал?

Чета предимно форуми и понякога фона е много изкрящ (бял) или пък шрифта е много малък (само на изчистени страници с 3 почуквания се раздува по контурите на екрана) - трябва ли да си сваля специално приложение?! Например Tapatalk

Едва ли има, но да попитам - приложение за химични свойства на веществата или поне нещо за инженери предназначено.
Английско-български речник

Клавиатурата (българската) ми е много припряна (с 4.7" съм), на горния ред имам цифрите, които рядко ползвам, дайте решение на това, по принцип пиша на традиционна фонетика на компа.

Кажете още някои полезни приложения? Даже и фенер нямам. Качил съм си само Viber - освен през Google Store - какви други методи има за качване?

Браузера (вграден гугъл хром) също на моменти ме дразни (в лендскейп режим стърчи едновременнот адрес бар (горе) поле за писане в средата и клавиатурата) и почти нищо не се вижда.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари
#2

За RAM можеш да провериш в Настройки > Още > Диспечер на приложения > Работещи - там пише всяко колко RAM ползва. Ток и "процесорна мощ" е без смисъл даже да ги следиш, защото можеш да видиш кое приложение ти дърпа от батерията като цъкнеш на Настройки > Още > Батерия.

Dolphin има опция за нощен режим и всичко става с тъмен фон, а буквите със светъл фон - така не ти дразни очите.

За речник: https://play.google.com/store/apps/detai...ulgar.free

Пробвай клавиатурата SwiftKey.

Полезни приложения ... зависи за какво точно искаш да го ползваш. За видео има едни, за музика има други, за браузъри има пак други.
Другите методи за качване - намираш *.apk (инсталационен файл за Android) и го инсталираш през файлов мениджър (бих препоръчал ES File Manager, ако нямаш вграден).

Пак Dolphin има опция за цял екран (като напишеш адрес и ти зареди страницата).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)