Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ с WiFi
#1

Колеги, на работа имаме WiFi, но немога да се свържа. Когато дам "свържи" ми стои на получаване на ИП адрес и до там. Колегите имат интернет, но тъй като ни е забранено и още съм нов ми е неудобно да ги попитам как да се свържа. Някакви идеи как да излъжа вивателският рутер?  
   
 П.П. Ако променя настройки на ИП: от DHCP на Статичем и след това си измисля някакво ИП се свързва, но няма нет.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами най-вероятно има пуснат нет на определени IP-та от настройките на рутера.Друго обяснение не мога да дам Wink

Xiaomi 13 Pro Ceramic 12/256GB
Цитирай
#3

Тъй като видях, че темата е относно wifi, реших да споделя тук и моя проблем. Ползвам оптичен интернет с рутер huawei, който ще се сменя в най-скоро време, но все пак устройството е N стандарт и би трябвало да комуникира с телефона на 150mbps, но телефона се свързва на най-много 72mbps. Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо моля да помага. Smile
Цитирай
#4

Погледни тази тема в xda - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2473592.

Цитат:I figured out my problem. For unknown reason Note3 selected to connect to slower G network, not N. Solved by setting different names for G and N networks and connecting to N manually now I get 150Mbps link. My laptop somehow prefered N network if the name is same, but not Note3.

D_coffee
Цитирай
#5

Това съм го чел, но това huawei няма подобна опция и това е една от причините поради които ще го сменя. А ако телефона се свързваше на G щеше да изписва 54mbps, нали така? А то пише 72, което ще рече, че всъщност е на N...
Цитирай
#6

С каква защита ти е рутъра и на b/g или b/g/n ти е направен?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Wpa2-personal b/g/n
Цитирай
#8

Пробвай само на b/g ...ако не стане му промени от TKIP на AES

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

Идеята ми е да се свързва на 150mbps или N стандарт. Не виждам логика да го пусна на b/g, а криптирането си е AES
Цитирай
#10

Моя защо се свързва без проблем това означава, че на рутъра настройките трябва да пипнеш, ако не си играеш да пробваш няма да го оправиш Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Аз имам същия проблем с Ноут 4  и рутер tp-link wr740n. Интернета ми е 100 мбита. На лаптопа без проблем достигам  почти до 100-те мбита и в настройките на безжичния мрежов адаптер изписва 150 мбита. На телефона ми изписва максимум 72 мбита и реално достигам до около 46 мбита. С AES криптиране съм, пробвах с b/g/n и only n,  20 и 40 мхц и полза никаква. Не мога да постигна и половината от скоростта която ми предоставя доставчика на n стандарт 2.4 гхц. Днес пробвах и в офиса където също сме на 100мбита връзка и рутер microtik и положението е същото. Планирам да си сменя рутера с Archer C7 който е с ас  стандарт за да мога да постигна максималната скорост на връзката си, защото явно телефоните на n стандарта толкова си могат и има нещо което 
ги спъва. Пробвах и с А3 и с ноут 3  нео и разлика няма.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#12

А пусна ли да видиш на кой канал ти е рутъра и колко други около теб са на същия канал?

Примерно с това >> https://play.google.com/store/apps/detai...i.analyzer

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)