Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Много бавен и загрява!
#1

Здравейте на всички имам голям проблем с телефона много забива и загрява от както е с 4.3 последната версия нищо не сам му правил друго та вече не се издържа ако може някои по подробно да ми обясни как да сменя версията с по добра че не ги разбирам много тез неща иначе телефона е в гаранция но ще рискувам. Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

(2015-06-16, 07:19:07)GSI16V написа:  Здравейте на всички имам голям проблем с телефона много забива и загрява от както е с 4.3 последната версия нищо не сам му правил друго та вече не се издържа ако може някои по подробно да ми обясни как да сменя версията с по добра че не ги разбирам много тез неща иначе телефона е в гаранция но ще рискувам. Smile
Здравей, колега! Първо да ти оточня, че "...телефонът ми забива и загрява..." не е качествен пост, тъй като няма как да разберем какъв телефон ползваш. Уточнявай модела първо, тогава пиши за проблема. По снимката разбирам, че ползваш Sony Xperia SP, вярно ли е?



Това забиванe не е задължитело да е от опероционната система. Ако имаш приложения като Clean Master, OLX.bg, Zedge, Mobogenie, Battery Doctor и прочие, ти препърчвам да ги махнеш, тъй като за мен те са абсолютно безсмислени. И Zedge, и OLX.bg, и Mobogenie си имат сайтове в интернет. Ползвай тях. А за Clean Master - какво прави той - чисти кеш. Кеша и сам можеш да си го изчистиш от Настройки --> Памет--> Кеширани данни. Друго, каето прави Clean Master e да чисти историята на браузъра. И това можеш сам да си го направиш. Batter Doctor - ползвай си пестенето на енергия вместо да пълниш телефона с безсмислени приложения. 

Друго - все повече виждам хора да изключват отворено приложение с Home бутона. Бутона "назад" за украса ли е сложен там? Като натиснеш Home бутона, приложението влиза във фонов режим и чака да го отвариш пак, за да продължиш от там,  където си стигнал и това пълни RAM-а. Ако си един от тях - не го прави, ползвай бутона "назад".

Ако това не помогне, направи Factory Reset. ТОВА ЩЕ ИЗТРИЕ ВСИЧКО, затова си прехвърли важните неща на компютъра или друго устройство. 

Ако и това не помогне, вече наистина си върни старата версия. Как се прави? Гледай някой клип, тъй като нямам време да ти обяснявам или ако на някой му се занимава, нека да ти обясни.

Успех!  Smile


Забележка от Модератор!

8. Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name: https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай
#3

Да телефона е Xperia SP а от приложенията които си изброил нито едно го нямам и  Factory Reset съм пробвал не помага преди с 4.1 си летеше с една дума пак сега с 4.3 е критика като играя някои игра и лека да загрява много направо пари и много лагва забива.  Smile
Цитирай
#4

Тогава го върни, но за жалост не мога да ти помогна, тъй като знам само за Samsung как става. Изчакай някой друг да пише и дано се оправиш!
Успех! Smile
Цитирай
#5

@GSI16V, свали си програмата Xperifirm:
Провери си твоят персонален номер на софтуера от сервизното меню на телефона, като набереш*#*#7378423#*#* , следва Сервизна информация \ Софтуерна информация - Customisation number, съставен от 8 числа ХХХХ-ХХХХ
След като видиш този номер, от програмата Xperifirm намираш модела на твоето устройство и при възможност си сваляш предишна версия на Андроид, тази с която си бил доволен.
След като се свалят файловете необходими за направата на твоят Ftf файл за флашване, преминаваш към тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid218814

След това и към тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Иначе другият по-лесен вариант, е направо да си свалиш версията на Андроид за твоят модел, която желаеш и си бил доволен от нея и да я флашнеш по метода от вторият линк по-горе:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...#pid216931

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Мерси много за мненията ще пробвам Smile
Цитирай
#7

Някой може ли да ми даде работещ линк към файл на 4.1.2 не помня от кой бях доволен мисля че бях доволен от. 254. С с5303 съм Big Grin мерси предварително Big Grin

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#8

@koklo, Виж дали ТУК ще си харесаш нещо, което да ти свърши работа.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#9

Ама то няма Български тука? :Big Grinсъщност проблем ли е ако сложа _SG то ? Или ако сложа глобулския пък съм на виваком?

Sony Xperia SP - Android 4.3 + Samsung GALAXY Express 4.1.2 + Asus Google Nexus 7 (2012) - 4.4 KitKat
Цитирай
#10

Не си уточнил, че търсиш фърмуер на наш оператор.
Иначе няма проблем да сложиш който и да е фърмуер, стига да е точно за твоят модел телефон, независимо на кой оператор си.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)