Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за телефон за дете
#1

Здравейте,
синът ми е на 7 и се оглеждам за подходящ телефон за него.
Оглеждам се за не по-голям екран от 4" и бюджетен вариант, защото съм наясно, че може и да не просъществува особено дълго....
Гледах Alcatel Pixi 3 (4) и Lenovo A319. Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря!

   
 
Аксесоари
#2

Според мен е малко рано за такъв телефона, но все пак има индивидуалност - ти си знаеш детето. На дъщеря ми й купих смарт чак на 10 защото преди това беше много невнимателна и разсеяна - като повечето малки деца. Естествено трябва да има телефон, но първия, който й взех, го изпусна няколко пъти за 3-4 месеца. Но това си е мое мнение.
По темата: Вземи най-евтиния телефон, работещ прилично. Аз се бях спрял на Sony Xperia M и бяхме много доволни и двамата (аз и дъщерята). Единствения проблем е, че има твърде малко вградена памет, а децата ги интересуват игрите. В момента е с LG Optimus 4X, който е с 16GB вградена памет и според мен е оптимален вариант. Работи добре, а втора ръка се намират за около 150 лв.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#3

Детето ще иска да играе игри най-вероятно. На посочените от вас телефони или няма да тръгват всички игри, или и да тръгват ще накъсват, прекъсват, лагват и дори ще го изхвърля от някои игри. Като съвет телефон с 1 гб РАМ памет да се търси 2-ра ръка от OLX с оставаща гаранция (може и без гаранция даже в добро състояние) . Например  LG fino, LG Leon, Samsung ACE 3/ACE 4, Sony E3, HTC Desire 500, Samsung S 2 plus също е добър вариант. До 4 инча Sony xperia M добър вариант. Колкото до счупване да се ползва с протектор и силиконов гръб. 
#4

http://www.emag.bg/mobilen-telefon-allvi...DG3JYMBBM/

ZTE Nubia Z7 Max
#5

И двата телефона дето си ги посочил са с ,4 GB, 512 MB RAM ! Впредвид това ,че предимно ще си играе с телефона ,няма да ти вършат работа ! А още повече че е момче, а техните игри са по тежки !

galaxy s3 ; samsung tab a10.1 (2016)
"Не давай съвети. Умните не се нуждаят от тях, а глупавите - няма да се вслушат"
#6

Много е малък за такъв телефон ... Може по - голям да му го открадне .. По- добре му вземете таблет и то само за вкъщи
#7

Аз не бих избрал смартфон ,за такава възраст на дете.

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
#8

Щерка ми е на 6 години и има смартфон, ще се изненадате как добре се оправя. Освен това я стимулира да се учи да чете.
Колега, вземи на детето смартфон, нека се радва.
Нов или втора ръка ще се взима. Аз бих потърсил LG Bello или Lenovo A6000. Друг вариант е Xiaomi Redmi 1S. Има запазени, с кутии и всичко.
Нов, Sony E 4

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
#9

Хора как може да им купувате такива телефони ? Те не могат да се нарадвят ня детството ... А и на всичкото отгоря пък им купувате телефони, които са средни класи или са за по- големи ... Не бива едно дете въобще да има телефон ... За какво и е в детската градина телефон ?
#10

Купи му таблет, за да играе в къщи, а за училище един евтин тел. с копчета. Освен много предимства, които няма да изброявам, ще можеш да му звънеш, когато е навън без да се притесняваш, че батерията е изхабена от игри. Smile Пиша го от опит.
#11

Не мислете за батерията... помислете, че някой може да му го вземе ... Какви ли не изроди ги има
#12

Предложените бройки са боклуци. За какво ще го ползва? Естествено за игри. В такъв случай му вземи нещо, което ще му свърши работа, например Lenovo A6000 си е най-читавият смартфон до 300 лв. или един таблет, с който да си играе вкъщи, след като си свърши задълженията. Да пиша сега извън темата: няма смисъл да му купуваш такъв телефон на тази възраст, та той още не осъзнава какви има. Децата, които познавам на 7 години  единствено си играят игри на таблет под наблюдението на родител. За какво му е изобщо смартфон? Купете му един обикновен телефон да може да си звънка на мама и тати. По такъв начин ще се научи да го пази(сигурен съм че няма да може да се справи, все пак е дете). Отделно замислил ли си се, ако му купиш примерно Lenovo-то за 300 лв. след 2 години ще иска от среден клас, а не ми се мисли докато завърши основното, сигурно трябва да му купиш някой флагман за по бон, че и малко повече(то не, че сега не се прави). Това за мен е недопустимо, а и ще кажеш какво ти пука. Родителите, ако не са хората, които ще пазят децата си от зомбиране, то комшията съм сигурен, че няма да го направи. Спаси детството му и купи един таблет, който ще може да си ползва и от другите членове на семейството и той да си играе игричките. След някоя друга година, разбира се може да го зарадвате, например след 3-4 години, но е прекалено рано за мен(и не само, съдейки по другите мнения).
Помисли върху това, което писах. Smile Лек ден!

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
#13

Благодаря Колеги!
Внимателно ще обмисля всички отговори.
Идеята за смартфон беше за да мога да използвам програми от вида на Family Tracker.
Умишлено съм търсил много нисък клас за да НЕ можа да играе на игри и да се зомбира и в същото време да има нещо съвременно.
Таблет си има и в интерес на истината не е от децата, които като го вземат забравят за всичко друго. Поиграва 20 минути и му омръзва. За жалост осъзнавам, че след 3-4 години зомбирането е неизбежно....

Благодаря още веднъж за отделеното време!
#14

Ако купуваш телефон, по - добре му вземи такъв, на който ще вървят повечето игри и има светкавица на камерата.
Много е тъжен погледа на дете, на което казваш, че телефонът му е слаб за тази игра... Ако взимаш нещо, вземи като хората!

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
#15

(2015-06-19, 06:28:52)weleww написа:  Хора как може да им купувате такива телефони ? Те не могат да се нарадвят ня детството ... А и на всичкото отгоря пък им купувате телефони, които са средни класи или са за по- големи ... Не бива едно дете въобще да има телефон ... За какво и е в детската градина телефон ?

Като дете имах лагерна количка,две шепи лимки,тръба за фунийки(двуцевка)и нарязвах Некерманите за лишчета. Също играехме на ножка и криенеца Играехме на пясъчника с колички Мачбокс и си правихме гаражи.Даже не всички имахме домашни телефони със шайба и все пак се намирахме и бяхме заедно едни и същи деца! мога да кажа че си изкарахме щастливо детство. За какво му е смартфон на дете? Bu
#16

Обикновен телефон с бутони, който да става само за разговори с родителите.

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
#17

От горните 2 мнения, които са публикувани съвсем ненавреме става ясно, че авторите им нямат постоянен досег с деца към настоящия момент.
Смартфонът е количката от Мачбокс, която само ти имаш. Купена от Кореком, уникална. Всички ти завиждат, а ти се чувстваш по - така.
Това, че индианците са се свързвали с димни сигнали, значи ли, че трябва и сега да ги ползваме?
Хау!

П. С. Моля някой да заключи темата, че през Тапаталк не знам дали вървят докладите.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)