Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за Note 3 Custom Rom
#1

Значи преди време си разкодирах телефона и тогава ми го руутнаха . Сега ако искам да си сложа Custom Rom какво трябва да направя и ще си остане ли разкодиран телефона ?
Цитирай
Аксесоари
#2

При всички къстъм ром-ове е различно. Но основно първо се инсталира къстъм рековъри (CWM, TWRP или PhilZ) и от това рековъри сe флашва самия ром. И почти винаги се прави wipe преди и/или след инсталирането на рома. 

D_coffee
Цитирай
#3

Бих искал да инсталирам този с който си ти в момента DarkLord Rom 2.2 . В момента съм с Андроид 4.4.2 и ще си остане ли разкодиран телефона ?
Нямам никаква представа как стават тези работи преди 2 години си бях сложил Cyanogen Mod на старият ми HTC ONE X ,но не помня кое как ставаше ,ако може малко да ме светнеш.
Цитирай
#4

Има си тема за DarkLord ROM, където колегата rado__8 много подробно е описал как става инсталирането. Щом си с 4.4.2 първо ще трябва да си инсталираш с Один, който и да е стоков Android 5.0, като задължително маркираш Phone bootloader update. Не съм сигурен, но мисля, че руута ще ти се загуби след флашването на стоковия 5.0. Послe следваш стъпките в темата за DarkLord ROM. Там е описано как да си руутнеш телефона отново с Один (много е лесно и бързо), но имай предвид, че Knox брояча ще се активира и ще си загубиш гаранцията. При Kitkat можеше да се руутва със запазване на Knox 0x0, но все още не е открит начин това да става и при Lollipop на Note 3 N9005.

Иначе за това дали ще си остане разкодиран си нямам никаква представа. 

Ако имаш някакви допълнителни въпроси, питай. Smile

D_coffee
Цитирай
#5

Мерси за информацията нямам повече въпроси ,ако някой знае как стои въпроса с разкодирването да пишее Wink Smile
Цитирай
#6

А,да си направи backup на EFS?

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай
#7

Опиши кой и как ти е разкодирал телефона.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

Точно това е проблема, че не знам как са ми го разкодирали. Дадах го в един сервиз където ми държаха телефона 2 месеца и ми го бяха бъгнали дори са ми сменяли някакъв чип. Само знам, че са ми го руутнали и са ми сложили Андроид 4.4.2 стоков.
Цитирай
#9

Щом в момента както си с 4.4.2 си работи значи няма от какво да се притесняваш. Само бакъп на EFS задължително.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

Значи изпълних първата стъпка и сега съм с 5.0 и всичко си е наред. Искам само да попитам нещо в една от стъпките за DarkLord пише да сложим Zip файла в карта памет ,а аз не разполагам с такава проблем ли е да е в паметта на телефона?
Цитирай
#11

Не, не е проблем. Може да го поставиш в главната директория на вътрешната памет на телефона.

D_coffee
Цитирай
#12

Така направих всичко РОМ-а си върви стабилно без почти никакви проблеми има само едно нещо ,което не знам от какво се получава значи през мобилния интернет ми зарежда историите в фейсбук ,но не мога да браузвам в интернет нито пък да се свържа към Снапчат,Вайбър и Месинджър.
Цитирай
#13

Честито!  Smile
Нямаш интернет, защото нямаш необходимите настройки. Може да видиш настройките и къде какво да въведеш на сайта на мобилния си оператор. Smile

D_coffee
Цитирай
#14

Изтрий си Proxy и Port.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#15

Къде е се намират proxy и port ,ако можеш да ме упътиш ?

П.С : Взех настройките от виваком и сега си работи всичко добре Smile Мерси за помоща ! Cool Tongue Angel
Цитирай
#16

Да можеш да си направиш efs becup но няма да имаш проблеми ако си със Snapdragon аз толкова неща съм правил и никога не ми е трябвало бекъпа но ако ти е Exynos ти трябва 100% там става лоша работа или да не говорим ако се изтрие  ефс папката  imei я ти се губи и се оправя с JTAG

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)