Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос относно покупката на М8
#1

Здравейте колеги смятам скоро да закупя телефончето от олкс втора ръка, искам да знам когато го купувам на кое да обърна внимание за да проверя дали всичко е наред и разбира се дали е оригинален.
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, колега! Втората употреба наистина може да те излъже, така че внимавай. 
Първо, както ти каза, поинтересувай се дали е оригинален.
Второ - попитай колко време е ползван
Трето - виж козметичното му състояние (драскотини, счупени зъбчета по капаците, ожулвания и пр.)
Четвърто - виж дали всичко работи (камера, тъч, гласови повиквания, Wi-Fi, GPS  и NFC антените, говорители, микрофони, светкавица, бутони, жакове и пр.
Пето - попитай за живота на батерията - има ли нужда от смяна, колко държи, когато се ползва и колко, когато не и т.н.)

Това е. И внимавай да не бъдеш измамен - хора всякакви има
Успех! Smile
Цитирай
#3

@Android4eto2, ти М8 на живо виждал ли си!?
М8 няма капаци, батерията е запоена и се сменя изключително трудно.
До автора на темата: другите неща, които ти е написал да провериш, ги провери.
Относно дали е оригинален, разгледай клипове в нета, за да видиш как изглежда sense ( това е лаунчера на HTC), това не могат да го копират на ментак, друго нещо е да влезнеш в bootloader (натискаш vol down+power button), докато не ти излезе това меню,
 [Изображение: 2yuj8ti.jpg]
трябва да изглежда по-същия начин, версиите и числата в него, ще са различни най-вероятно, но като структура трябва да е същото.
Опитай да намериш М8 с оставаща гаранция, има такива на пазара, така ще бъдеш най-сигурен и спокоен!!!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#4

Най-добре дай линк към обявата на която си се спрял!
Цитирай
#5

Vlaf, прав си, M8 няма капаци. Просто не се замислих докато писах. Моя грешка, за която се извинявам.
Цитирай
#6

Благодаря за отговорите колеги,но реших да събера още малко пари и направо да си взема нов.В момента обаче съм в дилема,не мога да реша дали да си взема htc one m8 or sony z3 compact така,че ще ви помоля да кажете личните си впечатления от двата телефона от опит.Защото все пак едно е да разцъкаш за 5 минути друго е да го използваш постоянно месеци наред(в някой случай и години Big Grin).
Цитирай
#7

Има раздел, относно избор между два телефона!
https://forum.androidbg.com/forumdisplay.php?fid=117

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#8

Привет.Аз също искам да закупя 2ра ръка този телефон.Води се отключен от Англия внос.Въпросът ми е ако тръгна да го руутвам и да сменям ром, то ще иска ли пак да се отключва?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай
#9

Под отключен може би имат предвид, че не е брандиран от някой оператор и може да се ползва с всякакви SIM карти. Което е различно от отключен bootloader, който ти ще трябва да отключиш сам, ако имаш намерение да сменяш ромове. Но това все пак е операция, която не е сложна и изисква минимум усилия и време.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)