Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

winwods 7 замръзва randomly
#1

Как мога да разбера откъде е проблема ?? Днес ми се случи няколко пъти.. лаптопа е старичък ,но пък върши много добра работа (Packard bell не съм сигурен за точния модел)
Цитирай
Аксесоари
#2

Сканирай харда за лоши сектори!
Цитирай
#3

Като имаш впредвид, че може и да ти отнеме 1-2 дена сканирането, в зависимост от големината на харда. Smile

 
Цитирай
#4

От XP насам уиндоусите имат уочдог таймер и не могат да зависнат. Щом ти зависва значи имаш проблем в хардуера. Виж си я хард диска, я паметта, я захранване, я нещо друго.

Doogee S30
Цитирай
#5

Не е от харда... уж поправи някакви sluters , но преди малко пак ми заби. Някакви други идеи как да проверя от какво е ? Вчера инсталирах някаква проблемна програма ,която след това махнах с доста зор (бая грешки даде) и от днес започна замръзването. Сигурно ли е ,че няма как да не е хардуерен проблем ?
Цитирай
#6

Актуализаций правил ли си , върни го в предходно състояние Smile  а той пали ли изобщо или това изписва?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#7

Актуализациите съм ги спрял откакто е инсталиран уина , бекъп нямам правен.. нищо не изписва просто замръзва и трябва на сила да се изключва Smile
Цитирай
#8

според мен е хардуер...
преинсталирай го и ще си сигурен
Цитирай
#9

Възможно и най-вероятно... лаптопа има проблем с охлаждането (от много одавна ) и прегрява и се изключва сам много лесно. Преди малко до като се изключи след това ми заби няколко пъти почти веднага след стартирането на уина. До като не го оставих малко да се охлади и засега е ок.. ама съм сигурен ,че ще забие пак ;/
Цитирай
#10

Има ли вариант да си се самовключва някой процес и да ти гълта CPU-то? Проверявал ли си или то забива изведнъж и става неизползваем до рестарт?
Цитирай
#11

Забива изведнъж и без рестарт не се оправя Smile
Цитирай
#12

Да не ти е спрял някой вентилатор? Пробвай да го охлаждаш принудително!

Doogee S30
Цитирай
#13

Защо не пуснеш memtest да видиш как е паметта ?!

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай
#14

Колега предприеми нещо! Щом е за чистене лаптопа поне го отвори и му почисти вентилаторите, не е зле да му смениш термопастата или термолепенките. Не е нормално да му се включва термозащитата за щяло и нещяло. След като го почистиш хвани и му преинсталирай Windowsa и ако сслед всичко това не се оправи почваш да търсиш хардуерен проблем и тук пак ще те посъветвам да започнеш с хардиска. Като добър вариант на софтуер е HDD регенератор.
Цитирай
#15

Лаптопа е отварян преди 2-3 месеца и е със сменена термопаста. Проблема с изключването си го има от 2-3 години. Как да направя memtest ? Сега ше пробвам ХДД регенератор

[Изображение: tqQSfea.jpg]
??
Цитирай
#16

Свали си Hiren's Boot CD и в него има тулчета за всякакви тестове вкл. и memtest.

Sony Xperia Z3  D6603 Android 6.0.1 Ver.23.5.A.1.291 + Sony SBH 52
Цитирай
#17

Най-напред го занеси в някой сервиз да го изчистят, че с това прегряване и изключване ще го убиеш тотално.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#18

https://drive.google.com/file/d/0B8dtU54...cslist_api
Някой да знае каво иска да каже биоса??

Това е след почистване и паста...

Мисля ,че страда от отлепен чип на видеокарта...незнам дали си заслужава ремонта.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)