Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нов ъпдейт?
#1

Преди малко получих съобщение в таск бара - A new firmware update is available, но не намерих инфо в нета за него, някой знае ли за какво е?

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
Аксесоари
#2

Колко е обема на ъпдейта?

 
Цитирай
#3

Това би трябвало да е последния firmware за БГ XCUAOF1 давай смело щом е официален ъпдейт няма от какво да се притесняваш. Ако е последния този за който си мисля батерията с него е чук, държи адски много
Цитирай
#4

Здравейте. Това най-вероятно е дълго чакания ъпдейт, който да ликвидира остатъчния процес след използване на камерата - mm-qcamera-daemon.
Цитирай
#5

И аз го сложих не виждам кои знае ква разлика в батерията Wink С3 /С3 НЕО си е греещ телефон незнам за другите марки и модели но не съм доволен ако пуснат LOLLIPOP ще ме спечелят, ако ли не минавам на SONY Xperia M4 Aqua Wink !
Цитирай
#6

Телефона грее това е факт, но за тея пари и тоя хардуер е перфектен меко казано, какво като грее да грее колкото иска. Lollipop за този телефон няма да има, последния телефон от старите който получи lollipop е S4 и до там.
Цитирай
#7

(2015-06-19, 09:25:40)Forza84 написа:  Това би трябвало да е последния firmware за БГ  XCUAOF1 давай смело щом е официален ъпдейт няма от какво да се притесняваш. Ако е последния този за който си мисля батерията с него е чук, държи адски много

Колко време на дисплей ти дава?

П.П. Качих последния румънски от sammobile и ще го видим.

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#8

Все още няма никъкъв ъпдейт ???
Цитирай
#9

При мен дойде. 101МБ, инсталира се нормално, за сега няма проблеми.
Ще се види дали е подобрен,и дали ще се проявява пак проблема с батерията.
Цитирай
#10

И при мен дойде актуализация или по-точно ръчно проверих понеже съм махнал отметката автоматично актуализиране. Интересното е, че в друга тема бях прочел за тази актуализация и бях проверявал доста пъти напоследък и все не ми показваше такава. Както и преди 2-3 дни отново бях проверявал и нямаше. Вчера или онзи ден предполагам е дошла актуализацията. Сега когато видях темата реших да проверя нали. Преди малко го актуализирах и не забелязвам някакви промени. Стори ми се единствено малко по-бърз, но може да си внушавам. До няколко дни, максимум месец ще се разбере, ако не се появят разни бъгове, които съм забелязвал преди ще е супер. Нали все пак това е идеята на актуализирането. Иначе пак си го има някакъв лаг ли как да ги нарека когато влезеш в приложенията и натиснеш левия бутон и това забавяне при изкачане на менюто където има Редактиране, Създаване на папка и т.н. Един колега на работа има Galaxy S4 Value Edition ли как се води. Черен с нещо като кожа на капака, горе/долу по едно време си купихме само където моят е свободно закупен от Техномаркет, а неговия при преподписване към Мтел (не че има значение). Та и при него го има това забавяне. Той междудругото още е с киткат въпреки, че му показва налична  актуализация. На старият ми телефон S2 Plus не помня дали го имаше това забавяне от няколко милисекунди да речем не знам от touchwiz ли е т или от какво.
Цитирай
#11

@h3llph9yz3 ето какво да направиш:

* Ускори му анимациите от Settings > More > About Phone > цъкаш бързо няколко пъти върху Build number. После се връщаш назад (т.е. да си в Settings > More) и ще видиш долу Developer options -> скролирай надолу, докато стигнеш Windows animation scale, Transition animation scale и Animator duration scale ->>> тези трите по подразбиране са на 1.0x и ги направи на 0.5x и после ще видиш разликата.
* Спри S Voice (има опция да се "събужда" като кажеш "Hi Galaxy"), защото ти бави натискането на home бутона.
* Спри събуждането на Google Now (като кажеш "OK, Google") - това го спираш, защото хаби излишно батерията и без това не вярвам да му казваш "OK, Google", за да ти търси еди какво си в мрежата.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#12

Да потвърдя, наистина след като сложих последния фирм за Румъния в sammobile от 11 юни батерията наистина е екстра. Преди това бях с рут и изкарваше надпис че ъстройството е променено при проверка за актуализации. Качих го с odin и даже не съм му правил резет - както си стартира така го ползвам, приложения контакти всичко си стои както си беше.
Единствено рута замина, но пък системните приложения които бях замразил са си замразени.
При мен го имаше процеса qq camera от вайбър, но откакто минах на стара версия на вайбър го няма.
Сега ще го актуализирам с последния вайбър да видя все още ли има проблем с тоя процес

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#13

Пак си ти е всичко на бг език, езикови проблеми някъде намери ли, някакви проблеми, промени и т.н. намери ли, освен това което си описал......
А сега рута пак ли ще трябва да го правиш(ако мислиш) както преди това с начина описан от rado__8 в този форум за нашите телефончета с ядрата.... C6 и после връщаш на NH1 или си с други ядра сега?

По - добре господар в ада, отколкото слуга в рая! 
Samsung Galaxy GT-I9301I S3 Neo  { root }
Цитирай
#14

Никакви проблеми нямам засега. Всичко си е на бг. Всички настройки са си същите на приложенкя игри и т.н. Все едно не съм сменял фирма. Единствено дето батерията държи повече да не казвам силна дума ама едно 30 процента може би. Гледам времето на екран, преди на 3 часа и десетина минути го вклювах, сега съм на 2 часа и 42 мин на 41 процента при идентично ползване.
Аз го рутнах мн лесно от темата в раздела. Основно за да мога да забраня някои ненужни приложения, да могат външни приложения да пишат директно по картата, примерно като свалям торенти или музика или което и да е да се записва дир. на картата памет. Същото и за външни приложения за снимки и редакция да записват там.  След процедурата систрмните приложения са си забранени, още не съм пробвал как стои въпроса с картата памет. Предполагам че ще трябва пак да рутвам за да мога да си правя бекъп на wifi паролите ама засега не ми се занимава.
Рутнах от тази тема https://forum.androidbg.com/showthread.p...593&page=3 пост 72 и 43
Ето и английския линк http://androidxda.com/root-samsung-galax...-gt-i9301i
П.П Току що го рутнах по същия начин с один и auto root безпроблемно

A500fu - a5 2015 a510f - a5 2016 a520f - a5 2017
https://db.tt/Ym0Rtcju
Цитирай
#15

Батерията е значително подобрена , когато телефона не се използва не мърда ! Smile Други бъгове за сега поне при мен няма и не съм открил . Big Grin

Xiaomi Mi A3
Цитирай
#16

Изписва ми че има нов ъпдейт, изтегля го, след това ми изписва че ще се рестартираме и при рестарта започва да качва проценти при инсталацията. След това изписва грешка и зарежда операционната система. Какво да правя?

Omnia 1, Sony Ericsson Satio, Omnia 2
 Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Prestigio pap4044, Samsung Galaxy S3 NEO, SGS S5
Цитирай
#17

При мен все още няма ъпдейт всички ли го получихте .В саммониле пише че е пуснат през киес но ми изписва че това е най-новия фирм...
Цитирай
#18

И аз все още не съм получил ъпдейт, не си само ти Smile

Samsung Galaxy S3 Neo - 4.4.2
Asus NEXUS 7 2012 WiFi - 5.1.1  
Цитирай
#19

И аз съм така Sad
Цитирай
#20

и аз го нямам още...
Цитирай
#21

След рестарта брои до 25% и се отказва. (рестартира).

Omnia 1, Sony Ericsson Satio, Omnia 2
 Samsung Galaxy S3, Samsung Galaxy S4, Prestigio pap4044, Samsung Galaxy S3 NEO, SGS S5
Цитирай
#22

на края ще стане с Один ...
Цитирай
#23

Аз получих ъпдейта, за които говорите. За сега не забелязвам промени в бързината на телефона. Ще тествам дали има подобрение на живота на батерията.
Цитирай
#24

Добре защо едни го получават а други не?
Цитирай
#25

добър въпрос
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)