Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony xperia m4 aqua или meizu m1 note
#1

Телефонът е за приятел.Ще се използва за игри,снимки,нет и чатене.С една дума трябва мощен тел.Според вас кой от двата е по-добрия избор.
Предварително благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Sony Xperia M4 Aqua
Цитирай
#3

Мейзуто е два пъти по-добър във всяко отношение, да не говорим, че сонито е с малко памет!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#4

Според мен предимствата на сонито са,че е водно,но по всичко мисля,че мейзуто е по-добро,включително камера.Да попитам също мейзуто няма начален екран нали,смисъл направо си в менюто или има?
Цитирай
#5

Мейзу печели с голяма преднина.
Цитирай
#6

Водоустойчивостта винаги се пренебрегва, но за мен вече това е най-големия плюс. Моя телефон го мия всяка вечер, за да сваля мръсотията, която се е натрупала през деня. Благодарение на това, телефон на 9 месеца изглежда като нов. Аз лично никога повече не бих си взел обикновен телефон.Wink
Камерата на M4 е изненадващо добра за такъв клас устройство. Не я подценявайте. Wink

[Изображение: bbc17d3e89667d06.JPG]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#7

Паметта е смешно малка. Инсталираш няколко игри и чао. Несериозно е в 2015 година да се пускат устройства с по-малко от 16 гб памет...
Цитирай
#8

(2015-06-21, 19:00:48)asl написа:  Да попитам също мейзуто няма начален екран нали,смисъл направо си в менюто или има?

Зависи какъв лаунчер ползваш.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#9

Какво толкова недоволствате от паметта? Има си слот за карта памет до 128 GB, което е повече от достатъчно особено за такъв клас устройство.

D_coffee
Цитирай
#10

И ако нямаш рут каква файда като не можеш да местиш приложенията, една по-голяма игра и е до там!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#11

А мейзуто няма и слот за карта памет
Цитирай
#12

Но е с две сим карти и има версия 32гб, не че 16 няма да стигат.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#13

(2015-06-21, 20:07:47)Ивайло69 написа:  И ако нямаш рут каква файда като не можеш да местиш приложенията, една по-голяма игра и е до там!

Sony дават възможност в Lollipop да се местят приложения на картата и без руут, стига разработчика да е го е предвидил. Повечето големи игри, които съм виждал могат да бъдат преместени.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#14

Аз съм горд собственик на Мейзу М1 нот с 32гб. Прави страхотни снимки. батерията е с капацитет 3140 и издържа 72 часа като ползвам фейсбук, разговори, смс-и и от време на време играя на някоя игра. Ще направя тест колко може да издържи батерията като използвам телефона само за разговори на режим производителност.
Цитирай
#15

В предния ми пост забравих да напиша...
На пазара се появи новия модел на Мейзу, а именно Мейзу М2 нот в два варианта - с 16гб и 32гб. Поддържа и карта памет до 128 гб, батерията е 3100, с 8-ядрен процесор и отново е с две сим карти, камерата е същата като на Мейзу М1 нот
Цитирай
#16

И аз се чудя между двата и честно казано, водоустойчивостта, колкото и да се вижда "ненужна" е голям +. Според мен на мейзу е нужно време да се докаже, коментарите за него са добри, но както разбрах има известни проблеми с ъпдейтите. Мисля да си направя подарък до края на месеца. Smile

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай
#17

Сериозно ли някой би си купил марка телефон , която знае , че съществува от 1 година пред доказан гигант като СОНИ ?
Цитирай
#18

Ако има тема за най-безмислен и глупав коментар то тоя преди мен ще е в тройката.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#19

Преди малко отидох да поразгледам двата телефона, служителката на вивата ми каза, че приложенията се местели в SD картата. В такъв случай, няма какво да се оплаквате от свободното простанство. А и имаше около 3 гиги място. Разгледах и мейзуто, но Flyme никак не ме изкефи. Ако сменят иконите с някви анимета, спокойно ще е за деца до 12 години(лично мнение). А и бутонът за отключване се намира в горната част и трябва да се натиска бая силно, поне аз не можах от първия път да го натисна.

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай
#20

(2015-06-22, 13:35:15)Camaro написа:  Сериозно ли някой би си купил марка телефон , която знае , че съществува от 1  година пред доказан гигант като СОНИ ?

Мейзу не съществува от една година, а от 2003 година. Това че сега се появи по нашите ширини не значи че съществува от 1 година. Преди да пишеш първо се поинтересувай.
[quote='weezin'
[/quote]
За да отключиш телефона не е нужно да натискаш бутона. Просто плъзни с пръста си нагоре.
Цитирай
#21
Photo 

Трябваше да го включа като цяло.

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай
#22

Според вас коя камера е по добра?
Цитирай
#23

(2015-06-23, 11:28:16)asl написа:  Според вас коя камера е по добра?
http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idTy...hone2=6890
http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idTy...hone2=6890
Така като гледам, на M4 цветовете са по-наситени. Разгледай и прецени.

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай
#24

Кой от двата модела ще получават ъпдейти?
Предварително благодаря
Цитирай
#25

За Сони не се знае, но се предполага.
Виж 6 пост и си прави сметката за камерата. Двата модела си имат своите + и -. Не виждам смисъл, да се разтягат локуми.

LG Optimus L9 | Android 4.1.2 | JB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)