Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Elephone p8000
#1

Здравейте, моля за мнения за Elephone P8000 MTK6753, 4165mAh, 13MP Samsung Camera, Touch ID, 4G, Android 5.1. В момента е с купон 40$ в pandawill и се връзва на цена от 170$. Телефончето изглежда съвсем наред, като параметри, дизайн, цена. Като минус видях, че няма Gorilla Glass 3.
Моля за мнения дали продуктите с тази марка са ОК и като цяло, дали си струва, спрямо Lenovo k3 Note, например?
В момента е на preorder, някой поръчвал ли е така и за колко време идва продукта до бг със стандартна поща?
Някой получавал ли е телефон от панда-та, обявен на по-ниска цена, за да се избегне най-любимия данък [Изображение: redface.gif]
Благодаря на всички отзовали се [Изображение: smile.gif]
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти, аз само от пандата купувам, пишат винаги на по-ниска цена и винаги всичко си минава през митницата. Имам Elephone P6000 (най-успешният им модел) и мога да ти кажа, че от хардуерна гледна точка всичко е бетон, но софтуерно абсолютно всички Elephone са в гъза, което може да ти развали сериозно кефа, защото и с ъпдейтите се бавят и не доизкусуряват нещата като хората. Спрямо Lenovo K3 Note не си струва на 100% (мое мнение, естествено).
Цитирай
#3

Поръчал съм 2 броя, като ги получа ще напиша мнение.

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#4

Момчета и аз се чудя точно между тези 2 модела Lenovo k3 i Elephone p 8000 Някой вече има ли отзиви ..... Найстина много ми харесва Elephon P8000.
В момента съм със сони хпериа З1 ,но искам да го сменя с нещо по-голямо.....
Цитирай
#5

Някой сдоби ли се вече с това телефонче, да каже впечатления? 
Аз днес го поръчах, да видим какво ще дойде.
Колкото до Леново или Елефон. Vibe IU на Леново е супер дървен интерфейс, но ако някой толкова си държи на него, ще може да си го сложи и на Елефон-а.
На сайта на Елефон пише, че за този модел ще бъде пуснат сорс кода, така че предполагам в скоро време ще има доста костъм роми за него, а самия производител ще поддържа: Vibe IU, Fyme OS, MIUI.
Цитирай
#6

На Elephone p7000 забелязах, че звука на говорител е тих. Не знам при 8000 дали ще съществува същия проблем с говорителя, но предполагам, че да. Иначе на 7000 до колкото имах възможност да го видя, всичко друго беше добре, камерата не е много добра, но като цяло си беше добре.
Цитирай
#7

С Елефон може да ползва доста богат избор на софтуер...официално си потдържат MIUI , CM , EMUI и др ...като не ви допадне софтуера на телефона (или пък ви омръзне ) просто го сменяте с някои от другите налични Wink ТЕлефончето си е екстра за цената и характеристиките ...според мен си заслужава покупката
Цитирай
#8

Телефона е вече в мен от седмица. Бях един от първите закупили го. Като чета има 2 партиди телефони .Първите имат някъкав проблем с лед нотификациите.Понеже черните/сиви/ ги произведоха по късно ...нямам такъв проблем.
Иначе телефона е добър .Дразни че няма жестово управление като P7000 и като повечето китайци /примерно почукване и отключване/ . Още не мога да кажа за батерията предполагама трябва да достигне капацитета си. Имаше ъпдейт и като гледам са пуснали още един. Нека да поработи и ще кажа.Стува ми се че грее повече от колкото трябва в горната част.

Xiaomi MI NOTE 3
Цитирай
#9

Как се държи телефончето.Сподели мнение да знам какво да очаквам като пристигне Smile

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#10

Ми освен да се молиш да е с ЛЕД .Руснаците са ги разкостили и се оказва че на някои партиди на платката изобщо лед-а липсва.
Иначе софтуерно има мнооого какво да се желае .Често казано аз чакам стабилен Cyanogen и го яхвам.

Xiaomi MI NOTE 3
Цитирай
#11

Първо да го получа, че анулирах поръчката от elephone.cc.Поръчах от geekbuying, и отново ме правят на маймуна и скоро май ще я анулирам отново и не знам от каде да ги поръчам вече.Само лъжат шиб*ните жълтури

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#12

Аз моя го получих вчера от gearbest като и мен ме мотаха почти месец тъй като производителя се бавел с доставките, но за сметка на това си изпросих да ми върнат 10$ отделно дават още 8$ с които може да платиш до 30% от следваща покупка, така че реално ми излезе 151,99$ след като го изпратиха пристигна много бързо мисля за 5 дена, директно до пощенския клон в квартала.
За два дена постоянно разцъкване единствения проблем беше, че му забиваше стоковия ланчър при прокарване на два пръста по екрана. Смених го с нова ланчър и всичко заспа. Като софтуеър телефона дойде "гол" така да се каже - само стоковия ром без нищо допълнително инсталирано, което всъщност ме зарадва. Рутнах си го без проблем. При ползване телефона наистина май грее малко повече в горната част, но не е нещо фатално, иначе всичко на него върви гладко и без проблеми. Камерата е сравнително добра, звука от слушалки е малко дървен, а обхвата на wi-fi ми се струва малко слаб. Телефона дойде със сложен скрийн протектор плюс още един в кутията, останалото което беше в нея бяха зарядното и usb кабел.
Стоковия ром на Елефон според мен е по-добър от Vibe UI на Леново, всъщност според мен едва ли има по-дървен ром от този на Леново.
Като цяло съм доволен от покупката, за тези пари телефона си е повече от добър!
Цитирай
#13

Мен последно ме излъгаха че до края на идната седмица ще го пратят, но не им вярвам.Ако не го изпратят отказвам поръчките и няма да се занимавам с елефони.Края на юни месец си продадох xiaomi-то mi3 за да си купя елефон, и от тогава го карам с нокия н70... но започнах да се дразна от това чакане вече.А иначе самата изработка на телефона добра ли е, или е дърво..

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#14

Да, телефончето е здраво мисля че рамката е метална, няма нещо да се огъва или хлопа.
Цитирай
#15

дравейте от 1седмица ползвам телефона четох, много съм доволен от него. Найстина доста грее в горната част.... , пристигна със стокови ром, много съм доволен от дизайна и бързината на телефона. Преди това ползвах сони хпериа z1, elephone P8000 ми харесва повече, много по удобен за сърфиране в интернет..... аз го ползвам предимно затова,дизайна също ми допада повече....

Мисля да му сложа miui ром, в какви ромове ползвате.....


Ползвам го с 2 с им карти, струва ми се, че батерията му пада бързо..... Но мисля че е от стоковия ром....
Някой може ли да ми препоръча ром и от къде да го роот....
Цитирай
#16

Колко време му изкарва батерията, отзад капака нали изглежда като карбон.Грапав ли е или не е ?

Honor Magic 5 pro Black
Цитирай
#17

Освен стоковия ром за сега има само flyme os но не работи сенсора за пръстови отпечатъци. По принцип ромове може да дърпаш от тук: http://www.needrom.com/category/elephone...-elephone/

Относно рутването някой потребители в нета споделят че само са си изтеглили и инсталирали Super SU

Ако не стане ще трябва да го рутнеш по следния начин:

1. Уверете се, че на компютърът ви са инсталирани драйверите за телефона или ги изтеглете от тук:
https://mega.co.nz/#!55BQkKiR!OPBrnj7SXx...sYTMO2DDHY
2. Инсталирайте Flash tool 
https://mega.co.nz/#!ah0RmJpB!uqA-EtMqGWjKNHzFlS4fK6b9S6KfwIwIqZr1GP6WAnc 

Моля, бъдете внимателни и се уверете, че имате достатъчно знания какво правите, ако не сте на ясно какво правите не правете root.

1. Изтеглете файла от линка по-долу и запомнете къде сте го изтеглили, в моя случай ще използвам десктопа.
https://mega.co.nz/#!vwF2VJ6Y!5WgEn-1NixHjLjrUW5uqXto8ccEAi8Tb8WneFWsW3GE
2. Разархивирайте токущо изтегления файл.
3. Копирайте файла с име "superSU_PRO_V2.49.zip" на вашата сд карта и изключете телефона.
4. Отворете програмата Flash Tool на компютъра и натиснете върху бутона "scatter-loading" изберете  .txt файла в папката "p8000-recovery" която току що сте изтеглили на компютъра.

[Изображение: 164350wemdx2kx9d9jnjk4.png]

5. Натиснете бутона "Download" и след това свържете вашия телефон с компютъра.
6. Когато видите на екрана като това показано на следващата картина, означава че сте инсталирали рекавъри мод успешно на телефона ви.

[Изображение: 164351bmge3o7g3kjktjmg.png]

7. Изключете телефона и натиснете едновременно бутоните "power" и "VOL+" за да влезете в режим рекавъри.
8. Със "VOL+" преместете курсора срещу "Recovery Mode", a с "VOL–" го изберете за да видите следния екран

[Изображение: 164351v74mw4840lullmwr.png]
 
9. Изберете "install zip" ("vol+ или -" за да се предвижвате из менюто "power" за да потвърдите избраната опция)
10.Отидете до  "choosezip from /sdcard"
11. Изберете "superSU_PRO_V2.49.zip" и натиснете "power" за да потвърдите.
12. Изберете "yes-install  superSU_PRO_V2.49.zip"  и потвърдете.  

Честито!!! Вие приключихте успешно целия процес. При следващото стартиране на телефона инсталирайте Supre SU и се наслаждавайте!
Цитирай
#18

ах.... имам проблем .... правя всичко както е описано на нещо запецвам на стъпка 5....         5. Натиснете бутона "Download" и след това свържете вашия телефон с компютъра.

Като натисна download,  изключил съм телефона върсвам го към компютъра и нищо не се случва...... 

Не тръгва да се DOWNLOAD ....
Цитирай
#19

Включи USB кабела към телефона и след това натисни download. При мен нещо не се инсталираха драйверите като хората и трябваше да го натисна между двата звука за включване и изкллючване на USB устройство за да стане работата. И пак да напомня тази процедура се прави при изключен телефон!
Цитирай
#20

хмм пак не става.....
Като го свържа към компютъра изключен телефона ми дава това
https://drive.google.com/file/d/0B_MYFCRuXClOeWtRazFWakllcG8/view

Цитирай
#21

Веднага след като вкараш кабела в телефона натисни "Download" преди да ти излезе този надпис, аз така го излъгах. Smile

Или инстарирай драйверите за windows отново! Пробвай да ги инсталираш с десен бутон и "Run as administrator" след успешна инсталация windowsа иска рестарт. След това като свържеш телефона виж в Device Manager дали са инсталирани или има въпросителна срещу тях, ако има въпросителна десен бутон и update driver, след това посочваш пътя до папката и би трябвало да стане.
Цитирай
#22

Успях и аз така да го излъжа.... Веднага след като вкараш кабела в телефона натисни "Download" преди да ти излезе този надпис, аз така го излъгах. Smile....
Успешно инсталирах рекавъритео .            , но.... сега имам друг проблем....

натиснах Бутона за включване + VOLOME... влезна в рекавърито на заби........................      Рекавърито ми е малко........ и немога да го мърдам нагоре надолу нито да го включа и изключа ..... ЗАБИ ...  не реагира на никаква комбинация от копчета .... ах....

Даже не влзенало май в рекавърито ...... виж какво ми изписа....
https://drive.google.com/file/d/0B_MYFCR...sp=sharing

Гадна работа , момчета помагайте ,че съм без телефон хахаха Big Grin
Цитирай
#23

Не ти е забил, не се притеснявай и на мен ми излиза този екран.
8. Със "VOL+" преместете курсора срещу "Recovery Mode", a с "VOL–" го изберете за да влезе в рекавъри мод!

От снимката се вижда че в момента ти е на "Fast Boot" втория ред, с VOL+ го премести на първия ред "Recovery" а с "VOL-" го избери за да ти се покаже рекавърито и после продължавай по следващите стъпки!
Цитирай
#24

Немога да го преместя с VOL + ...... не реагира на каквото и да е .... : ( нито + нито - нито power.....)
Цитирай
#25

И при мен не реагираше веднага след минутка две започна да се мести курсора.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)