Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заразен телефон?
#1

Здравейте,

телефонът ми явно е заразен с някакъв вид гадинки (наричайте ги както искате). Проблемът се изявява в следното. Като ползвам browser-a си - Chrome или Firefox и много често, но не винаги, като се опитам да отворя някоя страница и ме пренасочва към други, ако се опиташ да дадеш назад, те пренасочва към 3ти страници, и така яко спам, към всякакви страници. Трябва да затвориш и да отвориш на ново Browser-а. Антивирусната също така, засече няколко злонамерени приложения, или нещо друго не съм изследвал обстойно, които са се опитали да ме заразят, от тези пренасочвания към страниците.

Въпросът ми е някой сблъсквал ли се е с такъв проблем и някакви идея за решението му? Защото последното нещо, които бих искал да правя е да го преинсталирам, наистина... .
Идея ми идва да деинсталирам и инсталирам browser-ите си, но не мисля, че това ще реши проблема. Пуснал full scan на антивирусната също така, ама не откри нищо. 

Надявам се да можете да помогнете!

Лек ден ви желая.
Цитирай
Аксесоари
#2

Изчисти кеша на браузъра и пробвай пак. Антивирусна не ти трябва.

 
Цитирай
#3

Има едни гадни програми , които се инсталират заедно с някое даунлодване на нещо , примерно филм и непрекъснато зареждат някакви реклами , бек-а не работи нормално и браузера просто рухва , такава гад е ShopDrop , потърси дали не е някъде това изродче . Има и една друга Price Finder и още подобни . Дори и да преинсталираш браузерите те веднага се лепват и отново същото , докато не ги намериш и изтриеш , антивирусните не ги разпознават , защото уж са легални и са те питали дали да ги инсталираш .

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#4

Изтрих си хисторито и всичко останало от списъка, ще видя какво ще стане и ще пиша.... Благодаря за идеите Wink

Значи, след като изтрих хисторито, кукита и всичко останало... пак остана същият проблем Sad Някакви идеи как да се справя, не искам да го преинсталирвам... голяма играчка ще ми е да го правя...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)