Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alcatel Onetouch Idol 3
#1

Здравейте. Учудвам се че все още няма тема за този телефон. Обмислям да го купя на приятелката ми. Цената му във ВиваЦом е доста атрактивна без договор. Камерата ми се вижда страхотна, идеята с въртящият се дисплей е готина, а като цяло дизайнът му е страхотен. Някой сдобил ли се е с телефона да сподели мнение, забележки? Изобщо някакви кусури намирате ли му ? Angel Единственият минус за мен е че засега се предлага само в цвят графит и като ги питам човек не знаят дали и кога ще се предлагат останалите 2 цвята. Sad

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
Аксесоари
#2

Притежавам и аз телефончето от скоро. Супер съм доволен има добра сглобка няма скърцания ,ярък дисплей ,прилични говорители ,прилична камера ,при мен изкарва 3 дена с един заряд с включени мобилни и Wifi мрежи !
Кофти е ,че все още не предлагат аксесоари за апаратчето. За момента единствената ми забележка, е че когато приема разговор наопъки не гаси дисплея и цъкам разни неща по дисплея, но ще го преживея някак си Smile

[Изображение: 76561198033375706.png]
Цитирай
#3

Как се представя с по-тежките игри?
Цитирай
#4

Не може ли да се заключи дисплея с пауър бутона по време на разговор, за да не се натискат разни неща?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#5

Гледайки характеристиките му аз не бих очаквал кой знае какво относно гейм фронта, но ще е идеален за ежедневните задачи. Заведох приятелката ми да го тества, а едно от основните и изисквания беше да има добра камера, за да си снима лака на ноктите (жени... Big Grin ) и останах възхитен какви снимки прави от близко разстояние. Виждаше се и какво има под кожичките едва ли не. При запитване от моя страна дали ще получа информация кога и дали ще бъдат налични другите 2 цвята, кухите лейки от споменатият мобилен оператор ми казаха че нямало да ми дадат такава информация. Трябвало да съм оставел капаро че ще го купувам, те се обаждали да пуснат запитване дали го има наличен в цвета, който ме интересува и ако се окаже че го няма щели да ми върнат парите Bu Bu Нямам думи за тази простотия!

HTC One S /z520e/ Version 4.1.1. ----> Lg L Bello Black Titan ----> Huawei Nova Titanium Grey
Цитирай
#6

(2015-06-24, 20:29:04)GO-SHY написа:  Как се представя с по-тежките игри?
Не знам не играя игри !

(2015-06-24, 20:55:50)Lupita написа:  Не може ли да се заключи дисплея с пауър бутона по време на разговор, за да не се натискат разни неща?

Сигурно може ,не съм пробвал  Big Grin


А относно разцветките едва ли ще доставят различни от тази  Angry

[Изображение: 76561198033375706.png]
Цитирай
#7

Idol 2, се справя прилично с новите тежки игри (Mortal Kombat X , Asphalt 8, Fifa 15), но грее доста, а Idol 3 е по-мощен и не мисля, че ще го затруднят игрите. (При Idol 2, се усеща от време на време лаг, което е нормално за 1 GB RAM и значително по-слаб процесор).

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай
#8

Купих си телефончето, ако имате някакви въпроси ще ви отговоря.
Цитирай
#9

Ако ти се занимава да драснеш едно кратко впечатление от цялостното представяне на телефончето. Smile
Камера и батерия например как са и също ако го тормозиш с игри да кажеш как се представя. Как е видимостта на дисплея на открито?
Цитирай
#10

Батерията издържа цял ден с непрестанно цъкане, доста съм доволен от нея. Дисплея се представя доста добре на пряка слъчева светлина, всичко се вижда идеално. Камерата също е добре, но ме дразни това, че фокусира малко бавно, но се свиква. Предната камера също ме изненада, по-късно днес ще пусна няколко снимчици. До момента съм играл Dead trigger 2 и Real Ricing 3 - вървят без никакъв лаг. Говорителите са много добри, доста силно се чува, давам им 10/10 Big Grin . За цената си от 310 лв. е доста добро телефонче.

Ако искате да пробвам някоя егра или нещо друго казвайте. Smile
Цитирай
#11

Здравей, четох по ревютата, че клавиатурата била лагава, така ли е ? И 4 ГБ било само свободното място и това ли е така ? СИМ картата микро или нано е ? Все още ли е като на по-старите алкатели, да не можеш да си променяш началната страница както на теб ти харесва, защото по спомени като разцъквах на баща ми идол 1цата, знам, че нещо не можеш да пипам много по началната страница и да трия допълнителните.
Цитирай
#12

Клавиатурата не лагва. Картата е микро. Мястото е 4гб. Само за началната страница не те разбрах.
Цитирай
#13

Ами аз преди имах галакси с3 и след като го отключа тази страница можех да си я променям както ми хареса. С уиджети и т.н. Спомням си, че последно като разглеждах на баща ми идол-а тази страница не можеше да се променя май. Сещам се също, че имаше от сорта на 5-6 страници които не можеш да изтриеш.
Цитирай
#14

На този модел специално андроида е почти чиста версия ,без много простотии от производителя ! Launcher-а е като стандартния на Google. Пробвах го с Nova Launcher + изключени анимации привидно изглежда по-бърз интерфейса.

[Изображение: 76561198033375706.png]
Цитирай
#15

@nescafe можеш да си слагаш уиджети и каквото те кефи. Big Grin
Цитирай
#16

Някой да си го е взел? Мнения? Аз съм с 2-ка и единственото, което не ми харесва е камерата(през нощта). Също така не иска да се ъпгрейдне(което не знам дали не е по-скоро за добро. Тройката ми изглежда доста интересна и ако някой има лични впечатления ще ми е приятно да ги сподели. Благодаря!
Цитирай
#17

(2015-06-26, 15:01:59)GO-SHY написа:  Клавиатурата не лагва. Картата е микро. Мястото е 4гб. Само за началната страница не те разбрах.

Чакай малко, не говорим ли за този телефон? http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_3_(5_5)-7081.php Или аз съм в грешка? Как от 16 гб свободни има 4?
Цитирай
#18

Аз съм с по-малката версия (4.7) , тя е с 8GB.
Цитирай
#19

Не си вЗимайте малката версия по слаба е от тази с 5.5 инчовият екран сякъш сте с идол 2 но с по малък екран 4 ядрен на 1.2 гхз и 1 гб рам ;-) но с едно предимство и то е близалката
Цитирай
#20

Здравейте, мен ме интересува 4,7 инчовата версия. Това изглежда като размери най-компактният смартфон.
Към колегата, който си го е купил, а и към останалите, които го притежават, имам следните въпроси:
1. С половин час разговори на ден и 1 час интернет, имате ли представа дали може да изкара 2 дни? Питам, защото батерията е доста малка- 2000 милиампера.
2. Как е качеството на телефонните разговори, а ако се говори на спийкър? Чуват ли ви добре и вие чувате ли останалите, особено ако е шумно ?
3. В сайта на Виваком телефонът е с 1,5 рам и 8 гига вътрешна памет, но има възможност за микро сд. Същевременно в друг сайт видях, че телефонът е с 1 гига рам и 16 вътрешна памет, но без микро сд. Две версии ли има този модел ?
4. Има ли лед нотификации и сензор за автоматично регулиране осветеността на дисплея ?
Цитирай
#21

(2015-06-29, 21:48:43)Gosho223 написа:  Не си вЗимайте малката версия по слаба е от тази с 5.5 инчовият екран сякъш сте с идол 2 но с по малък екран 4 ядрен на 1.2 гхз и 1 гб рам ;-) но с едно предимство и то е близалката
Българските оператори не предлагат голямата версия ! Разликата с двата модела е от земята до небето и е с 1.5GB рам ,не с 1гб за близалката поне си прав.
(2015-06-29, 22:22:15)ivaylod написа:  Здравейте, мен ме интересува 4,7 инчовата версия. Това изглежда като размери най-компактният смартфон.
Към колегата, който си го е купил, а и към останалите, които го притежават, имам следните въпроси:
1. С половин час разговори на ден и 1 час интернет, имате ли представа дали може да изкара 2 дни? Питам, защото батерията е доста малка- 2000 милиампера.
2. Как е качеството на телефонните разговори, а ако се говори на спийкър? Чуват ли ви добре и вие чувате ли останалите, особено ако е шумно ?
3. В сайта на Виваком телефонът е с 1,5 рам и 8 гига вътрешна памет, но има възможност за микро сд. Същевременно в друг сайт видях, че телефонът е с 1 гига рам и 16 вътрешна памет, но без микро сд. Две версии ли има този модел ?
4. Има ли лед нотификации и сензор за автоматично регулиране осветеността на дисплея ?
1. Възможно е според мен. Все още не съм изпробвал.
2. Качеството на разговорите зависи много и от устройството от другата страна, като цяло съм доволен. Не е HTC или iphone по-качество на разговорите но е достатъчно. Със спийкър е друго нещо на този телефон ,защото те са там където трябва да са и се чува прекрасно. 
3. Телефонът е с 1.5ГБ рам.
4. Има LED диод ,но за нещастие е едноцветен(бял) и все пак приятен за окото. Да има сензор за осветеност ,ако се изкючи динамичното регулиране и се зададе на 100% яркост дисплеят става доста ярък.

[Изображение: 76561198033375706.png]
Цитирай
#22

1. Според мене би ги изкарал без проблем.
2. Звукът е добър, на спийкър е дооста силничко, при шум, ако си го усилиш до край е възможно и човека до тебе да чува разговора. Говорителите са доста силни като за телефон с такава цена.
3. Аз съм с първата версия, която си споменал: 8ГБ вътрешна памет, 1,5 рам и слот за сд карта до 128гиги, ако не се лъжа.
4. Има и двете.

(2015-06-29, 22:54:50)SASHKUS написа:  
(2015-06-29, 21:48:43)Gosho223 написа:  Не си вЗимайте малката версия по слаба е от тази с 5.5 инчовият екран сякъш сте с идол 2 но с по малък екран 4 ядрен на 1.2 гхз и 1 гб рам ;-) но с едно предимство и то е близалката
Българските оператори не предлагат голямата версия ! Разликата с двата модела е от земята до небето и е с 1.5GB рам ,не с 1гб за близалката поне си прав.

Разлика има и в двете камери и то не малка, в предната е по-голяма. Също и качеството на дисплея е по-добро.
Ако за някой е + Idol 3 идва със слушалки JBL. Big Grin
Цитирай
#23

Аз понеже имам IDOL X+, който също идва с JBL слушалки, потвърждавам, че слушалките са брутални. Съизмерими като качество са със тапи от порядъка на 100-тина лв. Свирят и то много.

Аз се замислям за IDOL 3-ката 5.5 м/у другото и ако намеря някой да ме оттърве от X+ а ще се обзаведа с един. 
Или да поизчакам малко да му преминат детските болести(ако има такива) и тогава, а и цената за китаец е височка в техно...
Цитирай
#24

Idol 3 5.5" ще го има в Теленор.
Цитирай
#25

(2015-06-29, 13:53:48)GO-SHY написа:  Аз съм с по-малката версия (4.7) , тя е с 8GB.

Аз пък така се зарадвах, че червените предлагат за пръв път сносен телефон на поносима цена, а чак сега като разгледах страницата видях, че е по-малката версия. Много, много жалко. Дори и да пуснат големия брат, което няма да стане, ще го напомат откъм ценово отношение дотолкова, че да не си заслужава покупка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)