Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да подкарам звук на двд-то към тв-то
#1

Здравейте , имам проблем с деведето , та ръгнах аз кабела на деведето към тевето , но не изкарва звук .Тевето ми е Самсунг лед , ако има значение .На предишния теве който беше отново самсунг ,но кенескоп изкарваше звук през тевето , а сега не иска . Свързан е кабела  проверих го 4 пъти , но не иска . С цифрова съм на виваком , ако това пак има значение .Девдето ми е доста старичко едно от първите филипси с колони . Иначе като го пусна изкарва картина тма където пенсите се виждат и си върви музика , но през тевето не иска . нНякой ако има идея как да  подкарам звук да пише .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
Аксесоари
#2

Не си описал, какъв модел е кабела, който използваш за връзка между двд и телевизор.
Смисъл, чинчове, скарт и т.н.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Кабела е скарт от двете стррани е скарт букса ръгнал съм ги здраво , но не иска да изкара звук явно иска някакви настройки .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#4

Идеята ти е да изкараш звука от двд-то на телевизора, а не през говорителите на самото двд?
Провери в двд-то за настройки, но не би трябвало да има такива, освен ако има конкретни опции за спиране на звука от прикачените колони и пренасочването му към кабела.
При включване на сигнал към телевизора от външен източник, в случая този вид източник, следва да тръгнат картина и звук едновременно.
Ако има друг изход двд-то, разбира се и при наличие на възможност, опитай и с друг вид изход, чинчове например, просто за проба.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

M може , но нямам друг кабел , а само този скарт кабела . Идеята е да изкарам от телевизора звук през деведето . Демек като пусна филм на тевето да се чува през деведето . Настройки няма деведето незнам какво му има ,но на стария телевизор си вървеше това .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#6

Сега, не разбрах точно, но ако е идеята да изкараш какъвто и да е звук от пусната медия на телевизора, било то от сателит, ефирна тв, флаш памет, прикачена към тв и т.н., с цел ползване като усилвател, звука от телевизора, може да бъде прехвърлен към двд-то през оптика, при наличен такъв вход на двд-то или по-неудобния вариант, стерео жак от телевизора към чинчове в двд-то и включване на режим AUX на двд-то.
Ако обаче говорим просто за пуснат филм на дивидито и картина към тв, при което има липса на звук през колоните му, то вече търсим другаде проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

Аз си пуснах кабел от жака за слушалки на ТВ-то към ДВД-то и така си реших проблема.

Redmi Note 7 3/32GB

Цитирай
#8

(2015-06-26, 19:42:52)Monipeev написа:  Сега, не разбрах точно, но ако е идеята да изкараш какъвто и да е звук от пусната медия на телевизора,  било то от сателит, ефирна тв, флаш памет, прикачена към тв и т.н., с цел ползване като усилвател, звука от телевизора, може да бъде прехвърлен към двд-то през оптика, при наличен такъв вход на двд-то или по-неудобния вариант,  стерео жак от телевизора към чинчове в двд-то и включване на режим AUX на двд-то.
Ако обаче говорим просто за пуснат филм на дивидито и картина към тв,  при което има липса на звук през колоните му, то вече търсим другаде проблема.
Точно последното ''Ако обаче говорим просто за пуснат филм на дивидито и картина към тв,  при което има липса на звук през колоните му, то вече търсим другаде проблема.'' и телевизия да гледам пак става .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)