Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията не държи след преминаване към Lolipop (A5)
#1

Здравейте, от 3 седмици имам Самсунг Галакси А5, до преди да ми дойде ъпдейта за 5.0 Лолипоп (от теленор) бях с 4.4.4 (доколкото помня) батерията държеше зверски много, постоянно пуснат wifi или мобилен, фейсбук,снапчат ит.н , след като се ъпдейтна до 5.0 лолипоп батерията въобще не държи и пада много бързо.. та въпроса ми е има ли решение на този проблем, някакви препоръки или нещо друго? Благодаря предварително! Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Направи ли му Hard reset - връщане към заводските настройки след ъпдейта. На A5 още не съм му инсталирал 5.0.2 Lollipop, но на Samsung Galaxy Tab S, забелязах, че след ъпдейт до 5.0.2 батерията падаше по бързо.
След ъпдейта не го бях връщал, към заводски настройки, но след като го върнах всичко си дойде на мястото. Не забравяй обаче да направиш Backup на всички необходими ти данни, защото след връщане към заводски настройки ще ги загубиш.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#3

Точно заради това пуснах темата, първо потърсих в форума и в една тема за Note 3 мисля, че беше бяха споменали, че хард ресета не винаги е вариант, бекъпа с някаква програма ли се прави или просто си свалям нещата на компютъра ? Smile
Цитирай
#4

Наистина не е 100% сигурно, че от хард ресет ще се оправят нещата, но по принцип е препоръчитерно (да не казвам почти задъпжително) след ъпдейт такъв да бъде направен.

Относно Backup. Повечето програми за Backup изискват телефона да е root-нат за да може освен програмите да се архивират и тяхните данни. Но доколкото разбирам ти си направил OTA ъпдейт (директно от интернет), което означава, че телефона ти не е root-нат.
Програма, която не изиква root и работи отлично се нарича Helium - App Sync and Backup. Има я в маркета. Обаче за да се активират възможностите и за Backup необходимо да изтеглиш от тук:

https://www.clockworkmod.com/carbon

и да инсталираш на компютъра си програмата Helium Desktop (Carbon) for Windows.

Спазвай инструкциите от интернет страницата на горния линк.

При всяко рестартиране на телефона обаче, активацията на Helium изчезва и просто ако искаш да правиш Backup трябва да я активираш наново по посочения по-горе начин.

Преди да натиснеш бутона Backup за да архивираш трябва да размаркираш квадратчето което се намира под него за да ти направи Helium пълен Backup - както на приложенията така и на техните данни.

Ако имаш други въпроси или неясни неща пиши.

P.S. Всъщност Backup може да бъде направен през Samsung Kies ако го имаш качен на компютъра си. Но аз определено имам резерви към тази програма и не я ползвам...

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#5

След хард ресета ако проблема с бързото падане на батерията продължава поне ще си сигурен че проблема е с новия Лолипоп. При мен на А3 след хард ресет проблеми с батерията нямам.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#6

Направих му хард ресета,мисля че има подобрение, не е както преди, но явно няма как. А да очаквам ли като пуснат нови ъпдейти тези неща да ги коригират? Smile
Благодаря ви много за изчерпателните отговори, рядко се намират такива хора. Smile)
Цитирай
#7

Всички се надяваме с всеки ъпдейт да се подобряват много неща, макар че при Ноут 4 ми това не важи. Вече три версии на Лолипоп пробвам за него и едни и същи проблеми продължава да си ги има.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#8

Изчакай да минат няколко дни. Мисля, че поеже си с нова версия на OS и ще се ровиш повече ще ти се струва, че батерията не държи.
Относно ъпдейтите. Едва ли ще пуснат нови ъпдейти за този телефон. Но ако този не ти допада нищо не пречи през Один да флашнеш отново 4.4.4. Това е официална програма за флашване на ROM-ове на Samsung, така, че спокойно може да се върнеш на КитКат без да се губи гаранция.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#9

Малко отклонение от темата или по-скоро молба към модераторите за общ раздел за А3/А5 , които са с идентичен хардуер.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#10

(2015-06-29, 18:29:38)plmng написа:  Изчакай да минат няколко дни. Мисля, че поеже си с нова версия на OS и ще се ровиш повече ще ти се струва, че батерията не държи.
Относно ъпдейтите. Едва ли ще пуснат нови ъпдейти за този телефон. Но ако този не ти допада нищо не пречи през Один да флашнеш отново 4.4.4. Това е официална програма за флашване на ROM-ове на Samsung, така, че спокойно може да се върнеш на КитКат без да се губи гаранция.

Ами поне за себе си не виждам голяма полза от близалката няма кой знае какви промени външно относно друго не разбирам много и не знам, но не съм извършвал такава "операция" никога и се притеснявам да не го "брикна"(това го бях чел някъде) та ще потърся из форума някоя темичка как се прави това което описваш. Smile
Цитирай
#11

Подкрепям колегата. Темите за A3/A5 се увеличиха достатъчно, мненията също. Започна да става трудно отсяването на нещата за тези два телефона на Samsung. Май наистина му е дошло времето да се обособят в отделен раздел.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#12

(2015-06-29, 20:02:54)NikolaBV написа:  
(2015-06-29, 18:29:38)plmng написа:  Изчакай да минат няколко дни. Мисля, че поеже си с нова версия на OS и ще се ровиш повече ще ти се струва, че батерията не държи.
Относно ъпдейтите. Едва ли ще пуснат нови ъпдейти за този телефон. Но ако този не ти допада нищо не пречи през Один да флашнеш отново 4.4.4. Това е официална програма за флашване на ROM-ове на Samsung, така, че спокойно може да се върнеш на КитКат без да се губи гаранция.

Ами поне за себе си не виждам голяма полза от близалката няма кой знае какви промени външно относно друго не разбирам много и не знам, но не съм извършвал такава "операция" никога и се притеснявам да не го "брикна"(това го бях чел някъде) та ще потърся из форума някоя темичка как се прави това което описваш. Smile

Ето тема как се флашва стоков софтуер с Один -> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Ако прочетеш внимателно темата и изпълниш всичките стъпки, както е описано, всичко ще мине успешно и няма да си брикнеш телефона. Също така е много важно да теглиш ромове, които са за точно твоя модел телефон.  Smile

D_coffee
Цитирай
#13

Някой даунгрейдвал ли е успешно А5 от5.0.2 до 4.4.4.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#14

Ако има ром 4.4.4 с 3-те файла не би трябвало да е проблем ... едно време с S2-ката си спомням че така го правих ... не знам само тук кнокса дали ще мръдне
Цитирай
#15

Не би трябвало нищо да му стане на Knox-а, щом се флашва официален  софтуер.

D_coffee
Цитирай
#16

(2015-06-29, 12:53:42)NikolaBV написа:  Здравейте, от 3 седмици имам Самсунг Галакси А5, до преди да ми дойде ъпдейта за 5.0 Лолипоп (от теленор) бях с 4.4.4 (доколкото помня) батерията държеше зверски много, постоянно пуснат wifi или мобилен, фейсбук,снапчат ит.н , след като се ъпдейтна до 5.0 лолипоп батерията въобще не държи и пада много бързо.. та въпроса ми е има ли решение на този проблем, някакви препоръки или нещо друго? Благодаря предварително! Smile

Здравей колега. Мина повече от седмица. Надявам се, че вече може да дадеш по реални данни, как се държи батерията на този телефон след ъпдейта до 5.0.2.
Че ти си единия от тия които ме накараха да се въздържа да го кача. Другата причина е, че има противоречиви мнения относно downgrade на Galaxy A5 от 5.0.2 до 4.4.4. При едни потребители се е получило, при други е довело до brick на телефона.
Така, че сподели как ти се вижда сега издържливостта на батерията.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#17

Бихте ли публикували форум на английски или руски език, на който дз има мнения за този модел, и какви са отзивите на потребилите от Лолипоп, за да знам какво да правя с телефона? Благодаря.
Цитирай
#18

@airbus, заповядай на 4PDA :

 
Цитирай
#19

(2015-07-07, 20:42:18)plmng написа:  
(2015-06-29, 12:53:42)NikolaBV написа:  Здравейте, от 3 седмици имам Самсунг Галакси А5, до преди да ми дойде ъпдейта за 5.0 Лолипоп (от теленор) бях с 4.4.4 (доколкото помня) батерията държеше зверски много, постоянно пуснат wifi или мобилен, фейсбук,снапчат ит.н , след като се ъпдейтна до 5.0 лолипоп батерията въобще не държи и пада много бързо.. та въпроса ми е има ли решение на този проблем, някакви препоръки или нещо друго? Благодаря предварително! Smile

Здравей колега. Мина повече от седмица. Надявам се, че вече може да дадеш по реални данни, как се държи батерията на този телефон след ъпдейта до 5.0.2.
Че ти си единия от тия които ме накараха да се въздържа да го кача. Другата причина е, че има противоречиви мнения относно downgrade на Galaxy A5 от 5.0.2 до 4.4.4. При едни потребители се е получило, при други е довело до brick на телефона.
Така, че сподели как ти се вижда сега издържливостта на батерията.

Върнах го към заводски настройки издържам цял ден с доста разцъкване, не е точно както беше с 4.4.4, но вече го няма проблема с бързото падане на батерията, леко по бързо се изтощава батерията. Smile Ако имаш други въпроси с радост бих помогнал. Smile
Цитирай
#20

(2015-07-04, 07:35:38)tonus написа:  Някой даунгрейдвал ли е успешно А5 от5.0.2 до 4.4.4.
Да downgrad-нах го от Lollipop 5.0.2 до оригиналния KitKat 4.4.4. С помощта и съдеиствието на rado__8 успях безпроблемно да приключа с процедурата. Тъй като има няколко важни подробности, които трябва да се спазят мисля да пусна тема по-въпроса с кратко орисание на всички процедури.
Това е многофайловия ROM, който трябва да се ползва при downgrade:

http://freeflashfilezone.blogspot.com/20...ar_11.html

Точно описание ще пусна в отделна тема, като имам малко свободно време.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#21

Здравейте колеги,
За Коледа си подарих Samsung Galaxy A5 (SM-A500FU) от Виваком. Автоматичната актуализация на софтер беше включена и на 01.01.2016 започна да изтегля някакви файлове. В крайна сметка се актуализира. Тъй като този процес ме остави известно време без телефон, премахнах автоматичната настройка за актуализация за напред. Не знам дали съм била с Android Kit-Kat 4.4, когато го купих, защото не ме е интересувало. В момента версията ми е Android Lollipop 5.0.2. Не съм забелязала някакви проблеми до преди няколко дни. Батерията на телефона започна да пада ужасно бързо - тръгвах за работа с пълна батерия, а се прибирах под 20% (като се има предвид, че в работа почти не го използвам). Тази сутрин чашата преля и нямаше как да не споделя с вас. Снощи оставих телефона зареден на 100%. Сутринта не можах да стана за работа навреме, защото нямах аларма - телефонът се беше изключил. Като го включих показваше 1% батерия. Консумацията на енергия на батерията показваше 26% екран, Avalanche (една игра) 22%, Система Android - 2%, OC Android - 2%, Messenger 1%, Мултимедиен сървър - 1%, Батерия в готовност - 1 %. Не вярвам проблемът да е в играта, т.к. я имам от доста време и преди не съм имала този проблем. Имате ли представа как може да се разреши проблемът?
Цитирай
#22

Ако след ъпдейта не е правен ресет, направи.

D_coffee
Цитирай
#23
Smile 

Благодаря за бързия отговор. Нищо не е правено по телефона след актуализацията.
Този ресет от настройките "Нулиране с фабрични данни" ли трябва да се направи? И от въпросния ресет, който поменаваш, ще се наложи ли да направя Backup на данните? Преди време ползвах една Xperia X8 и си спомням, че имаше 2 вида ресет в настройките - пълен и частичен. Та затова питам.
Цитирай
#24

Да, правиш backup на данните и връщаш състоянието на телефона до заводски настройки.

 
Цитирай
#25

Да, от там се прави ресет. Всичко, което е в телефона (приложения, снинимки, файлове и т.н.), ще се изтрие. Backup направи, ако искаш, но по принцип не е задължително.

D_coffee
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)