Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

4G LTE от Теленор?
#1

Очаква се Комисията за регулиране на съобщенията да завърши процеса по разпределение на допълнителния честотен спектър в обхвата 1800 MHz, за да може да започне да се предлагаме и 4G услуги от телекома. Няма срок, за който се очаква това да се случи, но изпълнителният директор на Теленор се надява процесът да приключи до края на годината. Теленор вече са подобрили 3G мрежата си със скорости до 21 Mbps.
Цитирай
Аксесоари
#2

Това  някакъв виц ли е? Те нямат нормално 3г в столицата 4г се напъват да имат!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Е кой ги знае, може и да направят нещо.
Иначе аз съм им доволен от мрежата, ама явно на някои места е наистина кофти..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#4

Цитат:Припомням ви, че след приключване на проекта по подмяна на мрежата Теленор осигурява максимални скорости до 42 Mbps във всички населени места с над 5000 души, както и в още 300 места с население над 2000 жители. Това е 88.78% от населението на страната и 47.1% от територията на България.

В останалата част скоростите са до 21 Mbps. Като цяло 3G от Теленор се предлага на 99.87% от населението или върху 95.72% от територията.

На графиката по-долу можете да видите промяната в скоростите на мрежата в София, Варна и Бургас. И в трите града скоростите са се увеличили с минимум 100% - както при сваляне, така и при качване на данни.

[Изображение: FullSizeRender_4.jpg]
Цитирай
#5

(2015-06-29, 21:51:59)pepy1 написа:  Това  някакъв виц ли е? Те нямат нормално 3г в столицата 4г се напъват да имат!
.png uploadfromtaptalk1435654914070.png Размер: 126.49 KB  Сваляния: 212
Това е от вчера с Теленор до София. Не е виц а истина.
Цитирай
#6

Това на бавните MB ли е?
Цитирай
#7

Нищо не са направили. Пак имам 2 черти обхват на Теленор в нас, а с Вива и Мтел пълен. Могат да ме разходят с новата им мрежа...

Choosing...
Цитирай
#8

Това е у вас, но у нас се подобриха нещата значително. Лошото е, че нещо не се получават нещата на ниво държавна комисия май. МТел и те тръбиха, че са правили тестове и са готови да пуснат новите мрежи, но няма решение от държавните органи за честотите.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#9

(2015-06-30, 11:24:44)GO-SHY написа:  Това на бавните MB ли е?
На бавните си ограничен до 128кбит/сек, но лично аз като съм на бавни изкарвам между 90 и 170кбит/сек...
Та предполагам за бързите става въпрос...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#10

Не са ли до 64?
Цитирай
#11

Зависи на кой план си.
На Резерв 13.99 и 20.99 са до 64, на по-скъпите са до 128.
Това е при Резерв, при другите не знам как е точно..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#12

Плана е за 40лв, но на промо за 15. Има и резерв, но каква скорост е след максималните не знам.
Цитирай
#13

Този форум вече е доста назад с материала..
Ето ви инфо.: http://www.359gsm.com/Telenor-nova-po-do...G-LTE.html

Информацията е вярна, вече съм тествал мрежата и дава отлични резултати. Теленор, по- рано Глобул, винаги са били номер едно за мен като оператор Wink и сега си оправдаха гласуваното ми доверие към тях. Smile
Цитирай
#14

Какво му е назад? Тези неща, към които ти препращаш, вече са коментирани по-нагоре. Нищо ново не даваш.
Цитирай
#15

Колега от друг форум сподели, че Теленор са започнали тест на Lte мрежата в София. В кв. Хаджи Димитър има lte сигнал. За сега е това информацията.
Цитирай
#16

Mtel отдавна приключиха тестовете. Дори още има стоят ЛТЕ мрежите (за Бизнес абонати ако не се лъжа) пуснати по черноморието, София, Пловдив, Русе и не знам още къде, въпреки че нямат (не могат все още да пуснат в употреба) нужните допълнителни честоти..
Честоти им трябват на операторите, явно са си готови и 3-те. Теленор са най-зле в тази част, защото Мтел и Виваком минаха през съд и им предоставиха допълните по 10 мхц ако не се лъжа. Теленор не са дори заявили желание за допълнителни честоти когато му е било времето, а чак преди месец-два им хрумна, че конкуренцията не спи и те мъчиха да се вредят, но удрят на камък.
Цитирай
#17

Бре колега, колко си наясно. И трите оператора си имат лиценз за честоти. (за определени честоти) Кой кога минал през съда, какво имал а друг няма, защо като го има не го ползва...са приказки за пред блока с пакетче семки. Къв съд са минали, като то държавен търг не е имало...и какво общо има съда...?!? Това за "бизнес" абонатите също е някакъв мит.
Тук въпроса е, че още не е излязла процедура за 10 MHz лена на 1800 банда, която желаят да вземат всички.
Цитирай
#18

Ами колега вземи почети, всичко е публично достъпно. Точно за тези 10мхц Мтел и Вива минаха през съда, купиха си ги и няма никакви търгове.
Теленор искат търгове сега, защото когато се купуваха честотите си бъркаха в носа.
Цитирай
#19

В абсолютна грешка си.
КРС още на са решили как да раздават честотите: на търг или на равни начала за всички оператори.
Това е най-общо казано.
Цитирай
#20

Толкова ли е сложна употребата на Гугъл? 
Има още една камара официални изявления от МТел и БТК за спечелените дела срещу КРС, както и за това че като е било време Теленор си е бъркал в носа, а сега реве за търг.
Цитирай
#21

Чакай малко сега, ти как от тази статия разбра, че другите са си купили тези допълнителни 5Mhz лента, която Теленор иска честно и явно с търг да придобие!
Чета интервюто, и не разбирам!?! Теленор си има лиценз за честоти на 1800 (Както и Мтел и Виваком), и може да предостави LTE на тях. Друг е въпроса, че за да ти е както трябва работата, се изисква малко по-широка лента, и за това е нужен търга.

Явно колега, не разбираш материята която коментираш.
Цитирай
#22

(2015-09-18, 16:32:09)MUFC написа:  Чакай малко сега, ти как от тази статия разбра, че другите са си купили тези допълнителни 5Mhz лента, която Теленор иска честно и явно с търг да придобие!
Чета интервюто, и не разбирам!?! Теленор си има лиценз за честоти на 1800 (Както и Мтел и Виваком), и може да предостави LTE на тях. Друг е въпроса, че за да ти е както трябва работата, се изисква малко по-широка лента, и за това е нужен търга.

Явно колега, не разбираш материята която коментираш.


Цитат:Знаете, че "Мобилтел" спечели делото на тричленен състав във Върховния административен съд (ВАС) срещу КРС и ако и петчленка го потвърди, компанията би следвало да получи заявения от нея честотен ресурс.

- Да, знам.

След тях са БТК.

- Да, знам.

Ако е така, защо Върховният административен съд отсъжда в полза на "Мобилтел"? Те имат заявление за допълнителен честотен ресурс?


- Не мога да отговоря защо.

Извинявам се предварително, ако ще се засегнеш, но си безнадежден случай приятел, не може да е толкова зле положението просто    Bu
Тези дела са за допълнителния честотен ресурс на 1800. За каква материя говориш като ти дори не може да осмислиш това, което четеш с очите си, да не говорим в Гугъл колко информация има (ако си наясно как се използва това "чудо" на технологиите) .. Има информация и в официалния сайт на МТел. На тях обаче и това не им стига или може би ще стане само за градовете. За да покрият страната чакат да се освободи и 800мхц, защото се покрива по-голяма площ с нея (има по-голямо проникване на сигнала) ..
Цитирай
#23

Наистина не разбираш за какво става въпрос...
Всички имат това за което толкова подскачаш. Тук говорим за още от него, за да е като тябва LTE-to. На този търг,ще участват и 3те оператора. А КРС не ще да го проведе. Как да се изразя по друг начин....

П.П. 4G по селата,никой няма да пусне. Няма и смисъл. А всички градове са обезпечени с 1800.
Цитирай
#24

Няма смисъл приятел, предавам се.. Приемам всичко което кажеш .. Много е зле положението..
Цитирай
#25

И аз така се чувствам. Все едно с аутист разговарям. Но форум бол, всякакви има...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)