Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

FTP Server PRO
#1

Здравейте,
Предлагам ви една изключително лека и полезна програма. С нейна помощ можете да прехвърляте файлове от мобилното си устройство на компютъра и обратно, без да се налага да ползвате браузър, кабели, блутут или други помощни средства. Единственото изискване е компютъра(лаптопа) и мобилното устройство да са свързани към една и съща мрежа. Smile 
На приложените снимки, можете да видите как работи програмата и колко по-лесно се борави с нея, спрямо останалите алтернативи. 

[Изображение: 043b811bfdf6.jpg]

[Изображение: 2bb779c2db6c.jpg]

[Изображение: 5ec5882bc612.jpg]

[Изображение: 6a6c97adf5d5.jpg]

[Изображение: fe77c9310b5d.jpg]

[Изображение: 03448041ab5f.jpg]

[Изображение: 553c6c3f9ca9.jpg]


[Изображение: 53275c0dbbee.jpg]


[Изображение: 0264399a34be.jpg]


ИЗТЕГЛИ

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
Аксесоари
#2

Странна работа...на компа не излиза никакво устройство.На телефона всичко е 6.Малко по-подробно описание ако може,макар и за нещо толкова елементарно на пръв поглед. Wink

Motorola One Vision/9.0/

Цитирай
#3

То не се появява автоматично. Влизаш в My Computer, десен бутон на мишката и избираш "Добави местоположение в мрежата", или "Назначи мрежово устройство". Когато те накара да посочиш устройството, въведи IP адреса заедно с номера на порта, както е на втората снимка, но на твоя телефон каквото пише. После му задаваш име - при мен е модела на телефона ми и готово. Като ти потрябва нещо, само включваш приложението на телефона и си влизаш през My Computer, без да се налага да набираш адреса всеки път.
Ако искаш само да пробваш програмата, след като я стартираш, влизаш в My Computer и горе в лентата набираш ftp://IP:PORT (В моя случай е "ftp://192.168.0.100:2121"), удряш ентър и си вътре Smile

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#4

Не мога да задам картата памет като начална директория. В смисъл след като я сменя от Settings/Home directory и влезна, няма нищо. Празна е. Root достъп не ми е искало приложението. При това положение, как да си осигуря достъп до външната памет?

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#5

Първа стъпка:

[Изображение: f5327c09aaa2.jpg]

При мен настройките по подразбиране  на програмата ме изпраща във вътрешната памет. Натискаш върху една от двете оградени папки, докато те изпрати до следващата снимка.
[Изображение: 4989e9839604.jpg]
След като стигнеш до тук (ROOT FOLDER), Скролваш до долу и избираш STORAGE:

[Изображение: 1cf79c58fdb2.jpg]

Тук, обикновено с нула се обозначава вътрешната памет. Името може да е друго, трябва да го разбереш за твоя телефон как е точно. При мен съм го оставил да е тук, за да имам достъп до двете памети едновременно. 

[Изображение: 95dec7f2217b.jpg]

Програмата не изисква ROOT. Ако обаче телефона ти е с КитКат, не можеш да ползваш приложение, различно от някое от стоковите за да записваш и триеш от картата. Ще можеш само да четеш от нея. За да решиш този проблем е необходимо да имаш ROOT и да използваш ТОВА ПРИЛОЖЕНИЕ. Това обаче не се отнася до програмата в темата, а е особеност на самата операционна система КитКат.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#6

Колега @driver_sl, благодаря за нагледното и изчерпателно обяснение! Подобно на Вас, и аз си оставих пътя да е до масовата памет. Smile
До скоро ползвах WiFi Trasfer PRO и WiFi File Explorer PRO, но това приложението ми стана любимо. Хубавото му е, че се появява като директория в Моят компютър наред с останалите (пряк път).

Лека вечер!

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#7

Мерси колега за хубавата програма! Тъкмо ми се развали и последният от многото USB кабели Facepalm1 А иначе дали не може някакви настройки да се променят, за да се прехвърлят нещата по-бързо? Гледам на Network utilization в уиндоуса едвам достига 20%, що пък не използва цялата мрежа?
Цитирай
#8

Може да е от много причини. Може това да е максимума на WiFi модула на телефона. Възможно е безжичната мрежа да излъчва на натоварен канал, на който излъчват няколко други съседни мрежи. Тогава се получава така. Може самата памет на телефона/картата да е бавна. Ако копираш много на брой малки файлове, пак се получава така. При мен, например, максимума е 25-30 мегабита, което излиза малко над 3 мегабайта в секунда. Същото е положението, ако тегля торенти от телефона.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)