Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупен дисплей... Моля споделете опит
#1

Наскоро си счупих дисплея (само дигитайзера) и сега проучвам варианти да ремонтирам телефона. Казаха ми, че за оригинален трябва да дам около 300лв което повече от 50% от цената на телефона.

Видях, че има вариант да се "отлепи" дигитайзера само, но не можах да намеря някой, който да направи това за мен.

Последно, и явно това остава варианта за мен, са новите китайски дисплеи. От едно място ми казаха 190

Някой сменял ли си е дисплея? Доволни ли бяхте? Къде ви го смениха? (от Пловдив съм)

Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Обърни се към колегата jorrddan може да измисли нещо.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#3

В София, кв. Захарна фабрика ми го смениха за 150 лв. Преди 2-3 месеца, за момента нямам проблем. Ако те интересува, пиши тук мога да ти дам телефон.
Цитирай
#4

(2015-07-02, 22:04:07)enzo33 написа:  В София, кв. Захарна фабрика ми го смениха за 150 лв. Преди 2-3 месеца, за момента нямам проблем. Ако те интересува, пиши тук мога да ти дам телефон.
Да, благодаря, ще се радвам ако можеш да ми дадеш телефона. Целия дисплей ли ти смениха или само стъклото?
Цитирай
#5

Здравей,
Преди година си спуках стъклото на дисплея. Отидох до няколко сервиза в София и в most computers беше най-удачният вариант - 300 лева е смяната на всичко в комплект: стъкло, тъч и батерията. Оригинални части от LG използват и гаранцията на телефона си продължава без проблеми. Може би вече да е по-ниска цената на ремонта, звънни да се информираш.
Цитирай
#6

Аз преди 10м. спуках стъкло и на Сливница и К. Величков има един много голям сервиз..., та взеха ми 180лв. и всичко ОК, но след 2м. се отлепи дисплея от 1страна но се оказа че не е гаранционен(1м. била гранцията), карах до юли, когато отказа и пак им платих тоя път 90лв. не работеше пердето отгоре, още на другия ден го взеха и накрая казаха че не могат да го оправят и ми върнаха парите, а дисплея си остана за мен. Дадоха ми всякакви цени като питах за смяна, тази в момента не е различна от оригиналната. Междувременно си взех друг тел, но забелязвам че LG то се държи стабилно и след голяма чуденка пуснах новия да се продава а сега обмислям да си го ползвам доде не даде пак фира.
Сетих се че има сензорен бутон за пердето и си го активирах.
Уникалеен телефон с премиум усещане в ръката и яки параметри. Всички 5.5 инчови лопати ги направиха с по 1.5см. по—високи и 0.5см. по—широки и няма държане това чудо.
Цитирай
#7

Offtopic  Извинявам се за офтопика, но искам да питам колегата какъв е този сензорен бутон за пердето? Просто 5 пъти прочетох поста и така и не разбрах и ми стана интересно Big Grin

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
#8

Стига бре Ванко от настройките където си подреждаш бутоните и можеш да добавяш нови има един, който може да сваля статус бара чертичка с нещо като стрелка надолу.
Ровете ги тия телефони Smile

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#9

Да де ама на зор през деня не издържа, не всички програми могат да се въртят а понякога имат бутони отгоре който в бързината не можеш да активираш, включително и на указателя.
Днес гледах S6..., не е толкова голям, а аз като идиот налагах G2-ката на него да сравня Прави ми впечатление че и много се маже дисплея от пипане, дали от горила глас 2, самсунга не е така.
Някой наясно ли е дали всеки трл с инфраред може да се ползва за дистанционно - много хубава екстра

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Цитирай
#10

Здравейте, преди 2 дена си счупих и аз тъча (дисплея е ок) няко йзнае ли къде сменят само тъча или къде сменят дисплей + тъч но да са читави частите !
Цитирай
#11

виж тук
http://olx.bg/smyana-na-schupeno-stklo-n...-i56435364
Цитирай
#12

Познат е изпратил телефон до там, получил го е с дефект -  постоянно рестартиране. Гаранцията не важала....Не рискувайте !!!



Цитирай
#13

В "гаражни" сервизи НЕ се ходи. Или го сменяш сам, или го даваш на оторизиран сервиз! (например Мост Компютърс)
Meн ако ме питате за части, от тука е най-добре: http://www.etradesupply.com/lg/lg-g2-rep...-d802.html
От там си поръчах дисплея за G3-ката и до колкото знам са оригинални Wink
Доставката е 31$ и пристигат за 5-7 дни Wink

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай
#14

И моето стъкло е напукано и не работи в горния ляв ъгъл. Забелязах, че след напукването от време на време се намаля чувствителността на дисплея, но като цяло не е болка за умиране Smile За смяна САМО на стъкло (и тъч) почти никой не се навива, въпреки че е възможно, но малко рисково (има клипчета в тубата как става това). Иначе цената им в ebay е 6-8 паунда. Ако се процедира по официален канал трябва да се занесе в Мост Компютри, които са представители на LG и там сменят всичко за 300лв. Наскоро попитах в т.нар. "гаражни сервизи" и от там доста се изхвърлиха с това кой бил официален и кой не сервиз и че и те са могли да се представят за такива и нарочно са взимали повече пари за усугите си (само да уточня, че 8 години съм работил в сервиз за компютри и Мост наистина са официален представител на LG и на няколко други марки). Та същите ми предложига да ми сменят всичко (дисплей, стъкло и тъч) за 150лв. Общо взето това са цените, на които съм попадал.

LG GT540 Optimus -> Android 2.3.7
AKRON TabTen T10A16M
Цитирай
#15

здравейте ! може би въпроса ми не е за тук но ще попитам и се надявам някой да ми отговори

та на въпроса ......
някой може ли да ми препоръча лепенка за дисплея тъйкато аз сам ще си го зменяма но незнам с какво да го залепя
много се надявам да получа някакъв отговор скоро

благодаря предварително !!!!!!

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай
#16

За какво точно питаш, че никак не става ясно какво инаш предвид с "лепенка"? Ако питаш за лепило за дигитайзера-купи си "Бизон",добри са. Ако питаш за протектор-препоръчвам темперирано стъкло, не се драска и пази много

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#17

Здравейте и аз искам да попитам нещо от известно време забелязох,че тъча ми на едно място не работи и то цял ред един вид.. или ту хваща ту не.. или по точно за да ме разберете ще кача примерна снимка.. само на т'ва място неще да хваща... знаете ли от какво може да е и може ли да се оправи?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#18

Здравейте,
искам да попитам някой, който има опит с конкретният модел и да изкаже мнението си.
Питането ми е конкретно :
Кое е по-добре да се направи - да се поръча дисплей с дигитайзер и РАМКА и да се прехвърлят всичките модули на новото шаси ИЛИ да се поръча само дигитайзер с или без дисплей и да се сменят само те?
Телефона е със счупен дигитайзер и здрав дисплей.

Galaxy i7500>iPhone 4>Galaxy S3>Galaxy S4>Galaxy S5>LG G2> HTC ONE M8>LG G3>Galaxy S6>Galaxy S6 Edge!
iPad mini>Asus Fonepad ME372CG> Asus Fonepad FE170CG>Sony xperia z3 tablet compact! 
Цитирай
#19

Отговарям на поста над мен: Разбира се, че е по-добре всичко заедно с рамката да поръчаш, стига да е оригинално или поне качествено изработено, иначе най-евтино е да смениш само дигитайзера, но трудно ще намериш някой да се навие да го смени, понеже е трудна и пипкава работа

Отговарям и на по-горния пост: Включи Quick Memo и "драскай" по целия екран, ако линията прекъсва някъде, то дигитайзера си е заминал. Опитай с ъпдейт на тъча: 3845#*802#(802 ако това ти е версията, ако е 801 то набираш 801)този код го набери с клавиатурата, отиди на Settings, оттам на Update touch firmware. Ако не стане-Hard reset, или Въстановяване за заводски настройки. Ако отново тъча прекъсва значи се налага подмяната му. Успех

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай
#20

Явно трябва да се подмени.. точно там където съм показал прекъсва никаде другаде.. ппц тва не ми е проблем,но знаете как е като знаете че не работи...а само подмяната на това стъкло ли как да го нарека колко ще е г/д цената ?

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#21

аз си взех направо цял дисплей с дигитайзер и сам си го смених, но не намерих подходяща лепенка за залепване към рамката а използвах двойно залепващ скоч от който си нарязах тънки ивички и залепих за рамката
дисплея който закупих е едно към едно с оригиналния на цена 95 лв от OLX и работи перфектно

единствения проблем е че лепенката е бяла и като светне дисплея на тъмно се вижда една много тънка ивичка по рамката която свети , но като намеря черна лепенка ще си я сменя или поне подходящо лепило .......

Sony Ericsson Xperia™ X8 black | Bootloader Unlocked | > OC 787 MHz DUALtouch
------>> HTC DESIRE 500 STOCK ------->> LG NEXUS 4 > S-OFF > Bootloader Unlocked > Rooted Android L ----> LG G2 ------->> LG G PRO 2....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)