Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Липсват ми запазените WI FI мрежи
#1

Здравейте, темата ми се повтаря, но ще помоля администраторите да ми изтрият другата в раздел LG G3, защото мисля не е на точното място.
При преминаването ми от Xperia T към LG G3 ми липсват запазените WI FI мрежи. Използвам същото потребителско име.
   

LG G3
Цитирай
Аксесоари
#2

Мрежите ти не се пазят в Google профила ти. Ако старият ти телефон е root-нат мога да ти кажа къде да ги намериш в кой файл.
в /data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf е файла.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Благодаря за бързия отговор. Къде да го търся този файл?
При предишната ми смяна на телефона си мисля, че мрежите си излезнаха на новия телефон. Може и аз да бъркам, но имам такива спомени.

LG G3
Цитирай
#4

Показал съм ти пътя до файла. Вижда се само ако е root-нат телефона.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Google ти пази всички WiFi пароли но ги възстановява само на същото устройство. От Кит Кат насам паролите са криптирани по идентичен за всяко устройство начин за да може само то да ги декриптира. Това се прави с цел запазване на личната информация от споразумението което си се съгласил още с натискане на Съгласен при стартиране на гугъл акаунта. Сега в момента и да рутнеш ще ги намериш криптирани. Те се пазят в акаунта , но няма как да стигнеш до тях, аз поне не знам Smile

При мен се виждат с къстъм РОМа от подписа, но при стоков не е така.

Тест дали е така можеш след като рутнеш да пробваш да видиш запазените пароли в устройството >> https://play.google.com/store/apps/detai...eyRecovery

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#6

Ами май не е точно така, защото като си взех таблета и му въведох гугълския профил, който ползвам на телефона, ми възстанови всички мрежи, които имах запазени на телефона. Телефона е с 4.1.2 custom, таблета с 5.0 не е рутван.

SGSII  > Huawei P8 GRA-L09C432B321 Android 6.0
Asus Nexus 7 2013 stock
Цитирай
#7

При преминаване от S5 ->S6 ( със същия профил разбира се ) ми възтанови wifi мрежите + паролите + други работи за които не се сещам в момента.
Може би зависи и от апарата.

ReTiReD->SAMSUNG GALAXY S-2.3.5 +INVISIBLE SHIELD+KRUSELL ORBIT FLEX, SAMSUNG GALAXY EXCOVER 2 and SAMSUNG GALAXY S5 Charcoal Black Android 5, SGS 6 EDGE Saphire Black +Samsung Gear Live and NEXUS 7 3G (1st Gen) running stock, Stock SG NOTE 9<- 
NOW ... SG NOTE 20 ULTRA Mystic Black 
Цитирай
#8

Това според мен каза и rado__8. Ако е същата марка, ще ти ги възстанови.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

Зависи наистина от много неща и това е с цел защита на потребителя от хакерски атаки...поне според думите на Google. На някои са криптирани, а на други Не ...а ходи се оправяй сега да разбираш Защо? Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#10

И в тази тема научих нещо ново. Интересно ми е, защо като с префлашна телефона не ми възстановява паролите? Да не би да има нужда от допълнително приложение подобно на GoogleContactsSyncAdapter.apk и на GoogleCalendarSyncAdapter.apk, за да синхронизира самите пароли или трябва да си пазя посочения по-горе wpa_supplicant.conf.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#11

Гугъл ги пази и ти не можеш да стигнеш до тях, а така и хакера няма да може, поне така разбирам принципа. А възстановяването и архивирането се съгласяваш с тях в началото на настройките след ресет пише си го, но после ги няма включени в опциите за синхронизацията. Включени са в Общите условия, но никъде не присъстват поне, аз до сега не съм ги намерил. Преди малко минах от 5.0.1 на 5.1.1 и не ми се възстановиха , но съм подготвен с бекъп и май ще си ги въвеждам ръчно Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#12

Аз си правя един списък с имена и пароли на текстов документ - така мога да ги въведа на всяко едно устройство по всяко време без да се чудя как беше ... или да "извличам" вече запаметени пароли.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

centur виж , ако не са ти криптирани както предполагам си още с CM това значи, че не са.
WiFi Key Recovery (needs root) можеш да ползваш услугите на това приложение. Споделиш във вид на съобщение с което си поискаш приложение, също така ти прави текстов документ, но не ти ги възстановява. Това пак е нещо , поне на мен ми върши работа >> https://play.google.com/store/apps/detai...eyRecovery


[Изображение: 5c5862c5ca4707a3.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#14

Показва ми само паролата на мрежата, към която съм свързан, а не на всички, които съм ползвал.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

При мен има ли запаметени ги показва всички. Сега съм с CM12.1 temasek

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

Наложи ми се да вкарам фабрични настройки и кво се оказа - WI FI пак липсват. Има ли някакъв вариант да се запаметяват някъде.

LG G3
Цитирай
#17

А всъщност точно тези данни дали ги архивира телефонът ти?
Виж моля те в Settings, на Account & sync - Google - името на профила ти - какво е чекнато и какво не?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)