Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

super_ribar, това е конкретният търговец - Mecool Official Store. Няма смисъл от създаваме на излишно напрежение. Човекът е искал да ти помогне и нищо друго. Както и на мен. Моето вече пътува Smile
Цитирай
Аксесоари

Mecool Official Store е точно търговеца колега. Другия път направо да вземе да го поръчат, че да е сигурна работата. Пък и нали е форум за взаимопомощ, затова се меся(помагам). Иначе взимам линията и идвам да меря, само че като те гледам как се впрягаш, си мисля да взема микрометър.

П.П. А от такива неблагодарници на хората ще им писне по някое време и ще чакаме после помощ от арменския поп.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Да,благодаря на Sv3TL10 и хиляди извинения на tonus, но този търговец само как се е кръстил,че ме подведе.А,dada знаеш къде да си навреш микрометъра,защото едва ли си знаел,че това е търговеца,добре че беше колегата Sv3TL10 да поясни.Но,както казах,сърбежите нямат граници.Разни хора,разни наклонности. Още веднъж благодаря на двама ви и се извинявам за недоглеждането!
Цитирай

"О не никаква идея нямах, че е търговец." Няма смисъл да се обяснявам, важното е че каза "Благодаря". Другия път вместо да плюеш по колегата, може още едно лс да му пратиш и да питаш каквото не ти е ясно, явно е отзивчив и помага.

И да се върна на темата, че много оф топик стана - знаете ли програмка за боксовете, с която мога да връщам няколко часа назад, това което са давали по тв-то(може и да е платена). Ползвах рнтв но по едно време рязко намаляха каналите, а и Fox е канала, който ме интересува най-много.

Не е точно в избор на бокс, но пак повече се доближава.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Здравейте момчета. Да питам някой имал ли е досег с Meecool M8S MAX? На хартия хардуера бива, активно охлаждане...
Софтуера обаче как е - не е много ясно. Гладах разни ревюта, но от там не можах да добия представа реално дали става
Също така кой е по-добрия вариант? Андроид ТВ или просто андроид? Доколкото разбирам при андроид тв маркета е орязан.
Хромкаст само при андроид тв ли работи? (със съответната сертификация разбира се)

Поздрави
Цитирай

Опитът ми с ТВ боксове се базира на Mecool km9 с чист андроид 9 и на Mecool KM9 pro Deluxe с андроид тв 9. Двата бяха с абсолютно еднакви процесори, рам и вградена памет. Чистият андроид 9, колкото и да е прехвален и той имаше приложения от маркета с които беше несъвместим. Отделно че не беше и сертифициран от Гугъл и трябваше да ползвам приложението на HBO go като добавка на още по-прехваленият Kodi player и там е със супер скопена функционалност. Това ме изнерви максимално и продадох бокса с чистият андроид на колега, който не се вълнуваше от инсталиране на сертифицирани приложения. Купих си тогава бокса с андроид тв и се родих. Освен ползването на сертифицирани приложения получих като бонус и дистанционно с гласово управление и вграден chrome cast.Отделно може и да се лъжа, но ми се струва че зарежда по-бързо и по-плавно се придвижва из менюто. Всички приложения които ползвам си ги има в "орязаният" маркет. Само не мога да споделя впечатления как се представят с игрите нито единия нито другия бокс по простата причина че не бих играл такива точно на такъв вид устройства. Надявам се да съм бил полезен на колегата.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tonus за това мнение:
  • vaso22
Цитирай

Благодаря. Всяка информация е полезна Smile
Цитирай

По въпроса за чист Андроид и Андроид тв -просто избора ви зависи дали ползвате сертифицираните приложения като Хбо и Нетфликс и хромкаст. Няма как Андроид тв да е по-бърз от чист андроид -как да стане като само при зареждането на leanback launchera се зареждат сума ти картинки.И да за съжаление Mecoola се поизложиха с км9 с чистия андроид,но другите фирми имат доста по-добри модели. Хбо може да се гледа и с по добро качество и субтитри през хбо добавката за коди на чист андроид ,но за "мързеливите" приложението и гугъл плей си е по-добре. Нетфликс 4к през Микул забрави-само шаомитата го могат.Лично аз на боксовете не слагам програми от плейстор, а алтернативен магазин без регистрации, следения,блокирания и изисквания, всичките номера на другарите от Гугъл. Да не говорим че ми се е случвало след ъпдейт на сървисите да бъгват програмите ,които до този момент си работят отлично. На всяко приложение в стора си има апк в поне няколко сайта . Друго андроид тв няма рут ,така че на който му трябва да забрави. А щом Зиду прави само на андроид чист значи не е толкоз лош,разбира се няма да е лошо да направят и модел с андроид тв за разнообразие. А Микул докато не се научат да правят автофреймрейт и модел с Hisilicon,realtek 1296 няма как да са нищо повече от производител в средния клас.
Другата седмица ще понапиша нещо за един модел с чист андроид ,който е на светлинни години пред микулите ,но всичко по реда си. За съфорумеца ,който се интересуваше от архив на Фокс -такива услуги не търси в крадени листи и да плеър. Трябва доставчик ,който подържа ,архива не е без пари. И да се знае ,че архиви до 3 дни назад се правят само на сд канали ,не на хд. Толкоз ....
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • vaso22
Цитирай

Би ли споделил кой е този модел? А и мнение за м8с макс. Дори без да си го пипал. Активното охлаждане е голям плюс според мен. Благодаря
Цитирай

Би било хубаво, ако не си е със чипсет на година и половина доста горещ при това...На тая цена с905х2 го бие във всичко. Това е моделът от преди година и половина със андроид 7.1.2 и със вентилатор .Не препоръчвам , ако цената беше с 40 лв по ниска може битогава. Последният процесор на амлогик подържа с пасивно охлаждане 55-60 градуса при натоварване и е 2 пъти по бърз близо според мен Микул си продават останалите количества
Недейте да се лъжете ,че добрите модели задължително са скъпи има и изключения..Но не се хвърляй на стар модел с вентилатор .,на близка до тая цена е моделът ,който съм харесал и ще направя мини ревю тук,а скоро и пак в сайта си...Никой не ми плаща да хваля някоя фирма или да поствам линковете към магазините тук. Обективен съм,защото 90 на сто от боксовете ми минават през ръцете и тествам за 4к,за Айпитиви, за уайфи ,за всичко практически което се ползва в България. Но да си купиш скъп бокс да гледаш да плеър е ,все едно да си купиш спортна кола и да ходиш на нивата с нея Smile И половината от бокса е в настройката, и Коди хвърчи ако знаеш как и телевизия и всичко,но за всичко се иска време и опит и знания ,придобити от практиката. Иначе в фабричен вид боксовете освен един ютуб да ползваш няма какво....Толкоз от мен
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • vaso22
Цитирай

Армаган, кой ти е сайта
Цитирай

Някой има ли впечатления от Tanix? И по-точно модела ТХ 5 про? Доколкото разбирам е нов модел, но все пак някой ако има какво да сподели за модела и марката като цяло би било добре
Цитирай

Споделям- не е лош ,имам го ,но има и по-добри..Няма някакви интересни опции,Таникса имаха друг модел с по добра форма същия процесор ,но с антенка. Не знам защо го спряха и орязаха антената,замениха го с тоя,може би с цел орязване на разходите тх 6 е в същата кутия с антена. Слава богу,процесора е студен и в пластмасата ,но предния модел имаше по премиум вид. Таникс имат добра подръжка ,поне имаха докато имаха по-малко модели,сега снижиха цените правят повече модели,но за сметка на качеството. Със старите процесори и преди 2 години от 30 таникса продадени нямах един дефектен, сега редуват сполучливи с несполучливи модели. Дистанционното им е традиционно калпаво не хвърля надалеч. За бюджетен модел бива,но толкоз каквото и да вземеш на тая цена ,стига да не е безумието х96 макс или друго само с буквички в модела все едно. За тая година най-добрия модел е друг и разликата в цената не е голяма,обещал съм кратко ревю като ми дойдат повече бройки,но като гледам какво излиза няма шанс някой да го измести някой. Толкоз от мен
Цитирай

Дойде време да представя най-добрия модел за тая година сред боксовете в среден клас. След 2 седмици тестове и опит да му намеря сериозен недостатък не успях. Ugoos x2 Cube е името на модела и категорично се отличава от другите като качество и софтуер ,както и с добра цена. На хартия нищо особено-2гб рам,16 гб ром, Андроид 9,Амлогик s905x2. Но за хората ,които за първи път чуват името на фирмата ,ще кажа няколко нещица-първо хората пускат много ъпдейти поне година след излизането на модела, те не се занимават с директно производство на моделите си,само със софтуера ,който е най-изпипания андроид ,който може да си представите. Всичко като изисквания ,че и в повече го има в рома ,че и повече-автофреймрейт като на Зиду(сменя и резолюцията и фреймовете), долен и горен бар, температурния показания на устройството в горния бар,оставащата памет ,честото на процесора-такова инфо не дава никой. Звукови формати без проблеми 5.1 през оптиката на телевизора ми Мъже в черно се гърмяха като невидели на домашното ми кино със съраунд звук. Не са спрели дотук-има възможност на чуждо дистанционно да му сменяш бутоните или да променяш функциите му, на геймапд също. Като видео плейбек безупречен -6 часа плейбек на 4к филми един след друг през Коди(55 максимум температура), 4 часа ютуб 4к без забележки,6 часа висококачествено айпитиви - без забележки. А картината е убийствено добра за тоя клас ,че и за горния устройства. Вервайте ми, до него Микул и Бийлинк и всекакви други с тоя процесор изглеждат мътни и грозни на 4к Лг телевизор(можи би на 1080 разликата няма да е толкова явна). Интересно е че моделът е близо 2 пъти по малък от останалите ,но производителят е дал възможност да се закача зад телевизира като е извел инфраред сензор на кабел . Антенка има, уайфая и на 2.4 и 5 гхз като стойности е по-добър от всичко тествано досега(дори от Шаомита на 5 гхз и Таникс Тх6),лана е гигабитов-хвърчи. Вообще изпилено,изпипано, направено . Не ми е увисвало и рестартирало нито веднъж досега. Чист андроид като сълза ,няма измислени китайски приложения,няма излишни неща.
Няма да отмина и недостатъците ,колкото и малки да са те. Първо-дистанционното,ами можеше и по хубав дизайн ,гласовото е излишно при чистия андроид,но може да се пусне де. Второ захранването с усб ,може би с идеята да се върже бокса със юсб на телевизора,но не го препоръчвам. за бюджетно устройство толкова. За две седмици хората обновиха и оправиха фърмуера 2 пъти- и става все по добър...Толкоз от мен
[-] 9 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • karas, nikoi69, ptashkov, Rio, stiliyan66, tonus, trolazol, vaso22, Zorya
Цитирай

Между другото го продават и под името Vontar, както и без име. Предполагам всичко е същото (софтуер и хардуер). Поне от това което гледах. А вече има и устройства с по-новия 905X3. Разликите не са големи, но уж е малко по-бърз
Цитирай

(2019-08-30, 10:04:08)armagani написа:  Дойде време да представя най-добрия модел за тая година сред боксовете в среден клас. След 2 седмици тестове и опит да му намеря сериозен недостатък не  успях. Ugoos x2 Cube е името на модела и категорично се отличава от другите като качество и софтуер ,както и с добра цена. На хартия нищо особено-2гб рам,16 гб ром, Андроид 9,Амлогик s905x2. Но за хората ,които за първи път чуват името на фирмата ,ще кажа няколко нещица-първо хората пускат много ъпдейти поне година след излизането на модела, те не се занимават с директно производство на моделите си,само със софтуера ,който е най-изпипания андроид ,който може да си представите. Всичко като изисквания ,че и в повече го има в рома ,че и повече-автофреймрейт като на Зиду(сменя и резолюцията и фреймовете), долен и горен бар, температурния показания на устройството в горния бар,оставащата памет ,честото на процесора-такова инфо не дава никой. Звукови формати без проблеми 5.1 през оптиката на телевизора ми Мъже в черно  се гърмяха като невидели на домашното ми кино със съраунд звук. Не са спрели дотук-има възможност на чуждо дистанционно да му сменяш бутоните или да променяш функциите му, на геймапд също. Като видео плейбек безупречен -6 часа плейбек на 4к филми един след друг през Коди(55 максимум температура), 4 часа ютуб 4к без забележки,6 часа висококачествено айпитиви - без забележки. А картината е убийствено добра за тоя клас ,че и за горния устройства. Вервайте ми, до него Микул и Бийлинк и всекакви други с тоя процесор изглеждат мътни и грозни на 4к Лг телевизор(можи би на 1080 разликата няма да е толкова явна). Интересно е че моделът е близо 2 пъти по малък от останалите ,но производителят е дал възможност да се закача зад телевизира като е извел инфраред сензор на кабел . Антенка има, уайфая и на 2.4 и 5 гхз като стойности е по-добър от всичко тествано досега(дори от Шаомита на 5 гхз и Таникс Тх6),лана е гигабитов-хвърчи. Вообще изпилено,изпипано, направено . Не ми е увисвало и рестартирало нито веднъж досега. Чист андроид като сълза ,няма измислени китайски приложения,няма излишни неща.
Няма да отмина и недостатъците ,колкото и малки да са те. Първо-дистанционното,ами можеше и по хубав дизайн ,гласовото е излишно при чистия андроид,но може да се пусне де. Второ захранването с усб ,може би с идеята да се върже бокса със юсб на телевизора,но не го препоръчвам. за бюджетно устройство толкова. За две седмици хората обновиха и оправиха фърмуера 2 пъти- и става все по добър...Толкоз от мен
По-назад във темата беше споменал че чакаш да ти пристигне бокс със чип Amlogic S922 и бях останал с впечатление че ще тестваш него и ще правиш мини ревю.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Новия Амлогик s905x3 - дотук, където съм питал и се оказа виртуален чип отколкото наличен. Уж го пишат в магазините-тръгваш да поръчваш той пресейл и стои пресейл вече 2 месеца. А Вонтар магазина просто слага допълнително табелки и на Микули и на други модели,нямат нещо тяхно собствено. А докато се направи читав софтуер за нов чип трябва време. А фирми като Угоос пускат фирмуер и устройства ,когато са готови .Не просто както повечето хващат чипа последния AOSP Андроид и ето ново устройство. Ако върви добре-ок ,ако не- какво искате за тия пари. Дотук Бийлинка с 922 Кинг,който дойде при мен не ми допадна -недовършен лош софтуер, високи температури на чипсета, кутия без дупки. Няма как да го препоръчам на никого засега. С такива недостатъци и близка мощност си има роксчип 3399. Угооса с тоя чипсет(922) още не ми е дошъл,но цената му е доста висока за устройство с 2 на 16 гб. Това което важи за по-малкия модел ,важи за големият като софтуер. Функциите се дублират ,а мощността е още по голяма. Според руснаците угооса ще пуснат и 4 гб модели,но не съм виждал още никъде такива.
Дотук от всичко минало през ръцете категорично Мага 425а и Угооса за най-добрите и то заради уникалния софтуер. Забравих да пиша миналия път и за вградените самба и нфс файл сървъри, ама то едно ли е ,да го опишеш. Гледах колега прави тестове с игрите с танкове и с PUBG и се играеха добре с геймпад,като повече от 65 градуса не вдигаха. Ха дано и Микул направят модел с 922 поне на цена ще го докарат, Андроид 9ките с Андроид тв са добри ,но досега не съм виждал да правят нещо във високия клас. Моето мнение е субективно разбира се,но винаги се радвам на фирми ,които знаят проблема на андроида и устройствата с тях, а не на фирми ,които пускат модел след модел със същите недостатъци.
[-] 1 потребител изказва благодарност на armagani за това мнение:
  • tonus
Цитирай

Излязла е про версия на куб-а с 4/32 гб памет. Цена около 130лв с доставка
Цитирай

Васо, пиши че цената е такава в Китай,защото всичко каквото влиза в България над 30 лв се облага с ДДС. И като сложиш митническо преставителство ако не ти се губи време и нерви по митница става съвсем друга цената. Да може и да не мине митница ,но шанса не е голям.
Цитирай

Разбира се че става въпрос за Китай.
Цитирай

Като си получавах Mecool-a цената ми не се промени нито от ДДС нито от каквито и да е мита.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Извадил си късмет.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Цитирай

Сега са затегнали нещата често ходя по митница ,за една бройка може да минеш,ама верно си е късмет. В крайна сметка тук темата е за друго. Чакам с нетърпение Угооса с 4гб ,а и се надявам и 922ката да излезе с поносима цена на 4гб на Угоос, не че и 2 не ми стигат за мултимедия ,но чисто психологически..Говорих с приятел украинец,който прави ютуб ревюта и много съм учил от него, казва по добро от Угооса в 9о5х и 922 няма-конкуренцията издиша. И аз мога да го потвърдя верно някой бъгове излизат с течение на времето и като изкочи някоя несъвметима версия на програма ,но за разлика от други тия момчета работят. Да не ги прехвалвам де,не са Зиду Smile,но никога и не са искали да бъдат Smile
Цитирай

Аз за първи път пазарувах от там преди месец и не платих нищо. Преди това се консултирах с колеги, които постоянно пазаруват от алито разни автомобилни аксесоари и ми беше отговорено че до 50-60$ няма да имам проблеми. Така и стана. Естествено че ако поръчам няколко бройки на митницата няма да ме пуснат метър, ама аз не въртя търговийка.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Понеже темата е за избор на бокс, а не друго. След като съм писал за добрите боксове редно е да напиша 2 реда и за най-лошите. Своебразни малинки за боксове ,ако сте притежатели на които има шанс никога да не вземте повече. Големия победител и тази година масово продаван е ... x96 mini. Притежателите им са много за съжаление масово излъгани с хиляди обещания за безплатно гледане и т.н. Тук говоря за бокса като цяло ,ако ползвате някоя лекичка програма за гледане и 720 максимум качество ок бива. Но отвратителния корпус с нула дупки и възможност за охлаждане,лошия сотуер(руснаците направиха 15 фърмуера да го подобрят,но не би) и не на последно място лошия Амлогик чип ,го праща на първото място. Поначало почти всеки бокс с Amlogic s905w може да заеме мястото на х96цата с 2 изключения и то защото хората макар и след 7 месец им оправиха софтуера
MXQ или MXQ pro дълго се колебах дали да е първи или втори-просто по малката му разпространеност и ремонти му даде второто място . Проблемът тук е рециклираната памет изключително калпава и с малки цикли писане четене. Корпуса е грозен ,но по добре замислен ,софтуера средна работа. Но бавни са ужасно бавни благодарение на бавната вътрешна памет. Не ми попадна модел от тая година въпреки ,че ме изкушаваше модела с 905х2 като излезе. Но няма как да вярвам и от чужди ревюта обективни не платени разбрах ,че не съм сгрешил като не съм го купил
Трето място давам на новата недомислица х96 макс. Категорично най-калпавия s905x2 на пазара. Мястото си заслужава заради много честото горене на hdmi изход. Просто спестили от конструкцията.Добрата работа на процесора спасява работа като производителност опитват се и софтуер читав да му направят, но дотам. А като ти изгори hdmi изхода на боклука или ако има av картина от там,но аналогова картина на мощен тв бокс е безумие.
Надявам се ,притежателите на някой от тия боксове да не се обиди и да почне да спами в форума. Все пак ако имат само един модел и липсва база за сравнение ,а им върши работа няма да се съгласят с мен. Но през ръцети ми са минали или като поправка или като продажба сигурно 90 от моделите на пазара ,затова и си позволявам да анализирам и давам оценки. Поначало моя съвет е вземете марково устройство, а не с буквички в името само. Има изключение разбира се ,но едно е да се прави устройството в една фабрика с качествен контрол и софтуерна подръжка,едно е в 50 малки гаража без такава. По добре дайте 5-10 долара отгоре за марков бокс отколкото за нещо което рискувате да замине бързо бързо. И добрия бокс става след добра софтуерна настройка ,нищо не идва фабрично от Китай с да плаъер както твърдят някой Smile Толкоз !!
[-] 2 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • Be6i4, stiliyan66
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)