Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Колеги споделете кой според вас е най-удачния начин за гледане на торенти. Става дума за замунда, арена и зелка. Ace stream или нещо друго?
Бях пробвал movian, но там добавките са платени. Та някой ако знае как най-лесно може да стане да сподели моля. Ще се гледа на тв бокс. Благодаря
Цитирай
Аксесоари

(2020-01-21, 11:39:01)vaso22 написа:  Колеги споделете кой според вас е най-удачния начин за гледане на торенти. Става дума за замунда, арена и зелка. Ace stream или нещо друго?
Бях пробвал movian, но там добавките са платени. Та някой ако знае как най-лесно може да стане да сподели моля. Ще се гледа на тв бокс. Благодаря
Kodi има бг адони и там съответно адони за замундите и арена, плюс ще трябва да се инсталира elementum и някакъв адон за субтитри. Ето ТУК има стъпка по стъпка как да инсталираш разни адони.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Torr Serve
Цитирай

(2020-01-21, 11:39:01)vaso22 написа:  Колеги споделете кой според вас е най-удачния начин за гледане на торенти. Става дума за замунда, арена и зелка. Ace stream или нещо друго?
Kodi+Elementum е добър вариант, но си е пипкаво за настройка. Аз лично използвам връзката KinoTrend, NUM и НЦР+TorrServe+Vimu. Веднъж като се настрои, после само гледаш (щом жена ми и децата се справят, без да съм им обяснявал нищо- значи е лесно). Ако разбирате руски, на 4пда има инструкции за всичко, ако не- пишете ми на ЛС, за да не разводняваме темата. Тракерите са руски, но това е без значение, тъй като руснаците винаги оставят и пътеката с английското озвучаване, само трябва да си търсите субтитри (MX Player примерно, ги търси сам).
Цитирай

На елементум, кое му е сложното ? Избираш си провайдъри и се надяваш нета ти към пиърите да е читав.
Цитирай

Kodi ми е много сложно. Отдавна се отказах от него. Торр-а явно ще трябва да проуча как се настройва, че не ми е хич ясно. Намерих описание на руски, но нищо не му отбирам.Благодаря за предложенията.
Цитирай

(2020-01-21, 13:18:48)emzo написа:  На елементум, кое му е сложното ? 
Проблемът не е точно в Елементум (между другото, разработката и поддръжката му са прекратени), просто много хора се плашат от Kodi, като цяло. Аз имам и Елементум и ТорСерв и ЕйсСтрийм, но ползвам най-често ТорСерв.

(2020-01-21, 13:23:43)vaso22 написа:  Торр-а явно ще трябва да проуча как се настройва, че не ми е хич ясно. Намерих описание на руски, но нищо не му отбирам.
Там няма почти нищо за настройване, но има някои нюанси. Като решите да го инсталирате и го свалите ми пишете, ще ви обясня.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • vaso22
Цитирай

kamenvo, защо не обясниш подробно в отделна тема настройките, вероятно много хора ще те питат на л.с.
Аз например имам нужда от такава помощ.



Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Цитирай

(2020-01-21, 14:35:57)drakkar написа:  kamenvo, защо не обясниш подробно в отделна тема настройките. 
Може би така ще е най-добре. Нямам опит в правенето на теми, но ще пробвам. Най-вероятно, когато имам време на компютъра, че с телефона ми е малко сложна навигацията на сайта.

Направих набързо една тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=98715
Цитирай

Kodi има едно голямо предимство за евтините боксове, в комбинация с Libre/Core Elec - loseless audio passthrough.
Цитирай

Тъй като темата е за тв джаджи и специално боксове искам да направя кратък анализ на устройствата с новия и най-мощен китайски процесор Амлогик с922(да има и един по бърз от него но досега съм го виждал само в khadas). Има 3 устройства при мен (имаше вчера на Бийлинка се радва нов собственик) един x88 king,Beelink gt pro ,Ugoos Am3 Pro. Директно ги сравних защото едното е представител на нонеймките(прави се от много фирми с различни по цвят кутийки), а другите 2 са дело на имена в бранша. така че по редa. Характерно за всички е ,че са бързи,много бързи -наистина дори сериозни игри може да играете с кеф ,мултимедията просто лети. И вътрешните памети са им много бързи , вообще като хардуер много добре-не са нвидии, но са 2 пъти по евтини и си струват.Това е общото
x88 king е много добре оборудван 4гигабайта рам на 128 гигабайта вътрешна,рядко за такава цена имате толкова вътрешно пространство.Дали го ползвате или не друг въпрос но хората са го сложили така че може да си ползвате за място за торенти,снимки или каквото там ви трябва. Изработката е добра,но за тая цена кутията трябваше да е от някаква сплав поне ,а тя е пластмаса и захранването е 5 волта за разлика от другите. Уайфито е по слабо от другите ,но е прилично. Справя се с мултимедия добре ,но след втория ъпдейт на софтуера,първия беше отврат. Телефонен фърмуер ,та дрънка и сега е така ,не може и грам сравнение да се прави със софта на Угоос ,но за тия пари толкова. Дистанционно прилично , работа след ъпдейта прилична. Ако не искате да се охарчвате с 70-80 лева повече за топ модел и този ще ви свърши работа. Друга слабост който има е ,че от гугъл стора има много програми които показва за несъвместими с устройството ви та се налага side load през експлорър програма. Накратко -бюджетно прилично устройство ,много по мощно от устройствата с 905х3. За игрално устройство за мултимедия и игри добра работа ще свърши.
Beelink бяха един от най-добрите производители и поне на хартия трябваше да са най-доброто устройство в тоя клас на пазара..Като хардуер няма забележки,тежко метално тяло ,12 волта захранване,4 юсбта , въздушна мишка в комплекта без забележки.4 на 64 гигабайта бърза рам и ром. Излишен за мен порт vga ,но щом са решили добре. По добре да бяха сложили добра външна антена или 2, ама не би. Руснаците правят такива модове ,но не е за всеки. Софтуера е моето разочарование, недоизпипан досега,добре се държи като цяло,но телефонски пак-и грее твърде много за тоя чип въпреки металната кутия . Лаунчера им е от години беше добър ,но сега с времето само го пипат в насока да става по грозен SmileНяма и автофреймрейт ,което за устройство на тая цена е срамота. Няма и оптика като букса за хората любители на много каналния звук с по-евтини 5.1 системи. Като цяло като пипнат софтуера и го изгладят както трябва ще станат нещата. Би бил номер 1 в това ревю, ако нямаше по добър.
Угооса късно пуснах модел с 922 и 4гб ,а сега имат и още по нов с модифициран чип вероятно подържаш 8к. Изработката на модела е много качествена,кутията е метална, захранването 12 в ,антените за уайфи за зверски добри. без забележка. Устройството за разлика от Бийлинк е по студено,по бързо на места и зад всичко това стои многото работа по софтуера. Иначе 32 гб са малко за тая цена, наистина в хардуерно отношение Угоосите се скъпят.Но всички екстри софтуерни, които имат и по малките модели тук са налице,кеф ти фреймрейт ,кеф ти хардуерен мониторинг ,кеф ти шеринг. Ъпдейтите са чести и добри , ако сте геймър тук ще откриете неща дето никой друг не се е сетил да направи ,па камо ли да предложи в оригиналния фърмуер. Накратко бокса е конкурент дори на Зиду като качество на изпълнението и на картината. Ще ви дам пример какво отличава Угооса от останалите правя тест 2-3 часа с клипове от Ютуб с 4к качество на 60 херца и пускам да видя колко кадъра пропуска за това време през лан разбира се. При Бийлинка и кинга обикновено са общо към 300-400 кадъра ,при угооса между 0 и 5 ..за два часа Smile Темпратурите при 4к упражнението-при другите 70-73 градуса,при Угоос 64 максимум. тестовете за айпитиви и мултимедия 4к всички минават добре, но цветовете на Бийлинка и Угооса изглеждат по калибирани.
Най-големия недостатък си остава дистанцинното за мен -трябва най-накрая да сложат истинско с друга форма и функции ,па за тая цена защо не и въдушна мишка ако ще и с донгъл както Бийлинка. И хардуера е по-малко спрямо конкуренцията. Но на тях силата им е другаде. Като падне цената на Нвидиата и някой почне в Бг да я предлага със гаранция и най-важното със сервиз ще я пробваме и нея. Сега засега от китайците това е най-мощното което предлагат и доброто.Толкоз от мен
[-] 6 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • dada_, kamenvo, PRANDELINHO, sapiora, stenlius, zabadara
Цитирай

armagani , GT King Pro не е с VGA порт , а RS232 порт. 
Иначе аз си го поръчах и го чакам да дойде, но сега като прочетох какво си написал съжалявам , че не взех Ugoos Am6 Pro.
Цитирай

Прав си, още по полезен порт е , не го огледах добре
Цитирай

(2020-01-24, 10:42:13)armagani написа:  Като падне цената на Нвидиата и някой почне в Бг да я предлага със гаранция и най-важното със сервиз ще я пробваме и нея. 
Т.е. не се продава официално в България? Странно. Вярно че не е евтина, но и е далеч пред всичките си конкуренти. Със сигурност биха се намерили купувачи и за нея.
Цитирай

Няма я в Бг.
-----
Има ли вече бокс с hdr10 от мкв-та ?
Цитирай

(2019-12-20, 11:18:27)retyrn написа:  Благодаря за мнението.Реших да рискувам и поръчах един 4/32.Ще бъде изпратен на 03,01,2020.После ще давам отзиви за кутийката.
Gearbest така и не се включи в сроковете за изпращане на бокса.Писна ми да ги чакам и канселирах ордера.Та за Н616 отзиви няма да дам Big Grin .Подновявам търсенето на тв бокс.
Цитирай

Аз взех А95Х F3 Air 4/64. За сега съм доволен. Излезе 42-43 долара с доставката от Испания
Цитирай

DHL или по пощата го получи?

Sent from my SM-G390F using Tapatalk

Samsung Galaxy Xcover 2 ASUS FonePad 7 ME175CG
Само глупаците могат да бъдат абсолютно сигурни в нещо. Абсолютно съм сигурен в това.
Цитирай

С рапидо до вратата. Иначе беше изпратено с естонските пощи
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • trolazol
Цитирай

(2019-12-30, 09:41:00)armagani написа:  Боксовете имат възможност за ползване на различни лаунчери,както и телефоните . Е избора не е толкова голям,но има няколко добри. Самият угоос имат собствен лаунчер свободен за сваляне. Тип револвер е и на мен не ми допада много ,но пробвай може и да ти хареса. Square Home 3 Launcher е друг ,който заслужава внимание.DigiSender TV Launcher също, а ако си свикнал с андроид тв си има Android TV Home -произведение на гугъл ,иска и TV Core Services да инсталираш . И ето ти чист андроид с вид на Андроид тв. Има и други разбира се.SC Application Launcher,HALauncher- ти си избираш-едно от хубавите неща е многото възможности за избор.
Сега за тия ленти за уведомяване не съм и фен,още повече че андроид направиха хубав шорткът за затваряне на програмите (единственото копче което ползвах от долната лента),но руснаците 90 на сто ползват мишка затова толкова реват за тия уведомления. Андроид тв дано направят Угооса ,че да си оправят и другите андроидите.Вече видях един производител да имитира добре угоса,поне част от неговите функции с чист андроид.
Иска ми се някой да направи линукс мултимедиен и с лаунчер и всичко и с размерите на андроида,ама никой оше не е направил.Мултимедийно си има всичко за инсталиране важно,само дето не е оптимизиран за тв. Дано излезе такъв проект с радост бих си взел .
За почитателите на ябълката ,нямам надежда за фирма ,която продава мишка с едно копче за 120 лева Smile Каквото и да направят все ще е скъпо,все ще е свързано само и единствено с техните платформи и все ще е скъпо.

Все пак живеем в държава ,дето има хора дето викат на Мерцедеса пръчка,нищо че го е взел след 5 собственика и над 400000 км така че винаги може повече Smile
Това не е ли оригинален андроид тв на угоос X2 – Google Диск или е някъква преработка,ако е такава пробвал ли я някой. има такова и на sasvlad неофициална .Търся си андроид+кореелек .Ще съм много благодарен да ми препоръчате нещо.Благодарности Smile
ps: Устройството на , което искам да инсталирам е ugoos x2pro
Цитирай

Да питам някой от по-разбиращите от мен - има ли начин настройките за геймпад на угус да се инсталират на друг бокс?
Между другото угус вече имат андроид тв за някои модели
Цитирай

Не и ако не си програмист на угос Опитват се и други фирми да ги имитират ама не би. Същата работа са и с приложения на Зиду да гио подкараш на друг бокса -мисия невъзможна
Цитирай

За геймпад югос просто са вградили програмата Octopus.
Изтегли си я от маркета.
Цитирай

(2020-01-30, 12:49:41)vaso22 написа:  Да питам някой от по-разбиращите от мен - има ли начин настройките за геймпад на угус да се инсталират на друг бокс?
Между другото угус вече имат андроид тв за някои модели
За андроид тв това което съм писал в поста над твоя ли става въпрос? Защото на саита на ugoos няма нищо писано за андроид тв + кореелек
Цитирай

За това става въпрос:
https://www.ugoos.com/Android-TV-for-Ugo...s-firmware
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)