Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

(2020-01-27, 17:20:52)vaso22 написа:  Аз взех А95Х F3 Air 4/64. За сега съм доволен. Излезе 42-43 долара с доставката от Испания
Как е с топлината . Много се оплакват , че е много горещ . 80-85 градуса . Може и да е нормална температура , не знам .

Storstark
Цитирай
Аксесоари

Не съм го засичал точно колко топъл е. Кой се оплаква? Технозон даже го хвалят. Освен това 80 градуса не е кой знае колко за тия процесори. Има ревюта за тоя чипсет. Отдолу корпуса има отвори, пасивно охлаждане. Стандартно изпълнение общо взето. Има къде по-топли процесори и според тестовете на горния канал (технозон) няма проблем. Аз и не го товаря кой знае колко де. За сега съм доволен. А го взех и на добра цена. Угус сигурно са по-добри, но цената беше двойна.
Цитирай

Днес пощите ме сюрпризираха ,че видиш ли няма да приемат повече добавки от Китай..някой да е чувал подобно нещо и да има инфо.
"„Български пощи” временно спират приемането на пратки от Китай. Причината – спрени полети на компаниите, които обслужват дружеството. Те пътуват до летищата в Пекин, Шанхай и Гуанджой."
Цитирай

Да. Вярно е. Поне месец не ги търси. Причината са спрените полети на авиокомпаниите до китайските летища в Пекин, Шанхай и Гуанджоу
Цитирай

Лоша работа, аз взимам доста от нещата от европейски складове ,ама най-хубавите боксове са си само в Китай или в европейските са много скъпи. Да знаят потребителите на андроид форума като купувате сега от Китай чакайте поне 2 месеца,ако не и повече...Дано се справят с тая епидемия,че ако спрат износа от Китай в световен мащаб не ни чака нищо добро.А Алиекспрес и другите големи и те колко загуби ще имат не ми се мисли сега ще има диспути ,връщане на пари... Несъмнено трябва да се справят с корона вируса ,че иначе още по зле
Цитирай

(2020-02-05, 16:31:09)armagani написа:  Лоша работа, аз взимам доста от нещата от европейски складове ,ама най-хубавите боксове са си само в Китай или в европейските са много скъпи. Да знаят потребителите на андроид форума като купувате сега от Китай чакайте поне 2 месеца,ако не и повече...Дано се справят с тая епидемия,че ако спрат износа от Китай в световен мащаб не ни чака нищо добро.А Алиекспрес и другите големи и те колко загуби ще имат не ми се мисли сега ще има диспути ,връщане на пари... Несъмнено трябва да се справят с корона вируса ,че иначе още по зле
Специално за тв. бокса- преди три дни поръчах Mecool km9 pro 2/16 38$ с шипинг от Испания 10$,ако исках от Китай щеше да е около 3 $ през Алиекспрес. 7$ не са болка за умиране,а и задължително прескачаш митница.
Цитирай

Аз го видях като приемане на пратки ДО Китай, не ОТ Китай, разлика има. Дано поне от там да идват, а да не можем само да пращаме ДО там.
https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/02/04...na_pratki/
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • ianpav_4444
Цитирай

При положение че има проблем с полетите и куриерските фирми ще има забавяне или невъзможност за доставки и в двете посоки. Поне аз така мисля.
За момента е най-добре да се ориентираме към европейските складове. Вярно - малко по-скъпо в повечето случаи, но и по-бързо и избягване на митница
Цитирай

Лошото,е че в европейските складове има само около 20 процента от боксовете ,ама колкото толкова. Странно и днес получих съобщение че мие дошло нещо от Китай и е в София. Нашите ли пощенски служители са се наплашили какво става,кой да ти каже. А че трябва да се спре епидемия дума да няма
Цитирай

Здравейте колеги, загледал съм се в андроид бокса xiaomi mi box s поради подръжката на HBO GO, Netflix и google. Не ме притеснява обема памет, колкото липсата на етернет порт. Би ли представлявало голям проблем този факт при възпроизвеждане на по-тежко видео съдържание? Гледам също така доста торентско съдържание?
Също така има ли алтернатива която да поддържа същите апликации в същия ценови диапазон?
Поздрави!
Цитирай

Вземи си нещо с 4г рам и минимум 32 вътрешна.
Точно за торенти ти трябва рам, някои приложения за филми изискват (ако филма е 6гб да имаш толкова свободно пространство)
А в ми бох имаш общо 8гб от които 3 са ти заети от андроида, ти ще си сложиш минимум 15 приложения  и ще ти останат 3гб свободни.
Незнам защо са ви лицензирани боксове заради едини нетфликс, за който трябва да плащаш всеки месец,
и що то е пълно с приложения за филми с хубаво качество + субтитри и безплатно при това.

Вземи примерно за  цената на ми бох
Beelink gt 1 mini 2,,,160лв но пакета включва и вьздушна мишка+гласово търсене.
Ugoos x2 pro, 160лв
Magicsee n5 max, 120лв
T95q, 140лв
X96 max, 120лв
Цените са приблизителни на БГ пазара
A95x f3 4/64 ,,,,120лв
Цитирай

(2020-02-08, 11:58:56)regned написа:  Здравейте колеги, загледал съм се в андроид бокса xiaomi mi box s поради подръжката на HBO GO, Netflix и google. Не ме притеснява обема памет, колкото липсата на етернет порт. Би ли представлявало голям проблем този факт при възпроизвеждане на по-тежко видео съдържание? Гледам също така доста торентско съдържание?
Също така има ли алтернатива която да поддържа същите апликации в същия ценови диапазон?
Поздрави!
С хубав 5гхз рутер няма да имаш проблеми за големи мкв-та.За нетфликс и др. Онлайн услуги и 2.4гхз е достатъчен.
Цитирай

Може би трябваше да добавя - торент съдържанието го тегля.
Примерно 15-20 гб 1080p mkv дали би вървяло на 2.4гхз? UHD не планирам да гледам. Тъй като за момента не планирам мигриране на рутерите вкъщи - 2 на брой са и подмяната им с 1 висок клас 5гхз ще е равностойна на закупуване на висок клас медиен плейър.
Относно хбо и нетфликс, при положение че имам достъп до услугите, предпочитам плейъра да има тази функционалност.
[-] 1 потребител изказва благодарност на regned за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Поръчай го от някъде, където може да го върнеш. Тествай и ако не те устройва, го върни.

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
Цитирай

Нетфликс е ключовата дума, свежда избора ти до епъл тв, ми бокс с и нвидиа шилд.

2 4 гхз според мен е малък шанса с 20гб рипове.
Преди месеци като го ползвах 2.4 беше жив зян.
Реших проблема с 5гхз рутер. Някои ползват усб към лан, но порта е усб2.0 и едва ли повече от 70мбита, но те са достатъчни.
Цитирай

(2020-02-09, 09:54:47)emzo написа:  Нетфликс е ключовата дума, свежда избора ти до епъл тв, ми бокс с и нвидиа шилд.

2 4 гхз според мен е малък шанса с 20гб рипове.
Преди месеци като го ползвах 2.4 беше жив зян.
Реших проблема с 5гхз рутер. Някои ползват усб към лан, но порта е усб2.0 и едва ли повече от 70мбита, но те са достатъчни.
Сигурен ли си, че LAN порта не държи повече от 70 мегабита или не съм те разбрал правилно?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

(2020-02-08, 20:08:47)regned написа:  Може би трябваше да добавя - торент съдържанието го тегля.
Теглите или ги гледате директно (стрийм)? Както е писал колегата 20+ГБ може и да са проблемни. Измерете си скоростта на 2,4Гхц, от получения резултат ще видите приблизителния максимален обем, който можете да гледате директно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Той няма лан !
Цитирай

Е няма де. Човека говори за преходник usb - lan
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • Diego Armando
Цитирай

С преходник съм за лан на мибокс. До сега никакви ядове с никакви филми. Торенти гледам онлайн с мувиан.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Благодаря за насоките. До колкото разбрах, мибокса ще ми свърши работа, ако му закача един usb lan. Какви са вариантите такова устройство? Лесно ли го засича, или трябва по конкретен модел? Пък в бъдеще ще мисля за някой 5гхз рутер.

p.s. колко добре работи Out of the box машинката? За видео възпроизвеждане от локалната мрежа (ползвам сервио медиа сървър), кой плеър работи най-добре - коди, или нещо друго?
Цитирай

Всичко работи. Имам коди. Вече не го ползвам от както открих мувиан. Трябва да си инсталираш и настроиш някой неща. Аз също имам сървър и съм настроил мувиана да плейва от него ако реша.
Usb2lan има в алито. Оригинални на сайоми. Бачка чук.
Приложението на Булсат бачка идеално ако имаш абонамент. Аз така гледам тв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

"T95q, 140лв
X96 max, 120лв"
Ама ти сериозно ли как можа да ги поставиш тия модели до горните. Като видиш х96 мин макс бягай като то чума. Благодарение на прекрасната си политика да спестяват нова рам (слагат рециклирана)или защита на хдми изхода колко бокса са ми минавали такива през ръцете с дефекти които водят до хвърляне в кофата. Кръглата т95q пък е с по стар чип и софтуера и беше един от най-калпавите -добре че руснаците направиха алтернативни ромове,които ако не знаеш какво правиш могат да доведат до брек на устройството. Вообще всичко което само с буквички в заглавието видите ли не рискувайте. Писал съм достатъчно за Андроид тв боксове с Андроид тв поне 3-4 пъти ,няма как да вземеш нещо което да му е всичко ок .Шаомито специално освен видимите хардуерни недостатъци със свободната си само 5 гб памет че и по малко е филма мисия невъзможна за Коди. Дори и да ти стигне мястото като изгледаш някой филм кеша съвсем ти го доизяжда оттам минималното място спъва цялостната работа почва лагове и т.н
От друга страна алтернатива за Нетфликс 4к на таква цена нямаш , да не говорим че Шаомито и уайфи на 2.4 херца е проблемно много. Адаптера и лана си е лан уайфито го оставете за тийнеджърките да си ровят във фейса и инстаграма. Ти си подреди приоритетите и колко си склонен да дадеш .Ако ще е шаоми с лан адаптер да е !!!
[-] 2 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • oxuboxu, sapiora
Цитирай

Благодаря супер много за съветите, в общи линии си изгладих концепцията. Шаоми ще е, чакам го.
Само моля за малко насоки за лан адаптера. Китайските сайтове за момента не са опция, защото не се знае кога ще почнат да пращат накъдето и да било.
Цитирай

(2020-02-10, 21:02:23)armagani написа:  "T95q, 140лв
X96 max, 120лв"
Ама ти сериозно ли как можа да ги поставиш тия модели до горните. Като видиш х96 мин макс бягай като то чума. Благодарение на прекрасната си политика да спестяват нова рам (слагат рециклирана)или защита на хдми изхода колко бокса са ми минавали такива през ръцете с дефекти които водят до хвърляне в кофата. Кръглата  т95q пък е с по стар чип и софтуера и беше един от най-калпавите -добре че руснаците направиха алтернативни ромове,които ако не знаеш какво правиш могат да доведат до брек на устройството. Вообще всичко което само с буквички в заглавието видите ли не рискувайте. Писал съм достатъчно за Андроид тв боксове с Андроид тв поне 3-4 пъти ,няма как да вземеш нещо което да му е всичко ок .Шаомито специално освен видимите хардуерни недостатъци със свободната си само 5 гб памет че и по малко е филма мисия невъзможна за Коди. Дори и да ти стигне мястото като изгледаш някой филм кеша съвсем ти го доизяжда оттам минималното място спъва цялостната работа почва лагове и т.н
От друга страна алтернатива за Нетфликс 4к на таква цена нямаш , да не говорим че Шаомито и уайфи на 2.4 херца е проблемно много. Адаптера и лана си е лан  уайфито го оставете за тийнеджърките да си ровят във фейса и инстаграма. Ти си подреди приоритетите и колко си склонен да дадеш .Ако ще е шаоми с лан адаптер да е !!!

 ////////////
Прав си за всичко което си написал, но аз в ттози момент не бих си взел ми-2/8гб, преди 6 години имах и още имам и работи Т95м-2/8гб и си го ползвам с Ремикс ос. Та преди 5 год. Имах Зиду 2/16  което продадох този декември. Аз бих избрал което и да е от предложените но не и Mi-s.
Човека вече си е наумил да го купи  негова работа. Можеше и Mecool km3 да вземе Нооооооо.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на SOLO_7777777 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)