Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Значи има вероятност да не мога да си сваля приложението за телевизия.

Pixel 3 XL 64gb clearly white and Pixel XL 128gb
------------------------------------------------------------------
Huawei P8 GRA-L09 TITANIUM GRAY
------------------------------------------------------------------
Цитирай
Аксесоари

(2020-10-20, 06:24:16)johnterry7 написа:  Значи има вероятност да не мога да си сваля приложението за телевизия.
Няма
Цитирай

Днес украинеца Бъбъл имаше ревю за хромкаста, аз чакам да ми го донесат от щатите по Нова година ,но от това което видях има какво да се желае от устройство..липсва дтс паструе,няма автофреймрейт ,малко с трик става инсталирането на външни приложения. Не казвам че е лошо устройство, но файрстика е по изпипан и на тая цена горе долу го има всичко това. Не случайно го сравнявам с файрстика той там се и цели,а с новиуя гугъл лаунчер директно взаимстван(ама съм толерантен) си бие в същата аудитория. Днес си играя с новия ми стик, не мислех че с 1 гб устройство може да ме впечатли,но все пак добрите неща. Фърмуера е отличен,хромкаст работи перфектно,автофреймрейт също, блутут дистанционно, телевизия през стб ему безпроблемна ,филми през тракер до 1080 отлични. Адаптерът му е само един ампер ,което най-вероятно значи че може да се захранва от юсбто на телевизора. аз дори гледах 4 часа видео от пауър банк Smile за спорта..не я изхаби много -става да го включиш в колата на батерия примерно.
Недостатъци..-липса на 4к, малко си е 1 гб рам,ако не го туикнеш както трябва си лагва интерфейса особено ,няма възможност за външно юсб към лан решение ,през 2.4 херца нета както всички Ми-та не е толкова добър-но за малък 1080 телевизор в кухнята на който да гледаш кеф ти хбо кеф ти нетфликс до 1080п ,кефти ти торенти и тв ..стига..За тия пари толкова и по добри стикове има,но без сертификати и хромкаст ..
Около нова година ще кажа и за хромкаста от първа ръка засега толкова
[-] 2 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • dada_, kamenvo
Цитирай

(2020-10-21, 20:38:10)armagani написа:  Днес украинеца Бъбъл имаше ревю за хромкаста, аз чакам да ми го донесат от щатите по Нова година ,но от това което видях има какво да се желае от устройство..липсва дтс паструе,няма автофреймрейт ,малко с трик става инсталирането на външни приложения.
И от Бабъл има какво да се желае още . SoC в хромкаста е S905D3. Поддържа външно хранилище, само във FAT/16/32 - т.е. е безсмислено да му се закача външен хард. Но това са подробности. Аз се бях засилил, да си поръчам едно от Германия, ей така, за проба, но стройство, без програмен АФР в 2020 - на буклука. Как можаха... не знам, при положение, че API-то си е тяхно. Дано го оправят. Има потенциал - Гугъл можеше с един ход да ликвидира Ми бокс/стик.
(2020-10-21, 20:38:10)armagani написа:  Недостатъци..-липса на 4к, малко си е 1 гб рам...
Трябва да излезе и втора версия на стика, с 2ГБ и S905y2, която да е 4К. Ходят слухове, че ще е декември.
(2020-10-21, 20:38:10)armagani написа:  Около нова година ще кажа и за хромкаста от първа ръка засега толкова
Чакаме...
Цитирай

Понеже тук обикновено пишем за модели които си струват искам да засегна една тема за съмнителни модели , които напоследък почват да наводняват пазара.Нека любителите на такива джаджи просто да се пазят и да не се лъжат по ниската цена -хората които вкараха най-големите боклуци с контейнерите продължават да шарлатанстват с модели които не съще ствуват в Китай и не отговарят на описанието си.
Започвам с Tx3 mini - Android 9,4gb ram на 32 гб ,незнаен процоцесор цена ниска. Бърза проверка в Али показва ,че единствение модел който го има е с Андроид 7 и 2 на 16. Като щракнеш върху версията на Андроида показва логото на 7цата. Аида 64 се лъже защото пишат характеристиките в рома и превръщат вътрешната памет в ром,но ако прехвърлиш голям файл над 10 гигабайта съмнявам се да се побере на уж 32 гб сторидж.За съжаление моделите бяха чужди и нямаше как да ги отворя и покажа за какво иде реч. Иначе за поведение и качество на софтуер и хардуер с половин изречение пълно дърво.
Продължавам с MXQ pro 5g...Андорид 10.1(според скромните ми знания няма такъв модел) 4 на 64 и незнаен процеоср вероятно Рокчип и Алуинър ,цена под 50 лева!! Няма такова животно дори и в Китай ,няма такъва цена за истинско 4гб устройство-днес видях че се изчерпал и са променили характеристиките в сайта на продавача. Сравнително лесното вече бърникането по ромовете доведе до такива абсурди. Как на малък пазар като нашия цената може да 20 лева по ниска от Китай -това първо. Както всяко MXQ Pro ,което неволю ми е попадало в ръцете -това е еквивалента на трабант в автомобилния свят. Да кола е ,да мукава е...Ако нямаш пари за друго по добре не си купувай ,защото това ще ти е последния боксSmile
На трето ,но не на последно място х96 мини -върха на инжинерната мисъл,модела който и 50 алтернативни рома не можаха да оправят, съвършения модел ,който 105 градуса не го стряскат,защото охлаждането е фантастично. Вече циркулират и 4 на 32 модели с Андроид 9. Да вече има андроид 9 за модела ,но модел с 4 гб не видях в Али. Може би защото са толкова съвършени производството е изнесено в Илиянци . Процесорите обикновено се пишат като Cortex неякакво число, па ти си проверявай. Когато видите х96 в заглавието(изключая модела стик-но не с заводския ром разбира се) просто обърнете страницата. То е недоразумение сред недоразумение. През седмица имам обаждания за изгорели хдми изходи на макс модели(рекламиран от едни ,като най-добрия бокс) ,защото видите ли производителя решил да спести някоя стотинка. Не са стигнали до ползването на рециклирана памет(както великите умове от MXQ),но хайде да не им давам идеи . Отдавна просто като чуя тия титани на тв боксовете отказвам да ги поправям .
Ако знаете за други такива изпълнения споделете...
[-] 10 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • dada_, dankk, go6071, ianpav_4444, mastodon, PROXIMO, ptashkov, regned, roni952, sapiora
Цитирай

Здравейте,
Назрява нужда да закупя още един андроид медиен плейър.
В момента ползвам един xiaomi mi box s, от който съм доволен. Между другото, работи с Orico USB to LAN 100Mbps black UTJ-U2-BK, който намери за 15 кинта от бг магазин (ако някой тръгне да търси такова животно за Mi-box-a).
Та да споделя и въпроса си - има ли нещо подобно на xiaomi-то, евентуално с по-добър хардуер и букси, да върти без проблеми 1080p филми, както и да има поддръжка на hbo go и netflix, или поне да се инсталират сравнително лесно? Ще го ползват децата, така че колкото по foolproof e, по-добре.
Поздрави!
Цитирай

Нетфликса много те ограничава, много малко боксове са сертифицирани за това. Той върви и на не сертифицирани, но е някаква измислена версия, до 720п и без многоканален звук. Със серрификат са мибоксовете ес и мибокс 3 (стария) те са с еднакъв хардуер, новия ми стик, той е с още по-стар хардуер (1080 уж нямал грижи) и отиваш вече на зиду (май последните модели и то мисля че чакат ъпдейти, че да бачка нетфликса както трябва) и шилд ... там цените са съвсем други.
[-] 2 потребители изказват благодарност на tolostoi за това мнение:
  • regned, trolazol
Цитирай

Здравейте!
На скоро си взех  xiaomi mi box s ,поради простата причина че ми казаха че не е рутнат.Целта ми е да мога да го ползвам за мобилното приложение на А1-Xplore Tv Go. Имам още 2 тв бокса-рутнати ,на които след смяната но приложението- то не върви.
На бокса има инсталирано приложението,но е австрийската версия и не става.А в Google Play-я му не намирам това,което ползвам на телефона.Въпроса ми е как мога да му инсталирам арк файл на приложението,изтеглен на лаптоп.Ако някой може да даде съвет,ще бъда благодарен.Ако не става ,поне да го връщам в срок.Няма да си правя чорба от тв боксове.
Благодаря предварително и Поздрави!

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

(2020-11-01, 10:10:33)zabadara написа:  Здравейте!
На скоро си взех  xiaomi mi box s ,поради простата причина че ми казаха че не е рутнат.Целта ми е да мога да го ползвам за мобилното приложение на А1-Xplore Tv Go. Имам още 2 тв бокса-рутнати ,на които след смяната но приложението- то не върви.
На бокса има инсталирано приложението,но е австрийската версия и не става.А в Google Play-я му не намирам това,което ползвам на телефона.Въпроса ми е как мога да му инсталирам арк файл на приложението,изтеглен на лаптоп.Ако някой може да даде съвет,ще бъда благодарен.Ако не става ,поне да го връщам в срок.Няма да си правя чорба от тв боксове.
Благодаря предварително и Поздрави!
Качваш apk-то в твоя google drive, на бокса теглиш file explorer, от който си влизаш в drive-a с твоя акаунт и си инсталираш приложението. Другият вариант е пак да изтелиш file explorer и да си сложиш apk-то на флашка, и от там да го инсталираш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 1 потребител изказва благодарност на dada_ за това мнение:
  • zabadara
Цитирай

(2020-11-01, 10:26:28)dada_ написа:  Качваш apk-то в твоя google drive, на бокса теглиш file explorer, от който си влизаш в drive-a с твоя акаунт и си инсталираш приложението. Другият вариант е пак да изтелиш file explorer и да си сложиш apk-то на флашка, и от там да го инсталираш.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Благодаря!Ще пробвам втория вариант,че първия нещо не го схващам.Дано да може да се инсталира и file explorer,че много е орязан магазина на този бокс,като на ТВ с андроид.Ще пиша след това.
П.П.
Предполагам ,че трябва да разреша инсталирането на чужди приложения,ако естествено намеря от къде?

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

От самия бокс и неговия Интернет браузър, през търсачката си намираш желания файл с APK разширение на файла и след свалянето и разрешаване за инсталиране от въшни източници, би трябвало да няма проблем с инсталирането на сваления въшнен файл.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на Monipeev за това мнение:
  • zabadara
Цитирай

На същия Шяомски бокс съм закачил някакъв 4 портов хъб (без собствено захранване), на един от портовете на когото е забодена флашка 32 ГБ. Идеята е да служи за сторидж. Системата я разпознава и форматира, като присъединяване, но файл експлорерите не я виждат. Идея къде бъркам?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-11-01, 10:36:46)zabadara написа:  Благодаря!Ще пробвам втория вариант,че първия нещо не го схващам.Дано да може да се инсталира и file explorer,че много е орязан магазина на този бокс,като на ТВ с андроид.Ще пиша след това.
П.П.
Предполагам ,че трябва да разреша инсталирането на чужди приложения,ако естествено намеря от къде?
Като тръгнеш да го инсталираш, ще ти каже, че не е разрешено и ще те пита дали искаш да го разрешиш.

(2020-11-01, 10:47:22)alexbg67 написа:  На същия Шяомски бокс съм закачил някакъв 4 портов хъб (без собствено захранване), на един от портовете на когото е забодена флашка 32 ГБ. Идеята е да служи за сторидж. Системата я разпознава и форматира, като присъединяване, но файл експлорерите не я виждат. Идея къде бъркам?
Да не би да я добавя към паметта на бокса и да не си обърнал внимание?


Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-11-01, 10:47:22)alexbg67 написа:  На същия Шяомски бокс съм закачил някакъв 4 портов хъб (без собствено захранване), на един от портовете на когото е забодена флашка 32 ГБ. Идеята е да служи за сторидж. Системата я разпознава и форматира, като присъединяване, но файл експлорерите не я виждат. Идея къде бъркам?
Ако разширяваш основният сторидж няма как да я виждат файлови експлоръри като отделно у-во.

Sent from my P30

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2020-11-01, 10:36:46)zabadara написа:  Благодаря!Ще пробвам втория вариант,че първия нещо не го схващам.Дано да може да се инсталира и file explorer,че много е орязан магазина на този бокс,като на ТВ с андроид.Ще пиша след това.
П.П.
Предполагам ,че трябва да разреша инсталирането на чужди приложения,ако естествено намеря от къде?
След като го инсталираш, няма да виждаш при приложенията си, понеже не е направено за андроидтв, а за телефон - таблет. За това инсталирай sideload launcher, от него се виждат ВСИЧКИ инсталирани.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • zabadara
Цитирай

(2020-11-01, 10:46:51)Monipeev написа:  От самия бокс и неговия Интернет браузър, през търсачката си намираш желания файл с APK разширение на файла и след свалянето и разрешаване за инсталиране от въшни източници,  би трябвало да няма проблем с инсталирането на сваления въшнен файл.

От браузера на бокса ми дава търсене само в тубата.Не знам как да го променя.Би ли препоръчал някое читаво арк за приложението,че изтеглих едно от aptoide и чрез usb и Fx нищо не стана.

(2020-11-01, 11:57:20)tolostoi написа:  След като го инсталираш, няма да виждаш при приложенията си, понеже не е направено за андроидтв, а за телефон - таблет. За това инсталирай sideload launcher, от него се виждат ВСИЧКИ инсталирани.

А това от къде да го дръпна?
Благодаря!

Кошмара пак започна...
Изтеглих арк файла (най-новата версия) от apkpure.com (и друг път съм теглил от там).От флашка го прехвърлих на паметта на бокса.С Fx уж го инсталирах,но естествено след това никъде не го виждах.По препоръка на tolostoi изтеглих sideload launcher от магазина.Чрез него видях инсталираното приложение,но при стартиране -бял екран и изхвърляне.Дали въобще се е инсталирало нещо.
Някакви едеи за решаване на проблема!

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

За пробата узтрглих едно апк от тук
https://steprimo.com/android/us/download...kYWFiMzI=/
Инсталирах го, тръгва до логин страницата (дава я на обратно щото не е за тв това приложение, може след логина да е ок) но нямам акаунт и съм до там.
На мибокс 3 с андроид 8 пробвам, не мисля и да ъпдейтвам.
[Изображение: a705dbd176b7eaf6057fdb1a0d2ec7b9.jpg]
Цитирай

Ще пробвам и това.По какъв начин го инсталира,с флашка и файл експлорер или по друг начин?А след като го инсталира появи ли се,или го откри с гореспоменатото приложение?
Багодаря!Ще информирам за резултата скоро.
П.П.
А тези които не стават,как се деинсталират,че не виждам такава опция?

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Деинсталирай ги от настройки-приложения-избираш което ти трябва и имаш възможностнза деинсталиране. Аз си го изтеглих от телефона, копирах го на рутера, от мибокса с xplore файловия мениджър, влязох в рутера и го инсталирах, но с флашка е най-просто. Не излиза при другите приложения, в сайдлоуд ланчър го има, но то ако работи, това не е проблем, имаше начин да му се направи икона да го имампри другите.
Цитирай

Пак греда...С триста зора го инсталирах и подкарах но е пак по хоризонтала(като при tolostoi ),като обърнат телефон.Успях да се регистрирам и да вляза.С помощта на мишка с много зор подкарах предаване,но по този начин нещата са тегави,почти невъзможни.Май безсмислено го взех този вокс.А и нещо S10-та не иска да се свърже посредством хромекаста с бокса,та през нея да предавам.
В безисходица съм.Ако някой има други идеи ....
Поздрави!

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Колега сега видях, че те нямат приложение за тв бокс. Сигурно за това е обърнато и няма как да е с нормален изглед. Няма ли опция на приложението на телефона за кастване, мисля че това е единственият вариант.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Има програмка за лендскейп режим, стартира се автоматично като пуснеш бокса. Така си гледам Вива ТВ Го, и няма грижи. Не съм вкъщи, утре ще кажа как се казваше ако не си се оправил, че не помня.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • zabadara
Цитирай

Set orientation се казва
https://youtu.be/hAosuFKGuiY
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • zabadara
Цитирай

Това според вас, заслужава ли си?
BGN 91.33 32%OFF | Original Global Xiaomi Mi TV Box S 4K Ultra HD Android TV 9.0 HDR 2G 8G WiFi Google Cast Netflix Smart TV Mi Box 4 Media Player
https://a.aliexpress.com/_mNrd3J3

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

(2020-11-01, 23:04:38)Severna написа:  Това според вас, заслужава ли си?
BGN 91.33 32%OFF | Original Global Xiaomi Mi TV Box S 4K Ultra HD Android TV 9.0 HDR 2G 8G WiFi Google Cast Netflix Smart TV Mi Box 4 Media Player
https://a.aliexpress.com/_mNrd3J3

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Тук е го има за 120лв, ако ти се чака и рискува да мине митница, плюс това няма да имаш гаранция. Лично аз бих дал още 25лв и да си го купя от България. Иначе хората до скоро го взимаха на 130лв и са доволни, оплакват се само от wifi-я и то ако имаш 5ghz рутер мисля няма да е проблем, иначе с един адаптер го вързваш жично и пак си решаваш всички проблеми.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
[-] 2 потребители изказват благодарност на dada_ за това мнение:
  • regned, Severna
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)