Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Колеги какво ще кажете за това моделче, бива ли го, ще работя с коди предимно, понеже сегашното ми боксче вече диста се затормозява - https://m.emag.bg/multimedija-pleyr-amlo...ction=view
Цитирай
Аксесоари

Има 3 отзива към продукта, ако не си ги видял вече...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-11-07, 18:32:25)Slackwere12 написа:  Колеги какво ще кажете за това моделче, бива ли го, ще работя с коди предимно, понеже сегашното ми боксче вече диста се затормозява - https://m.emag.bg/multimedija-pleyr-amlo...ction=view
Има по-нов и по-добър модел от тази серия X96Q Max pro.
Цитирай

Може да се намери и на по-добра цена, моя 4/64 Gb го взех за 129, а този в същия магазин е 120. Ако искаш сайта пиши ми налични да не правя реклама.

Huawei P30 lite, Huawei T5, Huawei GT2
Цитирай

(2020-11-07, 18:32:25)Slackwere12 написа:  Колеги какво ще кажете за това моделче, бива ли го, ще работя с коди предимно, понеже сегашното ми боксче вече диста се затормозява - https://m.emag.bg/multimedija-pleyr-amlo...ction=view
А стария, какъв е?
Цитирай

(2020-11-07, 18:32:25)Slackwere12 написа:  Колеги какво ще кажете за това моделче, бива ли го, ще работя с коди предимно, понеже сегашното ми боксче вече диста се затормозява - https://m.emag.bg/multimedija-pleyr-amlo...ction=view
Бива го, но не за тази цена. За толкова пари има и по-добри. На Али сега около 25$ (идва към 80лв. всичко)
За него има отличен фърмуеър от Угос х3.
Цитирай

(2020-11-08, 11:09:52)tolostoi написа:  А стария, какъв е?

Nexbox a95x, купен през 2016, стар модел с андроид 6 е, стар процесор и вече почна да се затормозява, аз вече така или иначе го купих този x96 max plus, дал съм го на един приятел който му разбира много, да ми инаталира някой неща, днеска вечерта ще го свържа и ще видя, но със сигурност ще има разлика от сегашния ми.
Цитирай

Щом ползваш предимно коди, можеш на този стария да инсталираш coreelec, https://coreelec.org/ нямам бокс с 1 ГБ рам, но казват, че работел добре. Трябва ти сд карта (по-добре по-бърза) или флашка.
Инсталираш си rufus https://rufus.ie/
За твоя бокс теглиш.
https://github.com/CoreELEC/CoreELEC/rel...ric.img.gz
Или
https://github.com/CoreELEC/CoreELEC/rel...ric.img.gz
Разархивираш и получения файл записваш с rufus на сдкартата или флашката. Като я запише, влизаш в нея и от папката device trees, копираш gxl_p212_1g (това е за твоя) в главната директория на флашката/сдкартата, преименуваш файла на dtb.img и си готов.
После слагаш във бокса трябва да го заредиш, той си остава на картата, не ти трие андроида и си работи от картата, докато не я извадиш.
Значи за стартирането на твоя бокс, изключваш захранването на бокса, слагаш сдкартата в слота, вземаш клечка за зъби и натискаш ресет бутотона, докато го държиш, включваш захранването, когато се появи логото на корелек, можеш да спреш да държиш бутона. На твоя бокс, бутона е вътре в ав порта.


[Изображение: 76e3d57891c2e93f2de50a14562953bd.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • Monipeev
Цитирай

Моля за съвет за покупка на евтин модел Android TV Box. Ще се ползва от баща ми само за DaPlayer и Kodi.
Цитирай

x96 mini в олх са по 50лв.
За тези две условия е идеален.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Тествам от известно време,но не бях писал досега за една кутийка абсолютен хит сред руско говорящото население. Взех я преди повече от месец и понеже имаше проблем с една от често ползваните от мен програми (и в България)реших да изчакам докато излезе новия фърмуер и го оправят.Сега вече имам и бройки ,а и новия фърмуер просто направи революция с екстрите си дори батко и Угос.
Фърмуера е правен от партнери на Угос
Става въпрос за модела Tox 1. Моделът еднозначно няма конкуренция за това ,което предлага в своя клас. Да можеш да вземеш 2 модела и да им сложиш фърмуер от Угос ,но те няма да станат Угос. Това си идва с перфектен софтуер с всички екстри на големия брат и отгоре ,с 4 гб на 32 гб и дори цена около 30-40 процента по ниска то Угос х3 про. Моделчето си има антенка ,перфектен уайфи ,5 гигахерца си вървят на 90-100 мб при добър рутер и и видимост разбира се, гигабитов лан -всичко необходимо. Кутийката е с добър дизайн ,дупки(има малко излишна втора решетка и тя малко вдига излишно температурата),за тая цена е пластмаса с вид на метал.Видео плейбека е страхотен-8к на 24 херца, Gemini man с 78 gb по мрежа-никакъв проблем(това досега само Угоса и Миникса с Андроид се справяха). Дисплея отпред се различава от всички други, показва линийки в стил уин като се зарежда,който го дразни има начин да се изключи,да се изключва само вечер и какви ли не още. Всичко познато от Угос като настройки,хардуерен монитор,самба сървър,премапване на клавиши-го има и тук! Даже повече има настройки за картината, пресети които работят - и угоса го няма това засега и никой Амлогик!! А картината и субективно и обективно е по добра от Угос и на нивото на Файрстик 4к. Рядко си позволявам толкова суперлативи,но тук са заслужени. Афр с гугълско апи работи перфектно,даже има екстра, която големия брат няма ,да изключваш афр за дадени програми..Дано запазят темпа и на обновления ,дотук за 2 месеца 3 фърмуера-пак отлична работа
Отдвна не съм попадал на модел ,така добре обмислен и направен. Има си и недостатъци разбира се-почвам с дистанционното същото като на Угос. Температурите са по високи от на големия брат ,заради решетката но не прави тротлинг . Липсва и възможноста да го сложиш зад твто. Вечер дисплея ярко свети в очите-но сега може и да се изключва.Няма засега и Андроид тв модел(има разбира се самоделки ,но там истински хромкаст няма.С две думи близко до нуждите и на базовия и напреднал потребител, а да го сравяняваш с х96 и сие е кощунство!
[-] 5 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • baydan, chichodoctor, ptashkov, sapiora, stenlius
Цитирай

Здравейте.Заслужава ли xiaomi mi box s цената от около 125лв с две години гаранция?Мисля да гледам HBO go,Da player и след време да се мъча с KODI.

LG nexus 4 -> LG V10 ->MI 9
Цитирай

(2020-11-22, 12:50:20)vini написа:  Здравейте.Заслужава ли xiaomi mi box s цената от около 125лв с две години гаранция?Мисля да гледам HBO go,Da player и след време да се мъча с KODI.

И аз имам същия въпрос, макар че вчера го поръчах (за 115 лв. от CityTel).

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

Да, заслужава си, безпроблемен си е .
Цитирай

Доста хора го хвалят, но си има и недостатъци. Има само едно USB и няма LAN порт. Трябва допълнително да му се купи USN to LAN хъб. Също така за мен е недостатък малкото място за съхранение само 8 GB, от които сигурно около 4 ще са на разположение.
Цитирай

За тези 3 условия е идеален:
хбо го
да плейър
коди
бонус - 4к нетфликс

С 5гхз рутер работи отлично и няма нужда от усб към лан адаптер.
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • vini
Цитирай

(2020-11-23, 10:42:12)emzo написа:  За тези 3 условия е идеален:
хбо го
да плейър
коди
бонус - 4к нетфликс

С 5гхз рутер работи отлично и няма нужда от усб към лан адаптер.

Моят рутер е само на 2.5 гхз - ще има ли проблем?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

за хбо и нетфликс - не

За коди и големи файлове - да
Цитирай

Не е точно по темата, за което се извинявам. Вече имам Mi Box S и всичко е ОК. Само един проблем имам - дистанционното е с блутуут, а по принцип ползвам универсално дистанционно с инфраред. Четох, че Mi Box-а има и инфраред, затова да питам - някой случайно да е попадал на кодовете за инфраред или да е виждал да има дистанционно с инфраред за тв боксчето? Искам да му копирам кодовете на моето универсално дистанционно.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

(2020-11-25, 12:36:56)mitakvd написа:  Не е точно по темата, за което се извинявам. Вече имам Mi Box S и всичко е ОК. Само един проблем имам - дистанционното е с блутуут, а по принцип ползвам универсално дистанционно с инфраред. Четох, че Mi Box-а има и инфраред, затова да питам - някой случайно да е попадал на кодовете за инфраред или да е виждал да има дистанционно с инфраред за тв боксчето? Искам да му копирам кодовете на моето универсално дистанционно.
Предлагам ти моя вариант, инсталираш mi дистанционно https://play.google.com/store/apps/detai...controller
От там избираш ми бокса и си копираш
Цитирай

(2020-11-25, 19:08:48)dankk написа:  Предлагам ти моя вариант, инсталираш mi дистанционно https://play.google.com/store/apps/detai...controller
От там избираш ми бокса и си копираш

Телефонът ми няма инфраред, но ще все пак мерси за приложението, защото може и през WIFI да се управлява.

Добавка:
Подкарах mi дистанционното на телефон с инфраред порт, но тв бокса не реагира на командите. Dankk, ти mi box s ли имаш?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

Здравейте колеги, имам няколко чуденки относно какъв бокс да си взема и ще се радвам да получа съвет. От темата до сега останах с впечатление, че Микуул са най-добре като цена/качество, но все пак се поръчват от алито и гаранция-франция. От друга страна Ми Бокс С е добре като функционалност пък и се предлага в БГ с гаранция, като има някои ограничения хардуерно. Главно искам да се отърва от връзката лаптоп-тв посредством кабел HDMI, а от там нататък да почна и да се възползвам и от други благинки гледане ИПТВ , Коди , филмчета и т.н. Нетфликс не ползвам към момента и не ми трябва, също за момента няма се ползва на 4к , но с изглед това да се промени в обозримо бъдеще.

Aко поръчвам Микуул от али, има места дето доставят от Белгия, това е добре. Видях 2 модела със сходни характеристики КМ3 и КМ9 Про, втория е обсъждан тук, но първия модел надгрждане ли се води и по-добър ли е в някво отношение, че не ми стана ясно от това което четох в нета? Отделно тези китайски кутийки осезаемо ли са по-добри като пеформънс и функции спрямо Ми Бокса и повече ли си залужават за същите пари кажи речи, като изключим гаранцията, или малко то РАМ и вътрешна памет се превъзмогват?

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Аз имам mecool km9 pro и ugoos x2 pro, като за мен ugoos-a е много, много по-добре измислен бокс във всяко едно отношение (но и микула не е лош и си върши всичко, което искам от него). От не малкото ревюта тук на armagani съм се водил, както и от много ревюта и клипове из нета. Ако сега ми се налагаше да си взема бокс, то със сигурност щеше да е ugoos x3 pro или бих пробвал този, за който armagani е писал последно - Tox1. Това е моето лично мнение. И аз като теб не ползвам Netflix. А благините спрямо "лаптоп вързан към ТВ" са страшно много и направо ще се родиш.
Аз и двата бокса съм ги поръчвал от алито, от Китай, като са си пристигали тук директно в пощенския клон, без никакви драми. Все пак кутийката е малка и лека, а те слагат цена под 15$ и е нямало проблеми.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Sv3TL10 за това мнение:
  • rikob
Цитирай

мерси за мнението колега, ще проуча още малко нещата. Аз до колкото бях видял, че Угоос и Токс са с нормален андроид, не АТВ, или бъркам? И по този въпрос ми е интересно да чуя мнение кое е по-добре. Доста прегледах назад, но темата е големичка..

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
Цитирай

Токс1 е модел на Угос. Угосите са с чист андроид докато моделите на Mecool са с андроид тв. Предимството аз лично не виждам при нито един от двата варианта, освен ако не ползваш Нетфликс.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)