Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

(2020-12-08, 17:02:39)armagani написа:  Пламене...като видиш в заглавието x96 ,бягай!!! Всичко е с компромиси, единствено хубаво е там цената.Тия хубавци я ще пропуснат да сложат хдми защита, я ще сложат калпава ддр3(даже някой рециклирана) .Новата измама е софтуерно да пипат и да продават 2 гигабайта модела за 4..по горе съм писал какви са ми падали за поправка и да се пазите от тях. х96 в заводски вид е калпава работа, да има вариант да се сложи порт на угоса ,но х96 не става угос с неговия фърмуер..Грее си, по бавен е, да иначе екстрите софтуерни на Угос бачкат. Ако бяха добри Угос щеха да правят портове на х96 не обратно .Ти си решаваш-тук вкараха с контейнерите по ниско качествените модели и по всякакъв начин агресивно ги налагат ,като пишат по фейсбуци ,телеграми мани,едни се уляха да си модерират фейсбука вземи напиши колко са им качествени боксове и брой до 5 да ти изчезне поста..Но истината е че като сложиш на Опела двигател от Мерцедес не става Мерцедес Smile Вообще много малко на брой боксове с буквички само в заглавието бих ви препоръчал,а х96 и MXQ са фаворити за последните места. Това че х96 макс работи добре със софтуера на Угос не е заслуга на производителя ,а изцяло на ентусиаста направил си труда. За Еир няма х3 порт поне аз не знам. Но взимай и си вентилатор на юсб ,за такива качествени изпълнения ако си решил..Пък и ако твойте изисквания са за да плеър хакнат и чат пат ютуб и това ще ти свърши работа
Благодаря за изчерпателния отговор! Не съм запознат с тия боксове за това питам.Нямам и много време за четене. Може ли да ми препоръчаш нещо читаво,но не много скъпо. Знам, че цена - качество е от значение. Искам да поддържа аудио - DTS и DD Atmos. Мисля и за Mini PC. Щях да рискувам да купя един от тия и ако не ми хареса да го сложа в кухнята където по принцип ще се греда повече Youtube, понеже ТВ е по-старичък и не го поддържа вече. Но за хола искам нещо по-качествено. В момента съм с Popcorn Hour A-200 , но последно време или видео или звук няма да тръгне.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай
Аксесоари

(2020-12-08, 18:33:27)kocata написа:  Чета от няколко дни... Из нета хвалят много UGOOS AM6 Plus. Никъде обаче не пише дали поддържа работа с менюта на BD и DVD. От Zidoo погледнах моделчетата, като цена те ли са най-приемливи или?
Всъщност, ако не ти е важна навигацията в менютата на образите и ако не държиш на BD3D.iso, почти всеки бокс ще ти свърши работа... Казват, че в последните версии на Коди, работата с iso е доста напреднала, но отдавна не ползвам Коди и не мога да потвърдя.
Аз лично, смисъл от покупката на AM6+ не намирам (цената му е съпоставима с тази на nVidia Shield, което напълно обезмисля Ugoos-a). Ugoos x3 (Pro) например, ще свърши същата работа при пъти по-ниска цена...
HDR10+ е де факто мъртъв стандарт...

(2020-12-08, 18:58:41)plamenmr написа:  Искам да поддържа аудио - DTS и DD Atmos.
За безпроблемно прехвърляне (pass-trough) на приемник (предполагам имаш, щом търсиш такива формати), на всички съвременни звукови формати (включително lossless audio - DTS-HD(MA) / DTS:X и Dolby True HD), верният бокс е само един - Nvidia Shield TV, но не е много евтин...
Цитирай

От кутията готов , действително само нвидиата ги може тия неща,но Угоса и х3 и ам6 има вече хакове дето даже долби атмос просвирва(нямам долби атмос усилвател да потвърдя от първа ръка )...По магазините таз годишния модел си е цифра, малкия цилиндър евентуално може и да ти свърши работа . А за исотата...Отдавна никой китаец не се занимва точно с пълно меню на блурей дисковете,щото малко свалят по 40 до 80 гб файлове да е търсенето голямо. Himedia моделите можеха, Zidoo може ..и най-малкия модел да вземеш от тях пак си е добре . Не знам дали само simple menu обаче ти трябва или пълно. Ако е пълно изборът ти става още по малък и не мога да ти кажа кой може. Попкорна си е линукс ,вече колко години минаха откакто имах,но имам спомен ,че имах Western digital със същия процесор Сигма,дето през оптика даваше 5.1 звук до системата за домашно кино. Сега гледам и Попкорните минаха на андроид,но само като гледам Рокчип процесор вътре и се отказвам. За жалост Реалтеците ,които имат отлична картина , не могат да се хакват така както амлогиците да та просвирват всичко,но мисля че Зидутата имат всички сертификати. Е и там цената от 380 лева за последния модел в Китай плюс евентуално ддс и мито тук ще го оскъпи много -но в България официален представител не съм виждал ,както и сервиз .
Има един модел дето го рекламират евтин ,че просвирва исота,имам го, но му слагам угоски софтуер,че иначе е дръвче Smile А и според Бъбъл с качването на версията на фърмуера вече и тая функция не работи Ax95db се казва...амбициозен модел, но си има кусурите особено в заводски вид. Така че ,да си сигурен отделящ нужната сума и това е....Все пак подръжката и на Нвидиа и на Угоса ,е на ниво -няма общо с моделите само с буквички в заглавието-там разчитаме на руските ентусиасти Smile
Цитирай

(2020-12-09, 12:39:37)armagani написа:  Не знам дали само simple menu обаче ти трябва или пълно. Ако е пълно изборът ти става още по малък и не мога да ти кажа кой може.
 
Ще ми се да е възможно по-близо до оригиналния playback.  Undecided
Цитирай

Тази Шилд ТВ/Про хубаво я препоръчвате, но предвид стойността ѝ продава ли се официално някъде у нас?

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-12-09, 19:08:01)alexbg67 написа:  Тази Шилд ТВ/Про хубаво я препоръчвате, но предвид стойността ѝ продава ли се официално някъде у нас?
Официално в България мисля че не се продава, но ако се развали, не виждам какъв е проблема да се свържеш със съпорта и да им го изпратиш.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-12-09, 19:08:01)alexbg67 написа:  Тази Шилд ТВ/Про хубаво я препоръчвате, но предвид стойността ѝ продава ли се официално някъде у нас?
С гаранцията няма проблем, където и да се намираш... Поддръжката (и като сервис, и като софтуер) на шилда е наистина уникална и нито един друг бокс не може да се похвали дори с близка до тази...
Цитирай

Дайте акъл как да подкарам HBOGO app на Андроид 6.0.1, не сертифициран... ТВ бокса е Lake I с Realtek 1296 чипсет и съм много доволен от качеството, ползвам го с фърмуер на Zidoo, но ХБО аппа не тръгва...
Има ли тук ползватели на Nvidia Shield 2019 да споделят впечатления, AFR работи ли във всички апове /plex, youtube, etc.../

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2020-12-22, 16:46:39)stenlius написа:  Има ли тук ползватели на Nvidia Shield 2019 да споделят впечатления, AFR работи ли във всички апове /plex, youtube, etc.../

Аз съм с шилд 2017, но това е без значение - на всички шилдове, AFR работи във всички приложения, които поддържат програмен (съвременен) AFR. За всеки случай има и системен AFR .


П.п. За хбо го - мисля, че няма да стане на несертифицирано устройство.
Цитирай

(2020-12-22, 16:46:39)stenlius написа:  Дайте акъл как да подкарам HBOGO app на Андроид 6.0.1, не сертифициран... ТВ бокса е Lake I с Realtek 1296 чипсет и съм много доволен от качеството, ползвам го с фърмуер на Zidoo, но ХБО аппа не тръгва...
Има ли тук ползватели на Nvidia Shield 2019 да споделят впечатления, AFR работи ли във всички апове /plex, youtube, etc.../
Как не тръгва, какво се случва? Пуше уж, че на 6 и нагоре върви. Виж друга версия.
https://www.apkmirror.com/apk/hbo-holdin...-download/
Цитирай

(2020-12-22, 16:46:39)stenlius написа:  Дайте акъл как да подкарам HBOGO app на Андроид 6.0.1, не сертифициран... ТВ бокса е Lake I с Realtek 1296 чипсет и съм много доволен от качеството, ползвам го с фърмуер на Zidoo, но ХБО аппа не тръгва...
Има ли тук ползватели на Nvidia Shield 2019 да споделят впечатления, AFR работи ли във всички апове /plex, youtube, etc.../

През Коди тръгва
Цитирай

(2020-12-22, 21:30:50)tolostoi написа:  Как не тръгва, какво се случва? Пуше уж, че на 6 и нагоре върви. Виж друга версия.
https://www.apkmirror.com/apk/hbo-holdin...-download/
Пише no internet connection, апа тръгва иначе.
Разбрах каква е драмата, не може да работи с Ethernet, някои фърмуери имат хард коднато fake wifi и го лъжат. Аз вързах на Wifi бокса и HBO тръгна, даже е на 1080. Ще го ползвам по wifi явно, колкото и да не ми се ще.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2020-12-23, 10:21:26)stenlius написа:  Пише no internet connection, апа тръгва иначе.
Разбрах каква е драмата, не може да работи с Ethernet, някои фърмуери имат хард коднато fake wifi и го лъжат. Аз вързах на Wifi бокса и HBO тръгна, даже е на 1080. Ще го ползвам по wifi явно, колкото и да не ми се ще.
След някой и друг ден няма да ти прави впечатление че го ползаваш през WIFI, при мен е същото.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай

Има май апк фейк вифи, ама преди съм го пробвал и не сработи, потърси и пробвай.
Цитирай

Здравейте,
По Коледа ми гръмна ТВ-то и се наложи да си купя нов - Hitachi 55HK6100W.
Като си включих обаче Xiaomi Mi Box-a започнаха проблемите ми. В неравномерни интервали (понякога през секундни друг път през минути) премигва все едно някой вади и вкарва HDMI кабела докато работи. Интересното е че САМО И ЕДИНСТВЕНО с Mi Box-а го прави. Аз имам 2 такива и двата ги тествах, при това и на двата HDMI порта на телевизора. С Apple TV-то и Popcorn-а си работи перфектно. Отделно пък Mi-тата бачкат безотказно на други ТВ-та. Смених и HDMI кабела с висок клас кабел - пак същата тъпотия!

Някой дали се е сблъсквал с подобен проблем? Някаква несъвместимост с точно този ТВ бокс ли е това, какво е, не знам. Не знам и как да го боря проблема. Дали да слагам някакви HDMI репитъри/усилватели или нещо друго. Направо съм в ступор и нямам идея какво да правя. Ще е доста тъпо да се наложи да си взимам нов бокс Sad
Цитирай

Хрумва ми за кабела, но си го тествал с друг. Така почна да прави на плейстейшъна на детето, но беше от кабела. Виж на колко херца е пуснат ми бокса. Успех.
[-] 3 потребители изказват благодарност на kery70 за това мнение:
  • kosiakurta, Monipeev, oxuboxu
Цитирай

kery70 - ти си бог!!!
Много ти благодаря!!!
Вече тотално се бях отчаял - работи перфектно, явно са били херцовете проблема
Само едно нещо продължава да бъгва системата - KODI
Не мога да го накарам да работи без да премигва.
Уж прменях нещо в настройките ама пак не става

Но това ще го фиксна, не е чак толкова страшно
Важното е че всичко друго бачка перфектно сега!
Благодаря ти много!
Цитирай

За нищо, точно за коди е малко слаб бокса, но каквото такова
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • kosiakurta
Цитирай

Здравейте! Имам нужда от съвет за избор на устройство, което да прикрепя към телевизор Sony 40WE660.  TV-то е само 1080p. В момента съм на Булсатком Fusion, като имам и HD приемник. Като цяло не съм твърде доволен от Булсат - телевизорът ми по принцип май леко замазва картината, а Булсатът не му помага особено. На външна антена картината не изглежда много по-зле от SD каналите на Булсата. Да не кажа, че цветовете са по-добри. Искам да си купя устройство, което да ми позволи да мина на друг оператор, без да завися от устройствата, които той предлага (примерно https://www.tivi.bg/shop/plan-premium/), съответно като видя, че не ме кефи - да мина на друг, чрез инсталиране на app само. Целта е телевизията ми да има по-добро качество, да има повече канали (най-вече HBO) и да е с лесен интефейс, защото се ползва от майка ми (HBO GO май не е вариант, искам просто канали, които тя да си сменя).
Цитирай

За tivi.bg ще минеш с бокс, но с цената на влошеното качество и удобство през Коди/STBEmu. По-добре си вземи тяхното dedicated у-во - българското евтино TH100 е пределно достатъчно и си гледай телевизията като хората.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2020-12-31, 21:41:55)stenlius написа:  За tivi.bg ще минеш с бокс, но с цената на влошеното качество и удобство през Коди/STBEmu. По-добре си вземи тяхното dedicated у-во - българското евтино TH100 е пределно достатъчно и си гледай телевизията като хората.

Благодаря за бързия отговор! Да разбирам, че тези устройства, които те предлагат са оптимизирано за работа с техния софт и пакет от канали. Нещо подобно на Булсатското сега, но с по-добро качество (евентуално)? Т.е. няма вариант да си купя нещо с по-добър хардуер от тяхното, което да ми даде още по-добри резултати?  Confused
Цитирай

Здравейте, ЧНГ, след като четох до тук темата се чудя за споменатия и един от най-купуваните в Алиекспрес боксове - Vontar Amlogic S905X3 Android 9.0 TV BOX X96Max plus 8K Smart Media Player 4GB RAM 64GB ROM X96 Max Set Top Box QuadCore 5G Wifi, че ТВто е вече глупаво ...Филми гледам от компютъра със Samsung PCShare menager, но тубата, туич и др. подобни се налага да пускам PS4ката... Та този модел вероятно ще върши работа, телевизия си гледам с абонамент към А1 - телевизия +интернет(абонамент само за интернет и отделно за Tivi.bg нещо ми се обезсмисля)...
Ще върши ли работа, като бюджетно устройство?
Линк: https://a.aliexpress.com/_mqE61hP

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

(2021-01-01, 18:03:16)jiktak написа:  Филми гледам от компютъра със Samsung PCShare menager, но тубата, туич и др. подобни се налага да пускам PS4ката...
...
Ще върши ли работа, като бюджетно устройство? - [URL]BGN 39.02 32%OFF | Vontar Amlogic S905X3 Android 9.0 TV BOX X96Max plus 8K Smart Media Player 4GB RAM 64GB ROM X96 Max Set Top Box QuadCore 5G Wifi
https://a.aliexpress.com/_m0BibXT[/URL]
Здравей! За много години!
Първо да кажа, че линка от Али не се отваря. Но цената е подозрително ниска. Аз взех един X96 Max + 4/32 за подарък и ми излезе към 80лв. Важно нещо, на което да обърнеш внимание при покупката е, да е гигабитов LAN порт (т.е. 1000 mbit), защоти напоследък са пуснали версия с по-бавния 100 mbit порт. Проблемът не е, че порта е по-бавен (100 mbit обикновенно са достатъчни в 99% от случаите), а в това, че с тази нова версия не са съвместими много от наличните фирмуеъри за X96 Max + 4/32 и 4/64, а те са един от основните плюсове на този модел.
Също така чета, че доста от тия боксове греят прилично и някои хора си преправят охлаждането или им слагат допълнителен вентилатор.
Цитирай

(2021-01-01, 19:49:58)kamenvo написа:  Здравей! За много години!
Първо да кажа, че линка от Али не се отваря. Но цената е подозрително ниска. Аз взех един X96 Max + 4/32 за подарък и ми излезе към 80лв. Важно нещо, на което да обърнеш внимание при покупката е, да е гигабитов LAN порт (т.е. 1000 mbit), защоти напоследък са пуснали версия с по-бавния 100 mbit порт. Проблемът не е, че порта е по-бавен (100 mbit обикновенно са достатъчни в 99% от случаите), а в това, че с тази нова версия не са съвместими много от наличните фирмуеъри за X96 Max + 4/32 и 4/64, а те са един от основните плюсове на този модел.
Също така чета, че доста от тия боксове греят прилично и някои хора си преправят охлаждането или им слагат допълнителен вентилатор.
Благодаря, линка го коригирах, според снимките е гигабитов... А с какво управление е по-добре, с въздушната мишка или гласовия асистент с жироскопа?

[Изображение: a35d7ae9e3948bd6a80d0e083c39a017.jpg][Изображение: ae60837c89049016051420fb36c1769a.jpg][Изображение: efb8ee7fa0f54c24143d98f86a21fefb.jpg]

Иначе този е с най-много поръчки - BGN 35.94 39%OFF | transpeed Android 10.0 Bluetooth TV Box Google Voice Assistant 6K 3D Wifi 2.4G&5.8G 4GB RAM 64G Play Store Very Fast BoxTop Box
https://a.aliexpress.com/_mMQDBqD

Ама това май е най-добре, заради Угоса ... - BGN 90.90 30%OFF | 2020 Ugoos X3 PRO TV Box Android 9.0 4GB RAM 32GB X3 Plus 64GB DDR4 Amlogic S905X3 WiFi 1000M 4K X3 Cube 2GB 16GB Set Top TVBox
https://a.aliexpress.com/_msw3fol

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

(2021-01-01, 20:32:36)jiktak написа:  Иначе този е с най-много поръчки - BGN 35.94 39%OFF | transpeed Android 10.0 Bluetooth TV Box Google Voice Assistant 6K 3D Wifi 2.4G&5.8G 4GB RAM 64G Play Store Very Fast BoxTop Box
https://a.aliexpress.com/_mMQDBqD

Ама това май е най-добре, заради Угоса ... - BGN 90.90 30%OFF | 2020 Ugoos X3 PRO TV Box Android 9.0 4GB RAM 32GB X3 Plus 64GB DDR4 Amlogic S905X3 WiFi 1000M 4K X3 Cube 2GB 16GB Set Top TVBox
https://a.aliexpress.com/_msw3fol
Този е с най-много поръчки, защото е 30 лева. Става само за кофата.
Ако те устройва цената на Ugoos, другите направо ги забрави и вземай него. Но гледам, че го нямат на склад в Европа и най-вероятно ще се окаже в митницата, след като пристигне в България.
Ако все пак се решиш на х96, уточни изрично с продавача, за коя версия става дума. Не вярвай само на снимките.
И все пак Ugoos си е Ugoos и доста по-добър от останалите китайски дрънкулки.
Погледни и в България, може да има оферти...

П.п.
(2021-01-01, 20:32:36)jiktak написа:  А с какво управление е по-добре, с въздушната мишка или гласовия асистент с жироскопа?
Аз лично бих взел вторият вариант - "гласовия асистент с жироскопа" (който е дистанционно g10s - имал съм такова, не е лошо и е доста удобно за хващане), дистанционни, като лопати с клавиатури изобщо не харесвам. Иначе "жироскоп" и "въздушна мишка" са едно и също нещо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)