Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

(2021-01-14, 16:46:26)armagani написа:  2гб рам 8 гигабайта вътрешна памет ,от тях свободна много малко 2.3-3 гигабайта..забравете за Коди и добавки.

Обърках се в избора си. Тъкмо се бях спрял на Mi Box S. Написаното важи ли за него или да търся Mecool?
Цитирай
Аксесоари

(2021-01-17, 14:59:15)sapiora написа:  Обърках се в избора си. Тъкмо се бях спрял на Mi Box S. Написаното важи ли за него или да търся Mecool?
Уви, точно за него се отнася... При добро желание и икономия откъм други приложения, Коди ще влезе. Mi Box има и други ограничения - няма LAN порт, а WiFi-то му на 2,4Гхц далеч не е добро... За добра връзка с интернет си иска 5гхц WiFi или преходник USB-to-LAN, за връзка с кабел. И е добре, преходникът да е с USB Hub, защото бокса има само един USB порт. Общо взето, това е.

Ако е необходим Netflix, то Mecool (който и да е) не е вариант, тъй като нямат сертификат за Netflix. За HBO GO не знам как стоят нещата при Mecool.
Цитирай

Не е сложно да се понакичи, но с това се променя цената, ако не е проблем.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2021-01-17, 21:39:37)alexbg67 написа:  Не е сложно да се понакичи, но с това се променя цената, ако не е проблем.
И това е така. USB hub+LAN не е много евтин... Но там вече зависи от личните приоритети и възможности. Ако Netflix е приоритет (лично аз, не го разбирам, при положение, че Netflix им е все тая за нас - БГ субтитри - няма, а цената е, като на пълен сервис), то възможностите рязко се свиват.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • alexbg67
Цитирай

Изчакай малко с Шаомито...Поръчах днес новия Микул с новия х4 процесор и класика и луксозния. За съжаление на нови модели преди тест нямам вяра да купувам по много, защото все има нещо недоизпипано .Ще ми дойдат и още стикове ,но това няма да промени липсата на място и при двата. Както и лан,айде за шаомите е преодолимо -25 лева има адптери за тях. Има ново Шаоми с 2 на 16 ,но само китайска версия ,чакам с нетърпение да излезе интернешанал,ако е и андроид тв..супер...Но все се надявам, че и Угоса ще направят пусто и Андроид тв-не че сега не може да се направи със същия интерфейс ,ама ни хромкаст ни хбо от магазина бачкат..
Цитирай

Много народ чака международната версия на Xiaomi Mi TV Box 4s Pro (MDZ-26-AA), но те нещо не бързат да я пуснат . Такива устройства, обикновено минават сертификация на FCC, месец-два, преди да се появят на пазара. За съжаление, Mi Box 4s Pro още не е минал, така че, поне в следващите няколко месеца няма да го видим. Освен, че е 2/16, са обновили и чипсета със S905X3. Ще е с ATV 100%. Под въпрос е, дали цената ще радва, както до сега.
Ugoos, ако се решат (а дано), да минат на ATV, ще раздвижат нещата на този пазар, където липсват точно устройства със средна цена, че сега има огромна пропаст, между Mi box и Shield TV, а по средата няма нищо....
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • jivkojj
Цитирай

Мерси за инфото. Аз точно такова си представях, но не знаех че вече я има, макар и само в Китай. Ще се чака.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Някой може ли да ми помогне как да се оттърва от тези досадни изскачащи реклами в горния десен ъгъл на екрана ( winbet , вируси, запознанства и така нататък ) ,видях се в чудо , блокирах всички известия в настройките на браузъра и не мога и не мога да ги избегна , за първи път ми се случва такова нещо ? Може ли някой да каже какво трябва да направя че да спрат , ако не ги премахна веднага спират работата на Ugoos са и отварят прозорци в браузъра?
Цитирай

Деинсталирай всички браузъри, ако се оправи сложи пак който ползваш.
Цитирай

(2021-01-18, 19:37:26)kad написа:  Някой може ли да ми помогне как да се оттърва  от тези досадни изскачащи реклами в горния десен ъгъл на екрана ( winbet , вируси, запознанства и така нататък ) ,видях се в чудо , блокирах всички известия в настройките на браузъра и не мога и не мога да ги избегна , за първи път ми се случва такова нещо ? Може ли някой да каже какво трябва да направя че да спрат , ако не ги премахна веднага спират работата на Ugoos са и отварят прозорци в браузъра?
Сложи му AdAway v5.2.1 последната, избери активация със Root. Съответно в настройките на бокса преди това да вкл. root
https://github.com/AdAway/AdAway
Цитирай

Благодаря, сега  ще пробвам .
Цитирай

Вкарай още от рутера днс на адгард. Това мисля ще реши проблема
Цитирай

Здравейте, нов съм и гол и бос по темата. Моля, за мнение за X96Q MAX 4GB ANDROID 10. Искам да взема на сина ми, ще ползва стриймване на филми и ТВ, но играе и една игра броустарс или нещо от сорта. Та въпроса ми е това ще отговори ли на нуждите му. Ще се използва на 4к тв. Ще може ли към това устройство да се закачи джойстик за игрите? Като цена го има за 120 лв. Ако има нещо по добро за тази цена или около нея, моля да споделите кое е.
Ще съм благодарен ако получа отговор, за да мога да го зарадвам.
Благодаря предварително.




Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-01-20, 10:50:21)mihail665 написа:  X96Q MAX 4GB ANDROID 10. Искам да взема на сина ми...
Здравейте! В никакъв случай! Със сигурност, за тези пари има по-добри варианти! Но, ако ще се играе, по-добре погледнете Ugoos x3 Pro. Ще е малко по-скъп, но е много по-качествен и боксовете на Ugoos имат добра поддръжка на джойстици. С 4К, естествено няма да имате проблеми.
Цитирай

(2021-01-20, 10:50:21)mihail665 написа:  ...но играе и една игра броустарс или нещо от сорта...
Само че тази игра с джойстик няма как да се играе. Всъщност не е невъзможно, но е сложно. Трябва да се инсталира ремапър и да се настрой. Отделно играта я няма за андроид бокс и дори и да се намери апк-то не знам дали ще работи както трябва.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Благодаря за мненията и информацията момчета. Бяха ми полезни доста. Попадна ми един модел, който като процесор и видео е 1 към 1 с посочения горе модел Ugoos X3 Pro. Става въпрос за X96 MAX Plus 4GB 64GB, дали някой може да изкаже мнение за него?

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

Хора, имам грижа с VLC, на Mibox 4, Сони бравия и таблет Хуавей субтитрите на кирилица излизат на маймуница, от сетингс избирам енкодинга на cyrillic и пак са на маймуница.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

(2021-01-22, 19:58:30)alexdevil написа:  Хора, имам грижа с VLC, на Mibox 4, Сони бравия и таблет Хуавей субтитрите на кирилица излизат на маймуница, от сетингс избирам енкодинга на cyrillic и пак са на маймуница.
Пробвай да смениш енкондинга на utf-8 или 16, но мисля че беше 8. За целта отваряш субтитрите с текстов едитор и от там ги сменяш.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Малко развитие по въпроса, инсталирах го от гугъл плей и там е версия 3.3.2, която вади субтитрите на маймуница, обаче от app gallery на Хуавей ми го ъпдейтна на версия 3.3.4 и там субтитрите работят без забележки. Сега остава как да го кача на Mi box и Бравия.

В apkirror, има версия 3.3.4 за мобилни и TV, даже работи идеално.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай

(2021-01-22, 19:58:30)alexdevil написа:  Хора, имам грижа с VLC, на Mibox 4, Сони бравия и таблет Хуавей субтитрите на кирилица излизат на маймуница, от сетингс избирам енкодинга на cyrillic и пак са на маймуница.

Аз имах същия проблем, не разбрах от последния ъпдейт на бокса ли е, или на самото приложение. Оправя се по следния начин:

Settings --> Subtitles --> Subtitle text encoding --> Cyrillic (Windows-1251). След това за да има ефект - задължително рестарт от Advanced --> Quit and restart application . Аз си играх 10-на пъти, докато не прочетох в един форум  Smile   
Цитирай

Накратко от опит казвам ...Х96 със всякакви буквички отпред отзад избягвайте. Моделите ,които са читави са такива не щото производителят ги е напраивл такива, а защотото един руснак портна фърмуера на Угос за тях..И то май това приключи вече с новите версии на Угос .Един бокс не е само хардуер(да не говорим какво слагат вътре х96ци,нито памета е маркова,ното уайфая ,нито нито) . Един х96 с софтуер на угос не го прави Угос,температурите са с 15 градуса по високи от Угоса да не говорим ,че се изискват определени умения при инсталация на фърмуера. Ако х96 е добра марка всички щяха да крадат софтуер от тях ,а не обратното. Да не говорим ,че Угоса има ъпдейти 20 след излизане на устройството,а не марковите общо 1 ,2 за целия живот на устройството. Не случайно цената на Угоса е по-висока,там се слага и качествен хардуер Самсунг,Реалтек,ддр4-има и защита на хдми,вообще нерде Ямбол нерде Стамбул. На хартия всички изглеждат добре ,но неслучайно едните са с марки в името-дали Zidoo,Ugoos,Beelink,Minix , другото е оем производство с почти нулева подръжка и качествен контрол-затова и цената е по-ниска.
Китайците не са глупави хора ,това че някой в България се опитва да ви изкара Х96МАКС хубаво устройство и то от кутията е измама..Дори и да го направите с верния фърмуер ,не е лошо да добавите и външен вентилатор или отваряте кутията и да правите по добро охлаждане. Само ,че след месец ,два х3 про ще бъде с версия 0.4.1 на Угос софтуера ,а вие ще си стоите на 0.3.7 защото вече софтуера на Угос ще се криптира та така . А ако нямате претенции за качество и гледате само ютуб и да плеър и най-евтиния боклук ще ви свърши работа!
[-] 3 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • jivkojj, kamenvo, sapiora
Цитирай

Поръчах си един Mecool KM6 deluxe за втори бокс. Дано и той ми върши същата работа и е безпроблемен като първият ми КМ9 про Делукс, който вече година и половина ползвам.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

(2020-11-18, 10:26:20)armagani написа:  Тествам от известно време,но не бях писал досега за една кутийка абсолютен хит сред руско говорящото население. Взех я преди повече от месец и понеже имаше проблем с една от често ползваните от мен програми (и в България)реших да изчакам докато излезе новия фърмуер и го оправят.Сега вече имам и бройки ,а и новия фърмуер просто направи революция с екстрите си дори  батко и Угос.
Фърмуера е правен от партнери на Угос
Става въпрос за модела Tox 1. Моделът еднозначно няма конкуренция за това ,което предлага в своя клас. Да можеш да вземеш 2 модела и да им сложиш фърмуер от Угос ,но те няма да станат Угос. Това си идва с перфектен софтуер с всички екстри на големия брат и отгоре ,с 4 гб на 32 гб и дори цена около 30-40 процента по ниска то Угос х3 про. Моделчето си има антенка ,перфектен уайфи ,5 гигахерца си вървят на 90-100 мб при добър рутер и и видимост разбира се, гигабитов лан -всичко необходимо. Кутийката е с добър дизайн ,дупки(има малко излишна втора решетка и тя малко вдига излишно температурата),за тая цена е пластмаса с вид на метал.Видео плейбека е страхотен-8к на 24 херца, Gemini man с 78 gb по мрежа-никакъв проблем(това досега само Угоса и Миникса с Андроид се справяха). Дисплея отпред се различава от всички други, показва линийки в стил уин като се зарежда,който го дразни има начин да се изключи,да се изключва само вечер и какви ли не още. Всичко познато от Угос като настройки,хардуерен монитор,самба сървър,премапване на клавиши-го има и тук! Даже повече има настройки за картината, пресети които работят - и угоса го няма това засега и никой Амлогик!! А картината и субективно и обективно е по добра от Угос и на нивото на Файрстик 4к. Рядко си позволявам толкова суперлативи,но тук са заслужени. Афр с гугълско апи работи перфектно,даже има екстра, която големия брат няма ,да изключваш афр за дадени програми..Дано запазят темпа и на обновления ,дотук за 2 месеца 3 фърмуера-пак отлична работа
Отдвна не съм попадал на модел ,така добре обмислен и направен. Има си и недостатъци разбира се-почвам с дистанционното същото като на Угос. Температурите са по високи от на големия брат ,заради решетката но не прави тротлинг . Липсва и възможноста да го сложиш зад твто. Вечер дисплея ярко свети в очите-но сега може и да се изключва.Няма засега и Андроид тв модел(има разбира се самоделки ,но там истински хромкаст няма.С две думи близко до нуждите и на базовия и напреднал потребител, а да го сравяняваш с х96 и сие е кощунство!

Колега, благодарности за всички ревюта, които постваш ! За този модел Tox 1 не бях чувал досега, но ти разпали интереса ми на макс Smile
При търсачка в алиекспрес ми излезе модел УЖ с Amlogic S922X - пише в заглавието на обявата !?, но много странно - УЖ е с Amlogic S922X, а в Overview пише, че е с "(S905X3)Quad core ARM Cortex-A55 CPU 1.9GhZ" и и "GPU ARM G31 MP2 GPU", НО пък в Specifications пише, че е с "Amlogic S922X Quad-core", "GPU: Mali-450MP2", а и "Ethernet: 100M" и "Network: RJ45 1000M" ?? и ми се струва, че май лъжат или неволно сгрешили - едва ли има модел с S922X за около 90 лв с доставката... в темата за Tox 1 в 4pda форума пише, че е с S905X3 ...
Елземплярът, който ти си тествал с какви процесори е ? Може ли линк към този модел Tox 1, който ти си тествал?
Цитирай

Този Токс 1 и аз го заглеждам, но преди месец някъде му локнаха софтуера, а също така и даунгрейд превеншън.
Та не знам дали него да взема или да чакам за наследника на xiaomi mi box.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

(2021-01-25, 12:44:46)baydan написа:  При търсачка в алиекспрес ми излезе модел УЖ с Amlogic S922X...
ТОХ 1 е със S905X3 и с никакъв друг...
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • baydan
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)