Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Ако не е нещо по-опциите на самите боксове, за Мекула е доста трагикомично да не може да подкара нормално HBO MAX при положение че е сертифициран.
Цитирай
Аксесоари

@vasettoo Хм, странно.. При мен няма никакви други проблеми, само липсата на звук.

@rikob рових доста из опциите, но без резултат. Но лък и не им разбирам толкова.
Цитирай

Влез в 4PDA и ги питай руснаците, имат тема за твоя модел
Да разбереш дали самите Угоси не поддържат някой кодек или проблема е само при теб
[-] 1 потребител изказва благодарност на rikob за това мнение:
  • Sv3TL10
Цитирай

Току що го трансформирах HBO GO към MAX на meccol km9 pro 2/16.Звук,картина всичко си върви нормално.Пуснах Дюн на 4k uhd -перфектно си върви.Бокса съм го ъпгрейдвал ръчно до Андроид 10- ако е от значение ,от тук: https://www.mecoolonline.com/pages/andro...x-download
Цитирай

ugoos x4 pro на стар телевизор тошиба през hdma няма звук.На по нов модел филипс има звук през hdma и през оптика към ресивър 5.1.Според вас къде е проблема в тошибата в угоса или hbo max
Цитирай

Накратко за ХБо макс потребителите на несертифицирани устройства-добавка за Коди ви спасява(гугълнете и ще видите как се слага). Да качеството е максимум 1080,даже по скроо 720 ,но по добре така със звук. За звука като го пуснеш през оптика звука ти се декодира не от телевизора, а от ресийвъра или домашното кино. Моя съвет е ,купувайте си сертифицирани устройства цената на стиковете сертфицирани на Амазон е отлична,дори стария модел е с Долби Вижън и Долби Атмос-нещо което дори аз ,стар фен на Угос ме дразни че за тая цена не са сложили стандартно. А 2 гб с ддр4 е доста по бърза от ддр3 китайска. Апропо вече тествам седмица новото Шаоми Стик 4к с Андроид 11 ,Долби Атмост ,Вижън ,всичко - не е никак зле и по бързо определено от стария модел.
Пиша поста за друго - преди да купувате устройства само с букви и цифри в заглавието, информирайте се. Поредната измама-днес клиент ми прати TX9 надписан на кутийката с 8гб рам на 128 вътрешна памет с Амлогик 912 . Разбира се ,вътре е модела на 3 години с 2 на 16 ,но на кутията някой илиенски или пловдивски измамник е отпечатал 8 на 128(извинявам просто всички ментета идват от тия краища не от Китай). Докато има такива дето са накупили боклуци с контейнерите и продължават, такива измами ще има. Първо Амлогик повече от 4 гб не подържа засега(пък камо ли 912),второ Андроид 10.1 няма и никога не е имало, а вътре не ми се разглабя да видя дали вообше има и 2гб Рам. защото като пусна на Коди резолюцията е 720 п ,а свободната памет 529 мб при едно отворено приложение. Не знам дали да не направя отделна тема в който да слагате такива модели измамни дотук попаднах на няколко всички стари и калпави с "пренабити номера"
ПП. Хардуер инфото показа ,че дори процесора не е Amlogic 912,а 905w ,което значи ,че тх3 мини понеже е в същата кутия моднато до тх9 : ) и от модел по складовете за 10 долара тук минава над 100 лева с тия характеристики -евала!!
[-] 10 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • alexbg67, djsmiley, greenandroid, ivanb, milss, ptashkov, rumentz, sapiora, stenlius, Sv3TL10
Цитирай

Чудя се дали да си поръчам новия xiaomi mi stick 4k. Някой пробвал ли го е. Как се справя с 4к стрийминг и струват ли си 150 лв.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Цитирай

(2022-03-21, 10:55:44)armagani написа:  Накратко за ХБо макс потребителите на несертифицирани устройства-добавка за Коди ви спасява(гугълнете и ще видите как се слага). Да качеството е максимум 1080,даже по скроо 720 ,но по добре така със звук. За звука като го пуснеш през оптика звука ти се декодира не от телевизора, а от ресийвъра или домашното кино. Моя съвет е ,купувайте си сертифицирани устройства цената на стиковете сертфицирани на Амазон е отлична,дори стария модел е с Долби Вижън и Долби Атмос-нещо което дори аз ,стар фен на Угос ме дразни че за тая цена не са сложили стандартно. А 2 гб с ддр4 е доста по бърза от ддр3 китайска. Апропо вече тествам седмица новото Шаоми Стик 4к с Андроид 11 ,Долби Атмост ,Вижън ,всичко - не е никак зле и по бързо определено от стария модел.
Пиша поста за друго - преди да купувате устройства само с букви и цифри в заглавието, информирайте се. Поредната измама-днес клиент ми прати TX9 надписан на кутийката с 8гб рам на 128 вътрешна памет с Амлогик 912 . Разбира се ,вътре е модела на 3 години с 2 на 16 ,но на кутията някой илиенски или пловдивски измамник е отпечатал 8 на 128(извинявам просто всички ментета идват от тия краища не от Китай). Докато има такива дето са накупили боклуци с контейнерите и продължават, такива измами ще има. Първо Амлогик повече от 4 гб не подържа засега(пък камо ли 912),второ Андроид 10.1 няма и никога не е имало, а вътре не ми се разглабя да видя дали вообше има и 2гб Рам. защото като пусна на Коди резолюцията е 720 п ,а свободната памет 529 мб при едно отворено приложение. Не знам дали да не направя отделна тема в който да слагате такива модели измамни дотук попаднах на няколко всички стари и калпави с "пренабити номера"
ПП. Хардуер инфото показа ,че дори процесора не е Amlogic 912,а 905w ,което значи ,че тх3 мини понеже е в същата кутия моднато до тх9 : ) и от модел по складовете за 10 долара тук минава над 100 лева с тия характеристики -евала!!
Ето го е, оня ден се наиграх с тва нещо за 75 кинта, утре ше им го върна а може и скандал да заформя а ти ако имаш нещо читаво дай цена на лично. [Изображение: 35b91d884d6b7422a8f43ce0bfc695da.jpg][Изображение: f1e1902781717394cf21b9a7d223ffe8.jpg]

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Това като гледам надписа по всичко личи ,че е Allwinner тая глупост 6к само те си пишат.. Ей ,нагли бе в Китай ако провериш в Алито такива модели няма . И хората като видят 8 гб не осъзнават за тия пари не можеш чиста 8 гб да купиш па камо ли бокс ,ама лъжат се..Тук е едно от местата да пишете затова ,правете го... Колкото повече се мълчи толкова повече ще продължават да го правят..Тия х96 и сие след като се опариха хората давай да сменяме опаковката името на фирмата и да мамим..че от контейнера остана и като преговаряхме викахме дай ми най-евтиното.Колко народ няма да погледна продукта тв бокс нататък с такива измамници ,а има продукти и продукти..
[-] 2 потребители изказват благодарност на armagani за това мнение:
  • ivanb, ptashkov
Цитирай

@ivanb Успя ли да го вътнеш и какво ти казаха?

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай

(2022-03-30, 03:25:42)PROXIMO написа:  @ivanb Успя ли да го вътнеш и какво ти казаха?
Ами върнах го бес скандали, човека се оправда че било грешка и така си били идвали от завода, направи се на ощипан и каза че се било случвало за първи път таково нещо един мой колега е взел същото устройство за същите пари и от същия човек но не е проверявал дали и неговото е с грешен етикет

Изпратено от моят YAL-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2022-03-24, 11:28:36)centorionios написа:  Чудя се дали да си поръчам новия xiaomi mi stick 4k. Някой пробвал ли го е. Как се справя с 4к стрийминг и струват ли си 150 лв.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Прочети поста над твоя, а именно

Цитат:вече тествам седмица новото Шаоми Стик 4к с Андроид 11 ,Долби Атмост ,Вижън ,всичко - не е никак зле и по бързо определено от стария модел.
[-] 1 потребител изказва благодарност на zarere за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Някой тествал ли е Tivo Stream 4K ?  Като гледам няма по-евтино устройство поддържащо Долби Вижън/Атмос. Излиза 54  лв + 20 лв доставка до България. Ако се съберем поне  2/4 човека и разделим доставката е доста примамливо предложение. Някой,  ако иска да рискуваме нека пише. Като гледам се активира с USA адрес и впн от USA, който е нужен само при активацията на устройството.Гледах няколко ревюта и изглежда добре. Поддържа нетфликс, хбо макс, дисни+ и други американски услуги. Чипсета е Amlogic S905Y2 , 2 ГБ РАМ, 8 ГБ вътрешно пространство, но за разлика от амазон стика например има  и usb-c порт, освен hdmi и micro usb портовете.
Цитирай

Здравейте някой може ли да даде идея как да инсталирам ХБО МАКС на амазон фире тв стика , в амазон апп стора не го намирам, като го саидлоадна , никакви контроли не работят върху приложението/ дистанционното е неизползваемо / благодаря предварително
Цитирай

Нещо си объркал приложението, аз го инсталирах и всичко бачка, пробвай с друго апк.
Цитирай

(2022-04-05, 17:02:50)donleone написа:  Здравейте някой може ли да даде идея как да инсталирам ХБО МАКС на амазон фире тв стика , в амазон апп стора не го намирам, като го саидлоадна , никакви контроли не работят върху приложението/ дистанционното е неизползваемо / благодаря предварително

Kачи тази версия  като махнеш тази където си качил преди това.
Цитирай

Тивото го имам отличен hackable модел ,в някой неща е по добър от мухоловката на Гугъл.Шаомито е хубаво ,читаво работи тествах го на макс ,но нямам време за ревюта тия дни.
Пишете ми на лично да не спамим тук за Тивото -чудесно таботи,има отлично дистанционно с цифров блок и подръжка доказана на Долби Вижън -тествано през Епъл и ХБО Макс
Цитирай

Здравейте. От скоро се интересувам от боксове и стикове. Прочетох всичко от форума и питам кое от изброените е по-добре за гледане основно на HBO Max. И като напредна в материята може да пробвам и телевизия. :
https://www.emag.bg/google-chromecast-tv...v_pd-title
https://www.emag.bg/media-pleyr-xiaomi-t...v_pd-title
https://www.emag.bg/multimedien-pleyr-am...d-products
ПП Относно предпочитанието ми повече клоня към android, android tv, google tv. Но цената на amazon fire също ме привлича
    Ще се ползва на телевизор LG Webos Smile
Цитирай

Здравейте на всички.
Нов съм във форума и се нуждая от вашата помощ.
Не съм имал ТВ бокс до сега и се чуда дали сега не е моментът

Купих си LG OLED55G13LA OLED 4K UHD HDR webOS Smart LED телевизор - наскоро 
и ще се места в ново жилище , до сега съм бил на виваком , но в тази нова кооперация , са включили договор само със A1 и ДСС.
Нещо не ми допадат много като варианти тези два оператора, но реално пак ще трябва поне Нет да си прекарам от тях.. 
Има ли смисъл със този телевизор да си купувам ТВ бокс само за цифрова?
Цитирай

На този звяр му трябва Бокс Само, ако ще гледаш ТВ от портали, всичко останало му е в магазина.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • mirodida9
Цитирай

(2022-04-13, 17:46:49)Suxess написа:  Здравейте. От скоро се интересувам от боксове и стикове. Прочетох всичко от форума и питам кое от изброените е по-добре за гледане основно на HBO Max. И като напредна в материята може да пробвам и телевизия. :
https://www.emag.bg/google-chromecast-tv...v_pd-title
https://www.emag.bg/media-pleyr-xiaomi-t...v_pd-title
https://www.emag.bg/multimedien-pleyr-am...d-products
ПП Относно предпочитанието ми повече клоня към android, android tv, google tv. Но цената на amazon fire също ме привлича
    Ще се ползва на телевизор LG Webos Smile

Всички ще ти свършат работа, ако цената те привличана амазона има промоция, която свършва днес.
[-] 1 потребител изказва благодарност на zarere за това мнение:
  • mirodida9
Цитирай

(2022-04-13, 18:38:27)alexbg67 написа:  На този звяр му трябва Бокс Само, ако ще гледаш ТВ от портали, всичко останало му е в магазина.

Така е нямам търпение да инсталирам ТВ-то още не съм го ползвал...
Какви са тези портали , наистина сам лаик по темата със боксовете 
Какво е качеството на картината. Има ли дилей на стрийма, защото аз гледам доста спорт ...
Цитирай

Stalker портали, в общи линии ТВ от региони или цял свят, според сървърите. Предимство - не плащаш, недостатъци - не се знае, колко време ще гледаш, докато не се наложи да търсиш нови... Има тема във форума ( https://forum.androidbg.com/showthread.p...ker+portal ,  ), попрочети, щом не си наясно поне да се запознаеш с тематиката и идеята или разцъкай в Гугъл... IPTV на аванта.
Ако си имаш доставчик на услуга и те устройва абонаментния план, в Магазина на ТВто има и негово приложение (най-вероятно).

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • mirodida9
Цитирай

Здравейте,

От известно време се замислям за покупка на TV box или друго подобно устройство (ако има такова с функцийте които търся).
Имам един 10 годишен Panasonic вкъщи, който си работи безупречно и нямам намерение да сменявам, а само искам да го превърна в смарт такъв.

Идеята е:
  • да се кастват YоuTube (Vanced), видеоклипове и снимки от телефона (по-лесно ми е да кастна нещо вече намерено, отколкото да го търся наново);
  • да мога директно от него да пускам YоuTube (предполагам, като инсталирам Vanced, ще мога да гледам без реклами и от там);
  • бих искал да мога да гледам HBO Max от това устройство;
  • може би най-важното - да пускам през Wi-Fi (нямам UTP кабел до телевизора и не искам да прекарвам) филми, записани на домашния компютър, без да се налага да опъвам HDMI кабел както досега. Само заради това последното пускам темата, че за горните неща май всичко ще свърши работа;

Стик ли да е или бокс? Fire TV Cube на Amazon,  Google Chromecast, Xiaomi MI TV Box или някое друго?

Попрочетох тук-там мнения из нашите форуми, но все още не мога да си изасня какво устройство ми трябва.
Признавам, че не съм изчел всичко и се извинявам ако вече има задавани подобни на моите въпроси.

Бюджетът е около 150лв.
Искам да имам стабилна и безпроблемна работа и предпочитам да дам някой лев повече отколкото да страдам после.

Имам и един въпрос - трябва ли ми безжична мишка и/или клавиатура за да е удобна работата с това устройство?

Благодаря.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай

(2022-05-16, 15:49:35)romborak написа:  
  • да се кастват YоuTube (Vanced), видеоклипове и снимки от телефона (по-лесно ми е да кастна нещо вече намерено, отколкото да го търся наново);
  • да мога директно от него да пускам YоuTube (предполагам, като инсталирам Vanced, ще мога да гледам без реклами и от там);
  • бих искал да мога да гледам HBO Max от това устройство;
  • може би най-важното - да пускам през Wi-Fi (нямам UTP кабел до телевизора и не искам да прекарвам) филми, записани на домашния компютър, без да се налага да опъвам HDMI кабел както досега. Само заради това последното пускам темата, че за горните неща май всичко ще свърши работа;
Стик ли да е или бокс? Fire TV Cube на Amazon,  Google Chromecast, Xiaomi MI TV Box или някое друго?
Щом няма нужда от LAN, тогава и стик ще свърши работа. Устройствата на Амазон са доста добри, но са и леко специфични. При такива изисквания, аз бих заложил на стик с Android TV или Google TV... И по-конкретно - Xiaomi Mi TV Stick 4K или Chromecast with Google TV... Мисля, че и двете се намират за около 150лв.
[-] 1 потребител изказва благодарност на kamenvo за това мнение:
  • romborak
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)