Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Някой да има и да е тествал Ugoos X4Q pro?
Цитирай
Аксесоари

За предпочитане са сертифицираните боксове.
Цитирай

По принцип няма да го използвам за HBO GO или Netflix. Това, което ми е необходимо е да има root и samba сървър.
Цитирай

Здравейте, обмислям закупуването на Fire Stick 4K MAX, може ли да някой да ми каже със сигурност дали може да се инсталира EON TV на него?
Цитирай

Не трябва да има никакъв проблем. НО.... трябва да си абонат на ЕОН за да инсталираш приложението за телевизор. Мобилното няма да стане
Цитирай

Мобилното става през браузър, но си е мъка. ЕОН приложението за смарт тв струва 0,83лв. на месец без ДДС (като допълнение към плана ми в моя случай) и си струва.
Цитирай

(2023-01-11, 15:28:53)user32 написа:  Мобилното става през браузър, но си е мъка. ЕОН приложението за смарт тв струва 0,83лв. на месец без ДДС (като допълнение към плана ми в моя случай) и си струва.
Имай предвид, че приложението не е налично в техния магазин и ще трябва да се сайдлоудне. И да, може само с акаунт за смарт устройство, т.е. активиране с код, да се ползва, но не и мобилната версия с потребител и парола. Даже Евроспорт 4К тръгва в HDR/HLG...

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,
Въпрос за Usb lan картите, който се добавят чрез сплитер към устойства, който нямат изходи. В случая Mi Stick 4k.
Има ли някаква особеност, инсталиране или нещо от типа. Стикът не я открива, подозирам сплитера, ама картата не се открива и от друго устройство, mecool с нормален андроид. На компютри си тръгва от раз. Някаква препоръка за качествен сплитер? Този който ползвам нещо ме съмнява, въпреки, че флашки и дискове чете.
Цитирай

Никаква особеност няма, или тръгва като го включиш (появява се в менюто за мрежи) или не тръгва и си купуваш друго.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tolostoi за това мнение:
  • stefanr
Цитирай

Мисля, че трябва да се бръкне в девелоперското меню и да се каже както какво да го играе ЮСБто.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • stefanr
Цитирай

(2023-01-13, 19:16:12)alexbg67 написа:  Мисля, че трябва да се бръкне в девелоперското меню и да се каже както какво да го играе ЮСБто.

Добра идея, не подейства, обаче. Някаква драма със съвместимостта, предполагам.
Цитирай

Аз го играх нещо такова преди време и се оказа, че не всеки чипсет на Хъбовете се разбира с тези на Боксовете. Това, което ми идва на ум е да се провери в руския портал 4ПДА за модела и да се пита по темата, ако не е правено. Има ЛАН хъбчета на Угрийн, които работят. Сега обаче точния модел не се сещам, има ги коментирани тук в темите със сигурност. Даже колегата отгоре се е включвал по памет.

PP
Може и този модел да беше, но не съм сигурен:
https://www.aliexpress.com/item/40012331...pIxxaH9mLh

"Compatible With Your Xiaomi Mi Box
You can connect UGREEN Ethernet Adapter HUB to your Xiaomi Mi Box to enjoy wonderful leisure time."

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • stefanr
Цитирай

Здравейте. Замислям се закупуване на тв бокс, два броя за двата ми телевизора (не са смарт). Искам да мога да боравя лесно с него, както и жената. Също така да мога да си инсталирам и да ми върви без проблеми HBO MAX и SkyShowTime. В момента съм абонат на Виваком, като на единия тв съм с EON, а на другия с IP. Ако се откажа/прекратя договор за телевизия с Виваком как се добавят тв канали/програми?
Цитирай

На еон бокса можеш да гледаш скай шоутайм и хбо макс.
Цитирай

Само да вметна, че на Скайшоу качеството е все едно си бръкнал с два пръсра в гърлото...
Ми Боксовте, макар и леко бавни са сертифицирани за Всичко и са лесни за управление.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2023-01-22, 23:57:10)alexbg67 написа:  Само да вметна, че на Скайшоу качеството е все едно си бръкнал с два пръсра в гърлото...
Ми Боксовте, макар и леко бавни са сертифицирани за Всичко и са лесни за управление.

А каналите/програмите как се добавят? Ако нямаш абонамент/акаунт към А1, Виваком или Булсатком как се слагат/добавят?
Цитирай

Със съответния иптв плеър и добавяне на портали и макове. Общо взето си е занимавка и не е за всеки.
Цитирай

Както казва vaso22, това е съвсем друга тема. Тук обсъждаме железарията на какво е способна, и как се представя извън опаковката. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
[-] 1 потребител изказва благодарност на alexbg67 за това мнение:
  • kamenvo
Цитирай

(2023-01-23, 16:09:59)vaso22 написа:  Със съответния иптв плеър и добавяне на портали и макове. Общо взето си е занимавка и не е за всеки.

Настройването трудно да го разбирам, а след това да си пуснеш определен канал/програма или да стартираш HBO MAX, SkyShowTime, YouTube, Netflix също ли е трудно?
Не съм запознат ама това гледах в нета и в тубата като ревю: MECOOL KM7 4/64GB ANDROID 11 ATV GOOGLE CERTIFICATE
Цитирай

Телевизионните и филмови платформи официално са с платен абонамент, всички от теб изредени. За да гледаш гратис трябва да имаш нечий абонамент, който друг плаща и доброволно или не го споделя с теб. Някои платформи дават гратисен период да видиш за какво става въпрос и после ти начисляват такси, ако не си се отказал. Скайшоу става за гледане на 32" и дотам. Пробвах го, подмамен от цената и познай, не съм гледал и 1 час сумарно. И все пак е въпрос на предпочитания, субективно е.

Ако си нов в материята, гледане на ТВ чрез мак адреси ще ти е мъгла, с листи е лесно, стига да има откъде да се снабдяваш...

ПП
Ютуб е безплатен и предварително инсталиран на всяка джаджа.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2023-01-13, 12:54:22)stefanr написа:  Здравейте,
Въпрос за Usb lan картите, който се добавят чрез сплитер към устойства, който нямат изходи. В случая Mi Stick 4k.
Има ли някаква особеност, инсталиране или нещо от типа........

Малко късно видях въпроса, но се надявам да съм полезен. Борих същия проблем върху Mi box s 4k но за разлика от Стефан взех няколко хъба от колеги и пробвах кой ще заработи. След малко четене в мрежата срещнах инфо че хъбчетата трябва да са с чипове на Realtec, но и това се оказа невярно. Единия от хъбовете беше такъв но за Макинтош и не захапа. В крайна сметка тръгнах по друга информация която твърдеше че  Ugreen хъбовете работят без проблеми с шаоми тв боксовете. Закупих Ugreen CM416 - 3 USB2 порта и един LAN 10/100 Mb/s който работи без засечки.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • stefanr
Цитирай

(2023-01-24, 16:48:57)veskovalkov написа:  Малко късно видях въпроса, но се надявам да съм полезен. Борих същия проблем върху Mi box s 4k но за разлика от Стефан взех няколко хъба от колеги и пробвах кой ще заработи. След малко четене в мрежата срещнах инфо че хъбчетата трябва да са с чипове на Realtec, но и това се оказа невярно. Единия от хъбовете беше такъв но за Макинтош и не захапа. В крайна сметка тръгнах по друга информация която твърдеше че  Ugreen хъбовете работят без проблеми с шаоми тв боксовете. Закупих Ugreen CM416 - 3 USB2 порта и един LAN 10/100 Mb/s който работи без засечки.

Благодаря, това е добра информация. На мен не ми се даваха още пари, при положение, че хъба ( само сплитер де) си работи безпроблемно с външен хард диск, не открива само усб лан картата. В крайна сметка подходих разумно и помолих да ми сменят рутера с такъв с 5 гигахерца поддръжка, разликата  е убийствена, рутерът си ми е бил проблемен.
Цитирай

Здравейте на всички.Извинявам се..ако съм объркал раздела.Та..купих си Amazon fire stick 4k Max..телевизора ми е Lgc2..идеята ми е да ползвам Булсат приложението през Амазона.Какъв е начина да му се инсталира..видях че има някви варианти с прехвърляне на приложение..от тел към тв..ако някой е запознат..да помага.Благодаря
Цитирай

(2023-01-26, 19:08:16)NikPik написа:  Здравейте на всички.Извинявам се..ако съм объркал раздела.Та..купих си Amazon fire stick 4k Max..телевизора ми е Lgc2..идеята ми е да ползвам Булсат приложението през Амазона.Какъв е начина да му се инсталира..видях че има някви варианти с прехвърляне на приложение..от тел към тв..ако някой е запознат..да помага.Благодаря
Send Files to TV от стора, след което от телефона (също инсталирано приложението) се прехвърлят безгрижно на стика. Сложи си X-plore файловия мениджър, също от стора - вграденият е куц кон...

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на vasettoo за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

Здравейте, искам да попитам следния въпрос, предварително се извинявам, ако не е тук мястото. Абонат съм на tivi.bg, като използвам техните приемници - ТХ 200 и МАГ 322. Въпросът ми е може ли тяхната платформа да работи с андроид приемници, като идеята ми е ако може, да препоръчате някой много добър и качествен такъв. Или да се придържам към МАГ-овете например 524, а освен това четох, че и TVIP S v. 605 дава отлични резултати, като дори се държи по-стабилно от МАГ-овете. Благодаря предварително за отговорите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 7 гост(и)