Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на тв бокс

Чакам това да се промени от няколко години, но уви. Мога да ти препоръчам най добрия плеър за филми, няма аналог на андроид бокс, infuse. Всичко което пробвах за андроид тв е меко казано незадоволително след като си ползвал infuse.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2023-11-28, 21:28:05)kery70 написа:  Чакам това да се промени от няколко години, но уви. Мога да ти препоръчам най добрия плеър за филми, няма аналог на андроид бокс, infuse. Всичко което пробвах за андроид тв е меко казано незадоволително след като си ползвал infuse.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Абсолютно съм съгласен за Infuse. Невероятен плеър и в последните версии поддържа торенти чрез TorrServe, който може да е инсталиран на Андроид устройство в локалната мрежа.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Joro711 за това мнение:
  • kery70
Цитирай

Здравейте, търся си бокс за гледане на IPTV на булсат, Youtube, HBO Max, и филми... като филмчетата могат и през онлайн платформа да се стартират. ТВ-то е 43 инча. Бих желал да е сравнително пъргав бокса с добър wi-fi. Основно ще се ползва в отдалечена стая, докато съм на пътеката. До сега съм ползвал Meecool М8С про плюс. Преди доста години го купувах, не бях очарован още тогаван, не съм очарован и сега. Четох темата и се спрях на MeeCool KM2. Струва ли си ъпгрейда или да скачам направо на Нокията или Амазонския Кюб. Благодаря !
Цитирай

Chromecast (може и HD версията даже) и си готов. Имал съм и още имам разни боксове, амазонски стикове и т.н.
От това съм най-доволен. (за мойте си неща)
[-] 2 потребители изказват благодарност на vaso22 за това мнение:
  • greenandroid, palefaced
Цитирай

Един приятел ми предлага b-box, трябва да си платя 50 лв еднократно и ще ми вземе. Пакета който той използва е максималния възможен, вкл ХБО. Сега дилемата е между b-box за 50 и chromecast за 80 лв. Тези боксчета на булсат струват ли си парите. Може ли да ми помогнете ?
Цитирай

Ще гледаш към неговия акаунт ли? Щот инак ги дават безплатно като сключиш договор, може цената да е 50лв за второ устройство. Не са сертифицирани за Netflix, това само за инфо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Да, ще гледам към неговият акаунт, цената е тази, която са му казали при позвъняване на техните телефони. Не сме ходили в офис все още, ако не ме таксуват ще е ок, но идеята тук е да взема нещо от което да остана доволен. Нетфликс няма да се гледа. Стремио, IPTV, Youtube, HBO, това се таргетира. Както и перформънс.
Погледнах в сайта на БК и видях че от скоро за б-бокс се раздава ето това https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-p...ox-dongle/
Цитирай

Да, това е последния им модел, аз съм със същия. Нямам идея каква е разликата с предишния и кой е по добър. Като подписвах имаха и предишния, но този е значително по малък, и го предпочетох, защото го скрих директно зад ресийвъра към който съм го включил.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Може ли да споделиш впечатления за машинката?
Цитирай

Ми то няма какво толкова да се сподели, работи що годе нормално. От време на време и изчезва звука и иска рестарт за да се оправи. Не намерих начин за рестартиране от бутоните на дистанционното както е при mi box, а трябва да се влезне през менюто. Като цяло е ок, но аз гледам YT, HBO и Skyshowtime, както и телевизията която е малко объркана като приложение.


Sent from my iPhone using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на kery70 за това мнение:
  • palefaced
Цитирай

@palefaced пробвай HBO Max през Movian, платен е, но само 40лв/г.    

Изпратено от моят SM-G998B с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на PROX1MO за това мнение:
  • Joro711, palefaced
Цитирай

От половин година ползвам Homatics Box 4K Plus. Само хубави неща мога да кажа, всичко работи перфектно - Kodi, Smarttube next, Spotify. Имах притеснения за автоматичното превключване в HDR режим, но работи безпроблемно. Препоръчвам с две ръце
Цитирай

То за тея пари биваше и да има проблеми . Tongue

Storstark
Цитирай

(2023-12-16, 16:55:47)thx9000 написа:  От половин година ползвам Homatics Box 4K Plus. Само хубави неща мога да кажа, всичко работи перфектно - Kodi, Smarttube next, Spotify. Имах притеснения за автоматичното превключване в HDR режим, но работи безпроблемно. Препоръчвам с две ръце
Има ли АФР? Да превключва честотите автоматично?
С коя версия на андроид е в момента?
Цитирай

Колега tnx9000, стабилно ли работи, в смисъл налага ли се рестарт от време на време по някаква причина? Аз имам Нокия 8010 много съм доволен от качеството на картинката и звука и като цяло, но чат-пат 1,2 пъти седмично иска рестарти. Или видеотата на ютуб не тръгват или кутията стои на черен екран и докато не издърпам захранването, не се оправя. Другия проблем е че не мога да го накарам да пусне двд видеота, копирани на хараддиск. Максимум 1сек и до там. До скоро карах с едно хвърчащо распбери с Коди и там такива ядове нямах. С месеци работеше без проблем и двд филмите се пускаха дори с меню.

Gesendet von meinem ELE-L29 mit Tapatalk
Цитирай

Здравейте , моля да ме посъветвате за избор на тв бокс, който ще се използва основно за youtube. Идеята че това е телевизор (НЕ е СМАРТ) на село на който нямам интернет а ще му се шерва мобилен от телефона. И ще се ползване единствено за партита да се пуска youtube premium от телефона , като бокса да
Предава картина на Телевизора и аудио към стерео усилвателя. Общо взето може би всяка по-обикновена джаджа мисля че би трябвало да се справи. Моля предложете нещо което все пак да работи без да забива. Дори резолюция от 1080p ми е достатъчна.
Цитирай

Chromecast HD
[-] 1 потребител изказва благодарност на vaso22 за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

Здравейте.
Весела Коледа на всички. Моля да помогнете за избор на tv stick за телевизор Самсунг 2016г., full hd. Интернет на а1 с рутер Хуавей на а1, към него вързан втори рутер Рутер TP-LINK Archer C6. Имам Xiaomi tv stick, което работеше добре, но нещо му стана и почна да замръзва, да не говорим и че загряваше сериозно.
Ще се ползва най-вече за disney+, skyshowtime и hbo max.
Моля да ми препоръчате нещо в рамките на 100-120 лева...
Благодаря Ви предварително и Весели празници.
Цитирай

(2023-12-26, 11:09:30)kokojam написа:  Здравейте.
Весела Коледа на всички. Моля да помогнете за избор на tv stick за телевизор Самсунг 2016г., full hd. Интернет на а1 с рутер Хуавей на а1, към него вързан втори рутер Рутер TP-LINK Archer C6. Имам Xiaomi tv stick, което работеше добре, но нещо му стана и почна да замръзва, да не говорим и че загряваше сериозно. Моля да ми препоръчате нещо в рамките на 100-120 лева...
Благодаря Ви предварително и Весели празници.
Xiaomi TV Box S 2nd gen е точно в бюджета.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2023-12-26, 11:24:39)vasettoo написа:  Xiaomi TV Box S 2nd gen е точно в бюджета.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk

Благодаря за съвета, но марката не ми вдъхва доверие откъм качество и подръжка...
Цитирай

Изборът е ограничен тогава - хромкаст или файър тв стик, тъй като трябва да е сертифицирано устройство заради стрийминг платформите, които ще се ползват.

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на vasettoo за това мнение:
  • greenandroid
Цитирай

(2023-12-26, 11:48:31)vasettoo написа:  Изборът е ограничен тогава - хромкаст или файър тв стик, тъй като трябва да е сертифицирано устройство заради стрийминг платформите, които ще се ползват.

Ясно.
Предполагам не ми трябва 4к вариант, предвид, че тв поддържа само full hd?
Ако вдигна бюджета до към 150-170лв, нещо по-добро има ли като вариант?
Цитирай

Ако говорим за хромкаст хд, а не 4К, първият е по-нова модел с добавен AV1 кодек и орязано 4К - в случая е добър вариант за текущата постановка. Но за дълготрайна инвестиция аз бих заложил на 4К поддръжка и най-нови кодеци, което автоматично ни препраща към последните модели на Fire TV стиковете - 4К и 4K Max. В немския Амазон са на промоция за около 80 и 90 лв. съответно и с доставчик като Габко ще ги имаш след десетина дни. В олх са с надценка поне 50%, но не пречи да се пазариш. Успех и Светли празници!

Изпратено от моят motorola edge 30 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на vasettoo за това мнение:
  • Joro711, kokojam
Цитирай

Избери си нещо от тук - https://www.androidtv-guide.com/streamin...certified/
[-] 1 потребител изказва благодарност на Joro711 за това мнение:
  • kokojam
Цитирай

(2023-12-26, 11:09:30)kokojam написа:  Здравейте.
Весела Коледа на всички. Моля да помогнете за избор на tv stick за телевизор Самсунг 2016г., full hd. Интернет на а1 с рутер Хуавей на а1, към него вързан втори рутер Рутер TP-LINK Archer C6. Имам Xiaomi tv stick, което работеше добре, но нещо му стана и почна да замръзва, да не говорим и че загряваше сериозно.
Ще се ползва най-вече за disney+, skyshowtime и hbo max.
Моля да ми препоръчате нещо в рамките на 100-120 лева...
Благодаря Ви предварително и Весели празници.

Трябва ли да е стик? Имам такъв на шаоми но 4К варианта. Читав е, не загрява и не лагва за разлика от HD модела и работи добре но ако преносимостта не е приоритет не го препоръчвам. По отношение на 4К - по добре е стика/бокса да е такъв защото хардуера им е по добър и създава по малко проблеми. От всичките играчки у дома дето съм си ги накупил препоръчвам NOKIA ANDROID TV BOX 8000 и последната ми придобивка STRONG LEAP-S3 Нокиата я ползвам от 9 месеца и не е създала никакъв проблем досега а стронга е в ръцете ми от 2 дена. Последния определено е по пъргав обаче не ясно как ще е с поддръжката и евентуални проблеми в бъдеще. Имам и бокс на шаоми и честно казано си мисля че и бокса и стика им не са на нивото на другите.
[-] 2 потребители изказват благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • Joro711, kokojam
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)