Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 - закупуване от aliexpress
#1

Здравейте,
Харесах си xiaomi mi4 от aliexpress. Цената е 232$, като съм склонен да платя за доставка с DHL (в случая 6$ до Бг). Кажете, който има опит, колко мито ще платя и атрябва ли да ходя домитницата или DHL ще ЮвклЮчат таксите в доставката? И друго - имам ли някаква НгараНция от китайците?
     
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще платиш тук към 100-150$ такси, гаранция нямаш, поръчай си го от европейски склад по-добре.

 
Цитирай
#3

И няма гаранция дали няма да излезе менте
Цитирай
#4

Колега @NoMaD харесал съм си едно Xiaomi Mi tv. Колко такса ще платя, ако мине през митницата.
Цитирай
#5

Таксите ще са ти ддс 20% от сумата - 45-50$ + някаква дребна такса 10-15 лева. Би трябвало да можеш да упълномощиш DHL, да свършат работата вместо теб, така че да не ходиш до митница(незнам как точно се прави, имаше го тук в 3-4 теми). Но дали си заслужава риска да попаднеш на менте от алито, ти си решаваш.
Цитирай
#6

Нещо се обърках: @bacil40 пише 50$, @NoMaD 100-150$. Кое е вярно ? Явно едното твърдение не отговаря на истината.
Цитирай
#7

@anatol06, пост №193 :

 
Цитирай
#8

Мислиш, че в ibugou са много добре запознати с нашето законодателство ли. Писали са ти някакви цифри напосоки и ги цитираш, като миродавни. Има си български законодателство, което определя цените. Съответно като прибавиш и таксите на ДХЛ. Това е истината. А, че някакъв китаец писал 150$ и да го цитираме наляво и надясно не е необходимо. 
 Тук цифрите са абсолютно точни. Умножаваш определено число по определен процент и намираш точната сума. Няма такива филми от 100 до 150 или от 100 до 1000.
Цитирай
#9

И мен ме изненадахте с тези 150$. И аз съм чувал за 20% от сумата. За какво ще взимат толкова пари? Някой кокто е купувал от али да каже, моля?
Цитирай
#10

Няма такова нещо. Не се притеснявай.
Цитирай
#11

Аз съм минавал митница, китаеца беше писал цена от 50 долара въпреки , че бях предупредил да пише по-ниска. В моя случай платих 20 % ддс на митницата и още 25 лева на фирма - митнически агент, която да ми попълни документите. На въпрос към митничаря не мога ли сам да си ги полълня, отговора беше не, тъй като съм нямал достъп до техните системи.
Цитирай
#12

Отговарям тука, точно защото следващият ми телефон ще е точно Xiaomi Mi4, заради Глонас позиционирането на GPS-a. Случай от преди 3 дни. Поръчах си таблет Onda V919 3G Air, от алиекспрес  тук в Германия с DHL (голяма грешка)..;( След точно 23 дни таблета е вече у мен, след като платих 48 евро МИТО, въпреки че китаеца беше писал на пакета 48 долара. Всички пратки се отварят за проверка от DHL.   Bu

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#13

@simonb, така е, няма друг начин, щом пратката се доставя по куриер.Smile

 
Цитирай
#14

И още по-пресен пример:
http://****/community/threads/1811/#post-19665
Цитирай
#15

@milstan, интересно за кой ли сайт става въпрос, та е скрит? А и къде ли го е видял да се предлага телефона на тази цена в България? Иначе много неточности откъм цифри в статията. Но като се сметне : Митническа такса - 50 $, Такса DHL - 13,39 $ + 20% ДДС, което в статията не я видях като сума, пак си излиза между 100 и 150$ такси отделно към телефона. Visslar

 
Цитирай
#16

Е кой го кара да поръчеа с дхл? Минидийл е сайта и щеше да му излезе по евтино да направи пълномощно на дхл, нямаше да плати и транзита до митница в неговия град. За който не знае, митническия клон в пощата не е като митницата, в пощата се редиш и плащаш ддс просто, а и там са все хубави хора.
Цитирай
#17

@tolostoi, е може да е търсил черен цвят, като мене, а там където го предлагаш има само бял цвят.Smile

 
Цитирай
#18

Не правя реклама на Минидийл, а казвам, че за него става дума в другата тема. Ти до колкото помня поръча от Айбайгоу, там също пращат по пощата, макар и.да не искат, трябва да ги убедиш, че точно това искаш. Вероятно щеше да дойде по-бързо от колкото да го пратят до европекския склад и после до теб. А има голяма разлика дали ще платиш в пощата или в митницата.
Цитирай
#19

Така е, разликата е само в.....ддс-то и други доп. такси.

 
Цитирай
#20

Има ли го в някой магазин в България ? Много ми е мътно с тези мита , ДДС-та и т,н... А нещо ми грабна окото този телефон.
Цитирай
#21

@ lockup ето един български онлайн магазин
http://brosbg.com/XIAOMI-Mi4-gsm-1856

Smile
Цитирай
#22

(2015-08-22, 02:35:58)lockup написа:  Има ли го в някой магазин в България ? Много ми е мътно с тези мита , ДДС-та и т,н... А нещо ми грабна окото този телефон.

Телефона е невероятен, но за съжаление не взех него защото няма гаранция, а тук в Германия не го продават. ГПС- а му лети с тоВа глонасс позициониране, а и дизайна е страхотен. 
 Аз приключих с телефоните от Китай, след като платих 200 долара за UMI Zero 11 евро за втора батерия, а се оказа изгоряла дънна платка ( която струва 100 долара).,радвах му се точно 6-7 месеца.? Може ли снимки и реВЮю малко, като го вземеш, да му се порадваюМ и аз !?

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай
#23

@lockup Не се занимавай от Китай.По някога с това издребняване си отваряме по големи проблеми.Мой познат преди две седмици си го взе от този магазин във Варна.Изпратиха му го по куриер.599.00 лева с две години гаранция е http://gsm-bg.eu/Xiaomi-smartphones/Xiaomi-Mi4-16GB

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)