Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за качествени обувки
#1

Здравейте от мен, понеже от няколко седмици на сам съм се запалила да ходя по планините, интересуваме какви обувки да си купя. Някой който е по в час да даде съвет? благодаря!
Аксесоари
#2

Купи си удобни и леки обувки. За по-точен съвет не се сещам Smile

Redmi Note 7 3/32GB

#3

Освен да погледнеш в планинарския форум, друг съвет не мога да ти дам... Там със сигурност има инфо.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
#4

Високи та връзките да ти стегнат глезена , иначе на спускания пръстите се натискат в предната част на обувката. Старите маратонки са добри за малко преходче за тренировка. Като ги мериш трябва да е удобна защото и леко да усещаш някъде че опира, след час ходене може и да куцаш. Обуй ги на разходка в парка няколко пъти. За пари ти си реши, все пак хем трябва да са удобни и здрави, хем пък ако не те изкефи планинарството може така да ти стоят в шкафа. 
Успех.
#5

Приготви си мин. 200 лв за качествени и удобни обувки. Ако крака няма да ти расте повече /както на мен/ ще ги ползваш до като не ги скъсаш, а това няма да се случи лесно. Ако инвестираш добре ще имаш за мин 10 г. обувки

времето е като парите - никога не стига
#6

Абе ти сериозно ли ?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
#7
Smile 

1) Да обхващат добре глезена и да са над него
2) Когато мериш обувката я стегни както трябва и на едно стъпало натисни в областта на "тока"  - не трябва да има движение в обувката т.е. ходилото да е стегнато (иначе стават ужасни мазоли (от опит))
3) подметка vibram
4) мембрана gore-tex 
5) плат кордура е добра идея 

Марки има доста, аз съм доволен от мамут, азоло, лова. Друго не съм носил.

Относно цената - някой спомена 200лв, което не е лош старт за нисък клас обувка.
Ако не те интересува обувката - има разни български по 100-130лв които могат да ти свършат работа.

Другото важно е - поддръжката и импрегнацията, защото мембраните много бързо се прецакват и трябва добре да се гледат - има спейове и всякакви неща. Аз лично след като се прибера от обиколки пълня обувката до горе с вода и я оставям една нощ, после изпразвам, импрегнирам, почиствам основно и оставям да съхне на сянка и не много топло място (например в банята, колкото и да ми мрънкат за това Big Grin )

Добре е да пообикаляш из по-известните спортни магазини в твоя град и да ти обяснят на дълго и широко.
Има модели които са само за лятото, други са 3 сезона и такива които се водят зимни. Чисто лятна не съм носил. Има доста удобни и сериозни сандали (препоръчвам мамут и норт фейс) и всякакви неща.

Ако обиколиш и се спреш на няколко модела, запиши ги и цъкни 1-2 линка да ги видим, може да успеем да те посъветваме какво да вземеш.

Също така попитай или прочети във форума на БЧК -  ПСС форум    има доста подготвени хора.

Powered by PLCNeT DM
The power of dreams...
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)