Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт за LG G4

Е то почти не останаха живи G4-ки, за кого да го пускат тоя ъпдейт..?

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
Аксесоари

Кокичетата цъфнаха преждевременно.
[Изображение: 2e87c7f76e3afef19209e7a8cfa11185.jpg]
После чакаме да цъфнат налъмите.
А след това ъпдейт.

Странно, но напоследък много хора виждам с G4. Но болшинството от тях и хабер си нямат от актуализации. Нито знаят , че "горят" платките.
Ползват си ги с кеф.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

То се е видяло че ще се слага v29a, но въпросът ми е дали после безпроблемно мога да върна на 6.0.
Цитирай

(2018-01-18, 19:51:02)stanchev36 написа:  То се е видяло че ще се слага v29a, но въпросът ми е дали после безпроблемно мога да върна на 6.0.

Провери! Назад се изписа много пъти вече кое и как...

(2018-01-18, 11:07:48)oxuboxu написа:  ...Странно, но напоследък много хора виждам с G4. Но болшинството от тях и хабер си нямат от актуализации. Нито знаят , че "горят" платките.
Ползват си ги с кеф....

Аз знам, че някой ден може да ми изгори дъното както на Г4 така и на всеки друг телефон де ...То застраховани няма ... Също така, нямам официален ъпдейт по ОТА и въпреки това вече 23ти месец машината само ме радва ... Ползвам си го с кеф и така свикнах с глезотиите, че сега не виждам с какво да го сменя ... Почти всичко изглежда недовършено и посредствено ...
Единствено батерията ми идва слабичка, ама отдавна това не ми е проблем ...
Та изпуска се момента за кеф кога много се замисляш ...
Цитирай

160лв е вече ново дъно. Иначе наистина е така, много хора изобщо не знаят за проблема и си ползват телефоните безпроблемно. Моя като на колегата наближава 2години и нямам нито един от типичните проблеми засега. Единствения проблем като хеви потребител ми е че тягата стига, но едвам Smile Гледах тия дни за mate 10 lite обаче по тестовете вади по-малко го г4-ката 2 години по-късно и на същата цена.
Цитирай

Моя точно на 2 години се прецака, седмица след изтичането на гаранцията, сега е паметник.
Цитирай

Aко машинката ми харесва и изкара 2 години значи всичко е супер, после следващия и така. Аз си взвх и резервен телефон заради писаното във форума, но като цяло точно заради приятния софтуер и екстрите не ми се сменя г4-ката.
Цитирай

Като виждам и чета какви проблеми има с новите телефони от различни марки, се чудя дали и аз да не си взема друг G4.
И цената му вече е под 500 лв.
Както и @100 вече каза нов Mate 10 lite, двойно по скъп от сегашната цена на G4, или близка до оригиналната му цена на времето. А какво повече предлага?
Аз може и да съм наивен и все още да чакам ъпдейт, и ще почакам още. Те сега LG имат сериозни финансови проблеми (поделението им за мобилни телефони отчита 11-то тримесечие без печалби) , обявиха, че няма вече всяка година да "вадят" нов флагман, а ще наблегнат на качество и иновативност.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Те да наблегнат на качеството, че с иновативност видяхме Г5.

LG G4 Leather/Kingston microSDXC UHS-I U3 90R/80W 64GB
Цитирай

На познат, след 4 ремонта на samsung s7, му върнаха парите и си взе s8 plus. Телефона за 1600 лв. На 2-рия месец, телефона му загуби обхват към мобилната мрежа. Работеше си като таблет. Даде го на ремонт и първо му казаха, че било нещо софтуерно и за 2 часа щели да го оправят, но в последствие се оказа хардуерен проблем и му го задържаха за по дълго време. Оказа се, че фабрично не са поставили някаква антена. Техника бил учуден, как изобщо, този телефон е напуснал завода така Smile След 1-2 седмици си взе телефона, като през това време си купи LG G4 за временен телефон. Приятелката му имаше Samsung note 4. Два пъти и сменяваха дисплея. Чупеше се от самосебеси. В сервиза и обяснили, че стъклото било пре закалено и от там се получавало това счупване. Лично на мен ще ми е доста трудно да си избера нов телефона сега. Тъкмо изтече гаранцията на телефона ми и платката (sn:507) все още му е здрава. Само дисплея му смениха преди месец и сега външно е като чисто нов и само се моля, да изкара повечко време без да дефектира. Когато се случи, нагрявам процесора, слагам пач-а за да изключа 2-те бързи ядра и така ще си ползвам телефончето Smile

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай

За самсунг и аз писах в друга тема, имам и не малко познати с такива, от трън на глог е положението...

В последно време откривам, че все пак ми липсва една ексра, която имам на другия телефон със 7ца - мултитаскинга с две паралелни приложения. Това го няма нито един ъпдейт преди хипотетичния 7 за Г4 нали?
Цитирай

Силно ограничен е преди 7.

Sent from LG G4 7.0 with TapatalkPro
[Изображение: 9820677ae0e5dcf08bfb5fa5344c88d1.jpg]

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

Наистина е силно ограничено.
Само малко приложения могат да го ползват.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

(2018-01-21, 15:08:32)oxuboxu написа:  Само малко приложения могат да го ползват.

persist.splitwindow.support_all=true
Цитирай

Това май няма как да стане на стоковия софт?
Цитирай

Теглиш от маркета BuildProp Editor и променяш тази част на "true", както е писал Бодо. Руут мисля, че не трябваше.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Става супер лесно обаче иска руут. Май всички методи искат Sad
Цитирай

Значи съм се заблудил, че става без руут, за което се извинявам.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

И четох , че един в XDA пише, че след редакцията, телефонът му изпаднал в bootloop.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Ще изпадне ако файловия мениджър не записва текстови файлове над 4 kb. Най-лесно е да разберете, като копирате build.prop във вътрешната памет или SD карта, отваряте го с някой файл мениджър с текстовия редактор, запомняте най-долния ред, може да добавите и вие нещо, натискате да го запише. След това го отваряте и виждате дали последния ред и този който сте добавили си стоят. Аз съм редактирал със Solid Explorer и няма проблем.
Ако имате Recovery, правите един backup и действате.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

@ganchev докато build.prop е в system ще си требе root ... Колкото до извиненията нормално е да се сбърка, НО в случая те (извиненията) трябва да са от мен, понеже ей така един ред написан без обяснения кое и как не е много коректно ...
От дръга страна пък който разбира каво е написано определено и знае какво и как да го прави ...

@oxuboxu всяка една манипулация (промяна) по системен дял може да доведе до bootloop или други проблеми ... Root сам по себе си е такава промяна, та и той понякога стига да се объркат нещата ..


@vargala81 още от времето на galaxy S(1) си закупих RootExplorer и някак това ми е най - нейтив и в същото време функционален редактора за какво и да е по системата ... Никога не съм имал проблем с него, НО стига да знаеш каво правиш ... Друг който много ми допада още от времето на симбиян е Xplore ...
Цитирай

+1 за Xplore, който го имам на всички устройства които ползвам независимо дали е Symbian или Android.
Цитирай

Да вмъкна и аз един проблем, който би трябвало да е софтуерен, имам го от Г2 насам... С 5.1 съм все още (нямам спомени как беше с ММ преди това), докато съм вкъщи нямам никакви проблеми, но примерно ако излезна навън с първото отключване няколко секунди всичко се зарежда наново/пририсува или не знам как да го нарека, но е супер лагаво и дори забива машината. След няколко секунди (5-10) все едно отново всичко е в рама и си работи идеално. Нямам никаква идея защо се случва когато излезна навън, но като ефект наподобява ситуацията когато излезеш от тежка игра и чакаш десктопа да се рефрешне отново.
Изкючително дразнещо е това и имам чувството, че другите телефони не са така. Дали е от веристията на андроида, многото приложения или интерфейса на ЛГ?
Цитирай

Може би е от многото приложения + версията на андро. На 6 и на 7 никога не съм имал ридроу на ланчъра с този телефон. Случва се като се изчисти ланчъра от рам/кеш. Но имай предвид, че съм много постен с приложения, затова и недостиг на рам не съм изпитвал.

Обаче тук идва странната част. Само навън ли се получава? Някакъв профил за смяна на някакви настройки спрямо локация имаш ли?

Sent from LG G4 7.0 with TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

Не се сещам за настройка, която да има значение като сменя локацията... Наистина не мога да разбера какво става, яд ме е че със 6-цата не изкарах достатъчно за да видя разликата. Помня единствено, че на бенчовете изкарваше по-малко, но това не означава, че няма някакви бонуси в управлението на паметта.
Винаги мога да пробвам с друг лаунчър да кажем, също се чудя дали оставащото място памет има някакво значение ако е над 1гб?

Последно официална седмица се оказва, че няма да има за Европа? Или още чакаме да се случи нещо? Изобщо не ми ъпдейтва до 6, на 99% съм сигурен, че ще се прецакам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)