Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт за LG G4

Ти даже си със 7.1.2? За отключен бл?

Направих си труда да проверя, вместо да чакам инфо наготово. Ами не става на тоя компютър, явно след като се срине някой ден и реинстална уин ще опитам пак. Както ми попадна в няколко теми в тоя форум (както и във форпда, хда и т.н) се оказва, че понякога процеса от адб си зависва на waiting for device ... като единственото решение, което не съм пробвал досега е преинсталация с друга версия на уин. Засега не ми се занимава, не ми е толкова важно.
колкото до версията на радиото - абсолютно същата е и при мен, но не закача на 4г.

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
Аксесоари

(2018-03-24, 01:38:57)oxuboxu написа:  @Бодо, тая V30b, от къде е, ти ли си я "сглоби" ? (Номер на съставяне: Bodo G4)
LineageOS, някакъв друг ROM ли е.
Ако работи стабилно и камерата е перфектна като преди да го мятаме повечето желаещи, че то ОТА явно няма да има.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk
V30b идва от H ROM  за G4 с последния LG UI от  LG Q6 който е леко хибридизиран с порта на H ROM от  LG V30 и моята по сериозна намеса е хибридизирането с ром от  H815T ... Даже забърках някои графични моемти от V20 ... Получи се цапано дупе со тиква как казва в някои южни части на страната ... добре е, но като пъргавина чистия H ROM za G4 си остава най читавия ром включително и камерата ... Батерията също е на ниво там... 
Опитвах да ъпдейтвам и т.н. ама кернела си стои стария и нещата отиват към мазало и нестабилна работа  а не към по добре ... 
Това е рома който е основата и сам по себе си е ок ... https://forum.xda-developers.com/g4/deve...t-t3660459

Хибрид е с https://forum.xda-developers.com/g4/deve...t-t3660032
и това https://forum.xda-developers.com/g4/deve...t-t3672567
https://lgsecurity.lge.com/security_updates.htmlhttps://source.android.com/security/bulletin/2018-02-01

Получи се нещо НЕ добро, но пък продължавам да опитвам :Smileпказвам, че съм тъп и упорит Smile


(2018-03-24, 12:33:27)maev написа:  Ти даже си със 7.1.2? За отключен бл?

...до версията на радиото - абсолютно същата е и при мен, но не закача на 4г.
 Това 7.1.2 не е много реално ... частично е само ... мазало в рома който ползвам ...

Като отидеш в "имена на точки за достъп" > трите точки и "възстановяване по подразбиране/на фабричните настройки" дали се закача?
Цитирай

Аз и фабрични върнах и пак не се закачи. Остави, не се мъчи да мислиш варианти, не ми е важно чак толкова Smile благодаря все пак

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

Така и така ми седи в шкафа елжито та викам да се позанимавам малко с него. Свалям първия тот файл за H815EU. Не разбрах само старата версия на LGUP да я деинсталирам от лаптопа и да инсталирам тази с G4 DLL ли?
[Изображение: 6b84755699bd675151586a4d057f4b54.jpg]
Цитирай

Аз не помня с коя версия на LG UP го инсталирах 7-ка, но беше първия файл H815EU.
Цитирай

Добре, да попитам, щото не ми е много ясно-защо изобщо си играете с това?
Какво ви дава като му сложите там тия ромо-ве или kdz-та?
Нови функции ли се появяват, по-хубаво ли почва да снима камерата, наистина не разбирам?
Има 1000 вида launcher-и, Icon пакети, 3D анимирани wallpaper-и и още какви ли не чудесии за персонализация, защо си слагате това, което на всичкото отгоре не работи на 100% при някои функции?

В смисъл толкова ли вече е огромна разликата на Android 7 спрямо 6.
Ами моя Optimus G е с Android 4 и да ви кажа не виждам никаква разлика с моя 6 в G4!
Цитирай

(2018-03-25, 15:57:55)greensmoke7777 написа:  ...
В смисъл толкова ли вече е огромна разликата на Android 7 спрямо 6.
...

1 до 1,5 часа SoT повече има при мен и някак по пъргава и бърза работа ... ама сега ще излъжа преди или след като смених кернела (говернора), че това е от значение ... Друга разлика е, че при 5,1 или 6.0 като се актуализира или инсталира някоя програмка телефона е неизползваем ... Цикли, мисли а самата инсталация е 10ки пъти бавна ... При 7.0 приложенията се инсталират много бързо а телефона е напълно използваем през това време ... Това много ме дразнеше ... също така паметта (вътрешната ) е много по бърза когато телефона е закачен към компютър ...

Останалото е на същото ниво, но пък за мен гореизброеното е достатъчно да ме кара да да го предпочета. 
Другото което мисля трябва да ти отговори на въпроса защо го правим е, че Optimus G е с Android 4 както сам казваш работи като G4 с 6.0 ... Някак не е нормално и не му отива ... трябва да е по бърз ... именно това "усещане" дава 7.0 била тя и неофициална версия ... Телефона реагира по пъргаво, сякаш тъча е по чувствителен ... има разлика която е ясно видима когато си бил седмица или две на 7.0 и се върнеш на 6.0 ... 

Не знам кое визираш, че не работи на 100% и в кои функции? За мен всичко работи ... или поне не съм срещал нещо да не работи.
Цитирай

Съгласен съм с колегата bodonance при Android 7 наистина телефона се усеща една идея по-бърз има повече приложения, които поддържат опцията Multi Windows като аз ползвам само Bulsatcom приложението или YouTube с браузър след хард ресет тъй като имах проблеми с някои игри (благодаря на колегата ganchev за съвета) до сега проблеми не съм открил освен може би понякога бавното свързване към Wifi мрежи след като е заключен телефона.Иначе като цяло телефона се усеща по-пъргав от преди, а фрапиращи бъгове като цяло не съм открил поне при мен.
Цитирай

Тези със седмицата могат ли да кажат дали SmartLock работи без проблем, за да не си въвеждам всеки път у дома пин кода като ми трябва телефона. Питам защото в андроид 6 не работи коректно и се върнах на 5.1 само заради това. След час у дома шестицата ми иска пак пин кода и така докато не рестартирам телефон. После се повтаря същия проблем... Ако тази функция не работи както трябва и в седмицата за мен няма смисъл да минавам на нея. Ще съм благодарен ако някой направи проби.
Цитирай

@eksoldier не го ползвам ...сега го нагласих и си бачка към момента, но ще ти пиша утре как е ... споменаваш за час у дома та ще го видим ...
Цитирай

Мерси. А нещо за dll да ми кажете. Слагам уж новата версия от тук https://forum.xda-developers.com/g4/deve...r-t3709119. Инсталирам версията на LG UP взета от този архив и нищо повече? Аз имам инсталиран LG UP от преди година и нещо, трябва ли да го заменя?
Цитирай

(2018-03-26, 11:09:18)eksoldier написа:  Мерси. А нещо за dll да ми кажете. Слагам уж новата версия от тук https://forum.xda-developers.com/g4/deve...r-t3709119. Инсталирам версията на LG UP взета от този архив и нищо повече? Аз имам инсталиран LG UP от преди година и нещо, трябва ли да го заменя?

Като тръгнеш да флашваш още в ранните % под 20 се получават грешки ... едни на 9% други на 11% трети на 12% и т.н. ... Тогава сменяш dll  с новата версия ... инак няма смисъл ...
Цитирай

В описанието няколко страници напред с флашването с тот файла не пише, че е имало проблем... Задължително ли е да се появи такъв? И от къде да взема точно dll файла. Този който ми е сега е версия 0.0.4.0.

Вече съм със 7. Благодаря за упътванията. Сега ще му ударя един тест кое как е. Smile
Цитирай

Браво ... очакваме скоро да споделиш и твоите впечатления ... иначе до момента 3 часа вече няма ядове със смарт лока ...
Цитирай

Тъкмо го настроих и аз. Идеално ако е така. От време на време ми дава няква грешка за сканирането на wi fi докато свалям приложенията от магазина. Ще видя как е после.
Цитирай

Тествай го няколко дни и пиши после повече ли държи батерията. По-бързо ли реагира телефона?

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Оставих телефона у дома и като се прибрах след два часа Smart Lock не работеше. Сега при всяко заключване ми иска пин. Иначе процента на батерията не беше мръднал. Това до сега за такъв период се случваше само като е зареден няколко часа след като е станал 100%. Работи по-бързо от 5.1. Най съм доволен на падащото меню и това, че мога да направя темата черна също е много добре.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Сетих се за най-важното:
Как е камерата...

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Идентична с 6.0 е. Не работи камерата от v10.

Sent from LG G4 7.0 with TapatalkPro

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

Аз съм повече от 3 месеца с 7, и съм много доволен , за сега нямам никакви проблеми.

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

За сега единствено ме дразни, че smartlock не бачка както трябва. Известно време работи после си иска пина... Всичко друго е много по добре от 5.1. Наистина е като друг телефон.

ПС
Така, оставих P9 в шкафа и съм с Г4 вече. Реших проблема със заключването като вързах телефона с Bluetooth слушалките и си е постоянно отключен. За сега всичко е ток. Smile Батерията не виждам за сега промяна, но е мнго по-бърз от преди, а това определено радва и дава усещането за нов телефон.
Цитирай

Последно каква 7-ца слагате?
Цитирай

Сложих тая с tot файла по метода описан няколко страници напред.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

По моето описание ли? ?
Наистина единственото, което ме изнервя, че не работи е апк-то на камерата от v10, имаше хубави ръчни настройки на видеото (включително 4к таймлапс).. но пълна радост няма.

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай

Дам, май по твоето. С изключване на телефона.
За сега съм много доволен. 4 часа като за начало дисплей. Само да кажа че от както ми върнаха телефона със сменена платка и дисплей си седи в шкафа. Сега P9 е там и разлика в бързината на работа няма, поне за сега. Г4 беше почнал яко да лагва за тва го оставих за резерва. Сега със седмицата нещата нямат нищо общо с преди. Дори превъртането в тубата е по бързо от колкото е в P9.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

Някой след ъпдейта до 7 успял ли е да си вземе 100те ГБ за облака? На мен ми дава грешка. [Изображение: 4be28f6a2bf283b850ee742a0c04b890.jpg]

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)