Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт за LG G4

(2018-04-02, 08:54:13)100 написа:  С 5.1 резултатите са 1150 / 3000.
Добър пример че точките в теста не са определящи за плавността на работата, бързодействието и усещането което получаваш... За мен 7.0 ми е най приятен и най плавен...

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Да попитам-има ли още нещо, което е хубаво да напишете като съвет, или направо да скачам със слагането на рома на V30?
Доколкото разбрах-първо се слага Recovery, после отключвам Bootloader и накрая през рекавъри слагам рома?
Надявам се да не съм объркал последователността .

Защото в един пост казваш първо да сложа рекавъри, после да сложа ром-а, а накрая буттлоадер за Android 7, защото този от 6 правил проблеми.
Цитирай

Гоше първо преди всичко се чеква дали можеш да даунгрейдваш ... при теб мисля беше 0 та смело започваш да слагаш драйвери и абд на компютъра ...
адб ти трябва да отключиш бутлоудъра, а бутлоудъра го отключваме за да можем да инсталираме рекавъри. Рекавъри слагаме за да можем да инсталираме рома ... Едното води до другото и няма как да сложиш рекавъри преди да отключиш бутлоудъра ...

Съвета е бавно и полека и бъди сигурен, че си прочел и разбрал всичко преди да го правиш ... прочиташ до край и си го изясняваш кое след кое и как и какво ...
Батерията на 100% и започваш ...
Цитирай

Така. регистрирах си телефона.
Инсталирах и всички драйвъри и ADB. И стойността ми за даунгрейд е 0.
Изтеглих и SuperUser. Само рекавъри линка от темата тука не бачка.
Това TWRP ли е?
Мога ли да влезна в сайта им и да си дръпна последната версия?

Общо взето не успявам да отключа буутлоудъра.
Освен това самото ADB ми излиза за части от секундата и трябваше да го снимам с видео,че да го преглеждам и да видя какво пише.
Имам файла от LG сайта unlock.bin, но нищо не става.
Някакви идеи къде мога да греша. Не съм сложил това SuperUser, само съм го свалил, да не да трябва да се сложи някъде в телефона и после да отключвам бутлоудъра?
Цитирай

Еха ...объркваш ме. Как успя да свалиш unlock.bin без да вземеш през adb device-id?
С adb се работи през конзола ... Command Prompt например ...
Явно @maev няма да ме изпревари та да си драсна какво трябва ...

Упътване как да инсталираме къстъм ром на LG G4 (и не само на него ... сходно е и при другите телефони, ама има конкретика та ...)

Преди да се започне каквото и да е трябва да се изчете цялото за да се знае в какво се забърквате ... И всичко е на Ваш риск ...

1. Набира се кода *#*#244773825625#*#* и се гледа какво пише срещу Anti-Roll Back Version ... ако е 0 то продължаваме към т.2 ... ако е по голямо от нула, независимо дали е 1, 2 или 3 то бъдещ даунгрейд ще убие телефона ... преценяме риска и или прекратяваме или отиваме към т.2. ...

2. Сваляме си драйвери и минималното адб с фастбут (голямото не ни трябва за целите), след което ги инсталираме ...

3. Ако всичко е преминало както трябва (по подразбиране) на десктопа трябва да има прек път ктм адб ... от него стартираме адб, което ще ни се отвори в конзолата на команд промпт ...
Ако не, то в директорията на адб (където сме го инсталирали) търсим cmd-here.exe и го стартираме от него ... ако го няма си го сваляме и копираме в директорията и стартираме от него ... ама после стартираме в т.4 Smile
* Има опция ако в директорията се натисне на празно място десен бутон на мушката докато се държи бутона Shift и ще ни се появи опцията "Отвори Command Prompt тук", но в по новите версии на уин това е заменено с пауър шел та ... Друга опция е да се отвори команд-а и да се навигира до директорията на адб ... Практиката ми казва, че това не е за всеки, а и зависи от версията на уиндоус, та стъпките по горе ...

3. Следва телефона ... ставаме разработчик ... от там в менюто което ни се е появило (за разработчици) активираме USB Debugging и OEM unlock-а ...
* Тук не мисля, че е нужно да се обяснява как се става разработчик ... Ако греша то поправете ме и ще допълня.

4. Свързваме телефона към компютъра, изчакваме малко за да ни разпознае като устройство и насложи драйверите и пускаме адб ... Какво е адб и как се работи с него има много изписано тук ...  За нашите цели ни трябват ограничен набор от команди ... ще ги има тук ... пишеш командата "adb devices" и трявба да се стартират няколко процеса и да ни ни разпознае и извади телефона ...
Ще видим това ...
[Изображение: 9299585w.png]
Проблемното е това надписче unauthorized, но пък в същия момент или с малко закъснение на телефона ще ни се появи това на телефона ...
[Изображение: 9299587u.jpg]

Слагаме отметка/тикче на "Винаги позволявай от този компютър" и даваме ОК ...

Повтаряме командата ... (Повтарянето на командата в конзолата може да стане със стрелка нагоре вместо да пишем командата отново ...) 
[Изображение: 9299588k.png]

Вече сме ОК и имаме работещо адб с пълен достъп до телефона ни.



5. Четем тази тема в която ще открием няколко стъпки 
- регистрираме се в сайта на ЛГ
*следва писане по спомен та моля да бъда извинен ако има неточности ...
-  след регистрацията влизаме в сайта за отключване на бутлоудъра ...
- иска ни IMEI на телефона
- искани и device -id ...
Въпросното ID се извлича през адб както следва: 
телефона ни е вече закачен, разпознат и с пълен достъп... стъпките по горе ... та следва "adb reboot bootloader" за да влезем в фастбут режим ... Следва "fastboot oem device-id" и ще ни се покаже IDто което трябва да копираме в сайта на ЛГ ... 
Тук важното е да следваме стъпките 1:1 както са ни описани и ни ги дават от ЛГ ... Там са дадени включително и командите по горе за ID-то ...

*Тук опциите ни се раздвояват ... 
Вариант 1 е да изчакаме така докато се сдобием с unlock.bin файла от ЛГ 
Вариант 2 е пишем командата "fastboot reboot" при което телефона ни се рестартира и си го ползваме докато се сдобием с файла, което може да отнеме малко време ... по спомен идваше на мейла който даваме...

6. Вече сме се сдобили с unlock.bin, който копираме в директорията на адб ... това е нужно за да не посочваме пътища при командите ... 
От тук ако сме останали на вариант 1 и сме чакали във фастбут режим то следва да напишем в адб "fastboot flash unlock unlock.bin" при което ще се отключи бутлоудъра.
Ако сме рестартирали и ползвали телефона си то е нужно да го вкараме отново в режима ... закачаме към компютъра, пускаме адб, може да се направи проверка дали се вижда по т4 ... а може директо на пишем "adb reboot bootloader" и след като телефона влезе в режим да отключим бутлоудъра с "fastboot flash unlock unlock.bin"  ...

Следва "fastboot reboot" за да се рестартира телефона и да проверим дали всичко е ОК  ...

Командата "fastboot getvar unlocked" ни дава статуса на бутлоудъра и дали е отключен или заключен ... Това клипче онагледява малко нещата ...


7. Телефона е ОК и с отключен бутлоудър, то следва да му сложим рекавъри ... Сваляме го от тук ... напомням да го копирате в папката на адб ...

Отново процедурата за да вкараме телефона във фастбут ... "adb reboot bootloader"

Тук вариантите са ни отново 2 ... можем само да стартираме рекавъри колкото да инсталираме ром, рут или каквото си пожелаем или да го инсталираме ...

Командата да го инсталираме е "fastboot flash recovery "името на нашето рекавъри без кавички".img" или в нашия случай с приложения файл за рекавъри ще е "fastboot flash recovery twrp-3.2.0-0-g4.img"

Ако само ще стартираме командата е "fastboot boot twrp-3.2.0-0-g4.img" ... 

От фастбут режима се излиза с "fastboot reboot" - само като напомняне !!!

Мое мнение е, че е добре да инсталираме TWRP рекавърито (да си го имаме), след което вместо да рестартираме телефона и тепърва влизаме в рекавъри, веднага след като го инсталираме да го стартираме с "fastboot boot twrp-3.2.0-0-g4.img" ... така телефона ще ни се рестартира директно в режим рекавъри ...

След като вече сме влезли в рекавъри можем да започнем инсталациите на каквото сме решили, като за целта е трябвало или предварително да сме копирали нужното в паметта на телефона или да го копираме тепърва докато сме в рекавъри режима ... имаме достъп до паметта и в него та можем да си копираме спокойно ... Препоръчвам преди това да сме готови ...

От менюто на рекавъри вече си избираме ром за инсталиране, модем, бутлоудър и т.н.  рут се слага след рома ...
Някои ромове инсталират и стоково рекавъри което ще замести нашето, за което препоръчвам или премахване на рекавърито от рома или замяната му с нашето рекавъри ...
Това зависи от избрания от вас ром и неговата специфика.
Клипчето въпреки, че е за LG G3 онагледява нещата как се инсталира ром през TWRP рекавъри ... от 1:16 нататък се вижда TWRP  и как става ...




При въпроси съм не се стеснявайте ...
Приемам всякакви забележки и препоръки за надграждане на информацията ...



Модераторите ако сметнат за нужно да преместят това където трябва, че сякаш в актуализациите ... но тук се задава въпроса и тук се отговаря ...
Цитирай

Абсолютно всичко направих до инсталиране на рекавъри и руут през TWRP, преди това отключих и бутлоудъра, но при рестарт само ми изписва BOOTLOADER UNLOCKED и ми показва само анимацията на LG и не иска да се стартира телефона. Стои си така с анимацията.
Цитирай

(2018-04-03, 10:44:29)greensmoke7777 написа:  Абсолютно всичко направих до инсталиране на рекавъри и руут през TWRP, преди това отключих и бутлоудъра, но при рестарт само ми изписва BOOTLOADER UNLOCKED и ми показва само анимацията на LG и не иска да се стартира телефона. Стои си така с анимацията.

LGUP налей ром на 6.0 ...

EDit: Преди това телефона го вкарваш в download mode ...
Цитирай

Изтеглих lgup , тегля сега и kdz-то, но с това LGUP не става нищо-изписва ми да избера правилния модел, а то всъщност не мога да избера нищо.
Сега телефонът е свързан с лаптопа и показва само анимацията. Нито мога да влезна в download mode, нито изобщо нищо-показва само анимацията на LG и това е.
И гледам из нета има някакъв bin файл в LGUP? Може би аз не правя нещо, както трябва ?
Цитирай

Нормално си дава нещата ... телефона е на анимацията и няма как да стане ... Анимацията се чака 10-15 до 20 мин ... може да стартира по бавно ... ако това време е минало го вкарваш в доунлоуд режим, което няма как да стане докато е на анимацията ... Гасиш го и както е изключен натискаш и задържаш бутона за всилване на звука и го държиш докато вкарваш кабела ктм компютъра ... сам ще влезе в режима ...
Изумяваш ме с някакви елементарни неща ... не знам как се навиваш изобщо да правиш такива сложнотии ...
Цитирай

Виж, благодаря ти за всичко това, което написа Smile
И изобщо за помощта!
За теб не е, но за мен е много сложно, защото го правя за първи път. В момента вече не е чак толкова, защото изчетох още няколко теми с важни, малки допълнения. Но все пак за вас някои неща ако изглеждат елементарни, за мен на тоя етап не са. Уча се в движение.
Добре, значи махнах батерията му, сега ще го включа, ще чакам към половин час анимацията, докато тръгне и после изключвам, натискам бутона за усилване и държа, докато вкарвам кабела.

Дотук добре, ама защо тегля kdz 6.0, а не този V30 ром? Аз нали съм на 6.0? Защо пак да го слагам?
Цитирай

(2018-04-03, 11:28:07)greensmoke7777 написа:  ...Уча се в движение.
Добре, значи махнах батерията му, сега ще го включа, ще чакам към половин час анимацията, докато тръгне и после изключвам, натискам бутона за усилване и държа, докато вкарвам кабела.

Дотук добре, ама защо тегля kdz 6.0, а не този V30 ром? Аз нали съм на 6.0? Защо пак да го слагам?

Темите според мен се изчитат преди това (а не успоредно с това) особено тези за soft-brick (винаги трябва да имаме вариант и да сме готови за най лошото) ... Друго важно е да се знаят комбинациите от бутони за различните режими кое и как ... а това са простите неща ...това което сега правиш  вече е доста по сложно и ти скачаш директно в дълбокото и ето как не проумяваш защо ти казвам да сложиш kdz ... 
Ако телефона стартира то сме ОК и директно скачаме на слагането на рекавъри ... предвид обаче какво пишеш и времето от когато го пишеш ...
Ако телефона не стартира до половин час то изпадаме в категорията на печелившите със софт брик ... софт брик се лекува с lgup и наливане на kdz/tot ром ... хубавото е, че телефона ще се оправи и бутлоудъра ще си остане отключен ... Ще ти остане само частта със слагането на рекавъри и ром ( рут ако си решил ) ... Ако прочетеш по назад ще видиш, че с бутлоудър на 7 не може да се сложи рекавъри, та за това ти казал 6.0 ...


ЕДИТ: Споменаваш "важни, малки допълнения." ... после като се оправиш ще те помоля да ги конкретизираш, за да ги добавим с цел следващия човек който тръгне да прави тази процедура да му е по лесно. Благодаря ти предварително за което.
Цитирай

(2018-04-03, 10:40:17)bodonance написа:   рут се слага след рома ...

Ето ми я грешката!
Сега я прочетох.
Аз сложих първо рут, ром не съм слагал чрез рекавъри. А явно е трябвало обратното да направя.
Някакви идеи?

Ок, мерси пак за разясненията. Явно съм на софт брик-50 минути не стартира. Да видя сега какво ще направя с lgup.
Цитирай

(2018-04-03, 12:18:09)greensmoke7777 написа:  Ето ми я грешката!
Сега я прочетох.
Аз сложих първо рут, ром не съм слагал чрез рекавъри. А явно е трябвало обратното да направя.
Някакви идеи?

Идеята я написах малко предния пост ... слагай ром на чисто за да си 100% работещ ... от там през адб слагаш рекавъри и наливаш ром който си харесал ...
Цитирай

LGUP не разпознава телефона. Какво ли не направих!
Мога ли чрез друга програма да сложа kdz? Имам LG Flash tool. Няма ли да мога чрез нея?
В момента ми е свързан към лаптопа и пише Firmware Update, 0%.
И пише да не дърпам кабела.
Иначе влезнах в download mode.
Но lgup просто не може да ми зареди модела.

Преди малко го изтрих и сега тегля наново и пак ще инсталирам...
Да, стана работата, горното, което съм написал не важи вече Smile
Значи имам само един въпрос-това .bin какво е и защо не мога да избера kdz файла? Иска .tot файл?
Цитирай

Хм...не се разпознава ... А има ли го в мениджъра на устройствата телефона при комп портовете? 
Ако го няма пробвай с по нови драйвери https://androidfilehost.com/?fid=529152257862714635

Ако го има при портовете то пробвай с този лгъп https://forum.xda-developers.com/g4/help...p-t3249803
Ако трябва ъперкът ... https://forum.xda-developers.com/lg-g5/d...s-t3511295
Това също е полезно https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=2797190

бин и ксз са разширения на имиджите ... в зависимост от режима на лгъп ти дава какво да избираш ... имаш ъпдейт/ъпгрейд, рефърбиш и още нещо беше ...
Цитирай

Да, режимите са REFURBISH, UPGRADE, PHONE Settings, Fota Upgrade.
На refurbish не мога да избера kdz-то, но на Upgrade мога. Него да избирам предполагам , избирам kdz-то и започвам да флашвам, нали така Smile

То като се избере после може да се цъкне на всичките опции, в бързината избрах Refurbish и сега така се ъпва, много се надявам да не съм сгрешил,че не дадох на Upgrade!

[Изображение: flash.png]
Цитирай

Точно така, започваш да флашваш. И ъпгрейд и рефърбиш ще ти свършат работа, като има опцията след като избереш кдз файла докато си на ъпгрейд да промениш на рефърбиш след това и файла ще остане избран ...
Цитирай

(2018-04-03, 12:16:35)bodonance написа:  ЕДИТ: Споменаваш "важни, малки допълнения." ... после като се оправиш ще те помоля да ги конкретизираш, за да ги добавим с цел следващия човек който тръгне да прави тази процедура да му е по лесно. Благодаря ти предварително за което.

1000 работи правя в движение, трия, пак инсталирам, пак трия, не става, после става.

Първо тази тема за отключване на Bootloader.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=74616

За човек като мен , който ама нищо не му беше ясно е на моменти трудна за разбиране.

Първо сайта на LG-някои линкове не работят. Ето линк към страницата на български, за да е по-лесно на хората.
http://www.lg.com/bg
Давате на "Вписване" и като ви излезе да се логвате, вдясно има с червен цвят едно регистрирайте се сега.
Кликате и се регистрирате. Активирате се по мейл с линка от ЛГ!

Регистрирате телефона ето тук, защото линкът не работи в темата Smile
https://www.lg.com/bg/poddryjka/my-lg/pr...egistracia
Играчка е малко, иска и снимка за доказателство на покупката, но няма как иначе да ни пратят unlock.bin.

Сега, много важно нещо, което аз не разбрах в началото и стигах до комични ситуации,че пусках софтуер да снима видео, тъй като adb прозорците ми изскачаха за части от секундата-не пишем adb в search на компютъра, а пишем cmd, след това с administrator правата кликаме и чак след това пишем (copy-paste-ваме) командите. Смятайте...със софтуер записвах видео, после гледам видеото, спирам на кадъра и писах на ръка всичко и така го въвеждах  Tooth Tooth

[Изображение: EDE.png]

Другото много важно нещо, което също не знаех и пак записвах с видео и на ръка, защото прозорците пак изскачаха за стотни-когато копирате двата реда ID номер на телефона (снимката горе) и го сложите в сайта на LG, получите мейл с файла за отключване (unlock.bin) и го запазите в папка, когато пристъпите към същинското отключване на bootloader-a, трябва да давате командите този път ОТ ПАПКАТА!
Намирате къде е adb папката ви, кликате върху нея един път с ляв бутон, за да се маркира (без да я отваряте), натискате SHIFT и с десен бутон на мишката шракате ,като от опциите избирате Open Command Window Here.
Много тънък момент, но важен, иначе като ви изскочи за 10 стотни прозореца и изчезне, ще се чудите какво става!

Това LG UP при мен проработи, ето линк
http://oceanhost.eu/eps4h4pmwphu/LGUP.zip.htm

Ами засега е това.
Цитирай

(2018-04-03, 14:08:35)greensmoke7777 написа:  1...
Сега, много важно нещо, което аз не разбрах в началото и стигах до комични ситуации,че пусках софтуер да снима видео, тъй като adb прозорците ми изскачаха за части от секундата-не пишем adb в search на компютъра, а пишем cmd, след това с administrator правата кликаме и чак след това пишем (copy-paste-ваме) командите. Смятайте...със софтуер записвах видео, после гледам видеото, спирам на кадъра и писах на ръка всичко и така го въвеждах  Tooth Tooth



Другото много важно нещо, което също не знаех и пак записвах с видео и на ръка, защото прозорците пак изскачаха за стотни-когато копирате двата реда ID номер на телефона (снимката горе) и го сложите в сайта на LG, получите мейл с файла за отключване (unlock.bin) и го запазите в папка, когато пристъпите към същинското отключване на bootloader-a, трябва да давате командите този път ОТ ПАПКАТА!
Намирате къде е adb папката ви, кликате върху нея един път с ляв бутон, за да се маркира (без да я отваряте), натискате SHIFT и с десен бутон на мишката шракате ,като от опциите избирате Open Command Window Here.
Много тънък момент, но важен, иначе като ви изскочи за 10 стотни прозореца и изчезне, ще се чудите какво става!
...
Това съм го описал ...т.3, даже и екзе файл има за целта там, също не напразно казвам всички файлове да са в паката на адб и фастбут за да стане всичко лесно ...
Цитирай

Операцията мина добре, после сложих и рекавъри и инсталирах на v30 рома, но преди рестарт дадох на wipe system и не може да се рестартира, застина на LG екрана пак, ама тоя път дори без анимация. За щастие пак влезнах в download режим и сега флашвам пак kdz-то.
После отново ще направя всичко ,но без да давам разни wip-ове на системата преди рестарт.

Сега всичко стана 10-пъти по-бързо с kdz-то, вече съм готов Smile
Сега слагам рекавъри и рома.

Тъй, стана наааай-накрая номера, всичко е на 6, успях да си сложа тоя ром, всичко си работи. Направо го чувствам като чужд тоя телефон сега Smile
Сложих му и root Smile

Има ли някакъв начин тия готини филмови ефекти от V30 да ги сложа на G4? Или вече прекалено много искам?
А иначе виждам,че камерата ми е като на V30 и с доста приятни екстри, но питам за ефектите.

Всъщност няма как да стане:
"except from the Cine mode which is dependent on the camera hardware and not on the software system".
Нищо, пак съм СТРАШНО доволен, защото камерата определено е доста по-добра откъм визия и функции от тази на G4.
Страшно много благодаря за помощта !
Цитирай

@greeny, виж камерата в ръчни настройки има ли ISO 50 като стойност както при оригиналната на G4 ?

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай

Камерата е на V30 Smile
Всичко си има!
Бая глезотийки отгоре, които ги няма в G4. Само разкошния Cinema Mode го няма, но пък има 9 видео/фото режима, които горе-долу наподобяват нещо като Cinema Mode. 
Ръчен режим за снимки и видео с много екстри, самото движение на колелцето при нагласяне на ISO-то и скоростта на затвора е толкова готино направено с много готин звук, все едно всичко е изпипано и прецизно. На G4 звука, движението , а и визията не бяха такива.
Получаваш камерата на V30 на 99%, какво поече може да иска човек. Няма само филмовите режими.
Всичко друго си е тук-zoom с бутона за снимане, ръчен режим при видео/фото, Cine Log е тук, платформата Graphy е тук, Hi-Fi запис на звук с всички настройки е тук,всички настройки на видео са тук, 9 допълнителни филтъра...
Сега G4 си е направо като тунингован звяр!

Беше това 

[Изображение: 70223004.jpg?itok=srlaUEEI]

А сега е това  Big Grin

[Изображение: 94e181e1d48b3e8f1223fa456c4764dc.jpg]
Цитирай

(2018-04-04, 12:24:11)greensmoke7777 написа:  А сега е това  Big Grin

По скоро е това :
[Изображение: hqdefault.jpg]

Каквото и да си говорим си му мина времето ... От няколко дни съм и с P20 lite, та щом тази плюнка от ниския/средния го засрамва във всяко отношение, се сещаш какво ще е до батковците с по 3 камери ... 
Единствено ми липсва кожения гръб (макар сглобката да е безупречна), приятната извивка и IR-а (тук намерих алтернатива през 3.5 жака) ... за сметка на това получих прекрасен 5.84" екран в още по малко тяло, 3-4 ПЪТИ повече SoT от първия заряд (батерията ми явно умира ...), по добър звук в слушалките и при разговор, още по плавна работа, предимствата на двойна камера, андро 8 и т.н. ...

Та в този ред на мисли онова по прилича на G7 някак Smile
Цитирай

Хардуера е един и същ, не знам за къв зверски тунинг се говори тука... Big Grin
Цитирай

(2018-04-04, 13:45:34)eksoldier написа:  Хардуера е един и същ, не знам за къв зверски тунинг се говори тука... Big Grin

Ама то хардуера е много ясно,че е един и същ. По-големи снимки от 16 мп няма как да направя!
Но сега получих всички екстри от V30, които в G4 ги нямах. Къде в G4 имаше ръчен режим на видео, къде можех да нагласям на видеото брой на кадрите, битейт, ISO, скорост на затвора, яркост, прецизна настройка на звука, изглед на снимките на лента, Cine Log, допълнителни филтри, платформата Graphy при снимане?

Всички тези екстри и функции ги няма в G4 и са най-малкото приятни и по-полезни при снимане.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)