Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при зареждане - не зарежда
#1

Здравейте.
Притежавам G7 от 3 месеца и до сега без никаква забележка. Днес при опит за зареждане на телефона, светна индикатора за зареждане, но телефона не реагира по никакъв начин и не показваше ,че се зарежда.
Смених няколко зарядни , друг разклонител и отново нищо. От време на време светва, на иконата на батерията на дисплея се появява ''светкавицата''  т.е. показва ,че зарежда но в същото време процентите не се качват. Пробва с USB към лаптопа и дори не реагира ,че е закачен .

Помислих ,че е проблем с порта за зареждане и бях готов да го върна в магазина за ремонт но се зачетох в Руските форуми ( понеже тук нямаше описан такъв проблем) и намерих публикация която казва , че тъй като телефона е с ''вградена батерия'' и не може да се извади и постави пак , при задържане на ON/OFF бутона за 15 секунди се симулира вадене и поставяне на батерията. Та направих го 2-3 пъти и накрая телефона започна да се зарежда без проблем. Отново пробвах с други зарядни , вадих и поставят жака за зареждане и без проблем .....

Ако някой е изпитвал този проблем и знае на какво може да се дължи , моля да сподели защото си мисля ,че  решението е временно.. Благодаря Ви предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте,

Вече няколко дена телефона няма проблем и се зарежда успешно. Това което ми прави впечатление е ,че батерията даже кара малко по-дълго (може и да си внушавам).
В чуждестранните форуми също има хора които са оправили проблема (който явно е масов за този модел)по същия начин.

Дано съм бил полезен! Може да затворите темата или да изчакаме още няколко зареждания и ще споделя пак отстранен ли е перманентно проблема или не.
Цитирай
#3

Всеки телефон забива. Хубаво е ,че има начин да се рестартира, симулирайки вадене на батерията. За другите телефони не знам, но Huawei винаги са я имали тази опция на телефоните с вградени батерии. Имам таблет Леново S5000. Бях го докарал до 14 месеца и половина работа без рестарт. Е накрая заби и се изключи. Всяко устройство и всеки софтуер си имат кусури. Дано не ти се случи пак.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)