Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Galaxy S5 след ъпдейт до 5.1.1
#1

Здравейте, ъпдейтнах телефона (през компютъра) до версия 5.1.1 и от тогава който и да набера или и мен ако ме наберат , постоянно ми е включен на спийкър. Преди всеки разговор трябва да го изключвам. Някой има ли идея как може да се оправи този проблем?
Цитирай
Аксесоари
#2

Би било добре да дадеш малко повече информация - например какъв модел е телефона ти, кой е този фърмуер, с Odin ли го флашна или от zip файл, стоков или чист андоид, с кой фърмуер си бил преди това - с една дума всичко, което би могло да помогне на по-знаещите.
Аз лично се сещам само за един 5.1.1 и той е за G900T, а ако ти си с G900F направо ми е чудно че телефона ти работи! Дай още информация!

Samsung Galaxy S5 Black
Цитирай
#3

И думичка не разбрах от това което си написал. Телефона е  Samsung Galaxy S5. Ако това помогне нещо...  http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id...06648p.png
Цитирай
#4

С Один си инсталирал стоков 5.1.1 до колкото разбрах до сега, а въпроса ми е направи ли Заводски настройки след ъпдейта?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Не. Да направя ли?...и как ако да
Цитирай
#6

Има ли официален 5.1.1

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#7

Не знам официален ли е. Не може да се ъпдейтва през телефона-изписва ми нещо от рода на: Човъркан е не от когото трябва и за това го свързвам към компютъра чрез Samsung Kies 3 и от там ми дава да ъпдейтна до 5.1.1 Понеже телефона е от САЩ,го занесох в сервиз за да ми сложат Европейски софтуер ( за да стане с БГ меню ) но не успяха и от тогава когато помъча ъпдейт през телефона ми изписва ,че не може.Може само през компютъра
Цитирай
#8

(2015-07-17, 05:18:18)tubleron написа:  Не. Да направя ли?...и как ако да


Има два начина:
1. Настройки -> Архивиране и нулиране -> Възстановяване на фабрични настройки
2. Влизаш в recovery (Volupe up+Power+Home), избираш wipe data factory reset и потвърждаваш Yes. След това reboot system now и си готов. 

ПС: При ресета всичката информация от телефона ще се изтрие (приложения, настройки, снимки, контакти и т.н.).

D_coffee
Цитирай
#9

Направих фабр. настройки и сега нямам проблем със спийкъра.Даже вече звъни без да усилва при входящо повикване (мн. ме дразнеше това) . Сега дали ще мога да го Руутна. Пробвах по описаните начини ,но не стана. Някакви идеи?
Цитирай
#10

Тук можеш да рутнеш >> http://forum.xda-developers.com/tmobile-...1-t3158005

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Може ли още малко помощ,тъй като не съм много на ясно.Свалих ЗИПа и от там на татък??
Цитирай
#12

Влизаш в TWRP recovery, избираш Install, намираш и инсталираш zip файла с руута, който си изтеглил.

D_coffee
Цитирай
#13

Как да вляза в това TWRP recovery ?
Цитирай
#14

Инсталираш си TWRP recovery с Один от тази тема и след това от това рековъри си инсталираш зипа който си свалил  >> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2697762

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#15

Може ли направо линк към това TWRP recovery . От линка който си дал не мога да се оправя,не намирам нищо за сваляне..
Цитирай
#16

Малко след стъпките за инсталиране има файлове за сваляне. Пише The Goods и има два файла. На тебе ти трябва първия, който пише, че се флашва с Один.

D_coffee
Цитирай
#17

http://forum.xda-developers.com/devdb/pr...l/?id=5608






[Изображение: 657784523910073b.PNG]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#18

Качих с Один,но не виждам промяна в телефона. Къде да го търся това рековъри и как да кача с него другия зип който е в компютъра?
Цитирай
#19

За да влезеш в recovery, изключи телефона и задръж следните бутони едновременно: Power+Home+Volume Up. За да инсталираш зипа с руута, трябва да си го поставил в паметта на телефона или картата памет.

D_coffee
Цитирай
#20

И като направя това как да кача зипа който е на компа? О,не прочетох-сега ще я кача на карта памет.И като ида в рековъри,то ще си го намери този зип,така ли?
Цитирай
#21

След като си инсталирал TWRP пускаш този клип на 5:08 мин и гледаш как влиза в рековъри. 

Увеличаване на звука + Home + Power







Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#22

(2015-07-21, 17:42:49)tubleron написа:  И като направя това как да кача зипа който е на компа? О,не прочетох-сега ще я кача на карта памет.И като ида в рековъри,то ще си го намери този зип,така ли?

Трябва да цъкнеш Install, да намериш файла и да го инсталираш.  Smile

D_coffee
Цитирай
#23

Правя всичко както казвате и не става
Цитирай
#24

Не трябва да е зип фаил

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай
#25

Пробвах и разархевиран и зип и...нищо
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)