Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Деинсталиране на приложения
#1

Здравейте. От около 3 месеца почти съм вече с тази страхотна играчка! Но ми направи тези дни следното впечатление... Значи още я началото като го взех (на заводски настройки, без да са качвани допълнителни приложения и прочие...) му свалих едно Antutu да го тествам... в порядъка на 2/3 седмици ми даваше един и същ резултат 42,500 +- някакви 10ти :Smile
Сега на скоро го пуснах пак няколко пъти и 4 теста под-ред ми дава 35, 500.... това са 7К разлика (на долу) което, не мога да кажа, че ме плаши, работи си доста бързо... но все пак не е малка разлика... Предполагам като са качени вече не малко приложения, игри.. товарят малко повече у-вото и на това се дължи това нещо ??? 
От 2/3 места вече чувам че от Samsung си правят някакви хитринки с тези бенчмаркове изкуствено да се Завишават резултатите.... или поне докато са нови у-вата.... и после вече излиза реално това което си може дадения телефон... Дали това е вярно или са само слухове?? Благодаря за отговора!
 И същода попитам от Стоковите (и като цяло), кои приложения бихте препоръчали да деинсталирам, да забраня.... да го Оптимизирам малко Smile ?? Благодаря! 
 Телефона съм го взимал 2ра ръка (купуван е от магазин за телефони(не от оператор) има си гаранция всичко...) но като го рестартирам ми изписва преди надписа на самсунг едно лого "Orange" пише на него.. един приятел ми каза че това бил някакъв чужд оператор.. в приложенията имаше 3/4 които ги деинсталирах/забраних...  (и все пак логото си остана..) не че ми пречи, но гледам разни такива ненужни неща да ги трия за да се оптимизира максимално... Поправете ме ако греша!!!  Bu Huh Cool

Също се зачетох в тази тема, за това как идват ъпдейтите до нашите телефони... https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72300
Като не е от БГ оператор а от някакво си "Orange" дали ще пристигне някаква актуализация и при мен по някое време?? :X Big Grin ... ПП сега е на 4.4.2 Smile

Samsung Galaxy Note 3 and Galaxy S5 !
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж да не си пуснал функцията за пестене на енергия. Когато тази функция е пусната, телефонът изкарва по-малко точки на AnTuTu... нали се орязва от производителността на процесора, за да се пести енергия.
Забрани всички самсунгски и гугълски приложения, които не използваш. S Voice ще е добре да забраниш.
Имаш лого на Orange, защото телефона ти е с техен ром. Можеш да си флашнеш друг ром, който не е към никой оператор, като си го свалиш от Sammobile и го флашнеш с Odin. Така няма да ти се появява никакво допълнително лого освен това на Samsung. 
Тук можеш да видиш как се флашва стоков ром с Один - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=70810.
Да, актуализация ще получиш. Но защо вместо да чакаш, не си инсталираш Android 5.0 Lollipop с Один? Лесно е и става за 15-20 минути. После един ресет и си готов. Smile

D_coffee
Цитирай
#3

Ами защото не разбирам и не смея да рискувам да се занимавам сам с такова нещо.. Вярно, че е описано като за малоумни в темата!!! но нямам смелостта сам да го направя.. Smile Ако има някой мераклия от Сф да удари едно рамо и да изпием по някоя друга бира след това, става ! ^^ Big Grin
Функцията за пестене на енергия я ползвам от скоро че започнах много да го тормозя и на батерията и ставаше лошо за ден и половина... Big Grin Сега ще я изключа и ще забраня S Voice + тези на самсунг (ако не е проблем да опишеш кои точно ще съм благодарен)
EDIT:
Сега го пуснах пак(с изключено "пестене енергия") Веднага скочи на 42,700 ^^ Tongue сега остана да забраня още някои други приложения, които кажете и евентуално ако се престраша (или по точно помогне някой мераклия Smile да сложа последния стоков (:: ако не ще си чакам.. Sad Big Grin

Samsung Galaxy Note 3 and Galaxy S5 !
Цитирай
#4

Давай смело и след като инсталираш можеш да седнеш някъде и ей така от кеф да почерпиш някой с бира около теб Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Прочети 1-2 пъти темата за флашване с Один и ако имаш някакви затруднения, ще помагаме. Smile

D_coffee
Цитирай
#6

" Темата е само за SM-N9005 Note 3 LTE ! "
Ами като за начало, моя мисля, че не е LTE, или поне никъде на кутията не го пише (както и при рестарт... ) На баща ми е LTE самоче е нео.. като се рестартира у-вото си пише Note 3 Neo lte Smile
Как да проверя за да съм сигурен дали ще стане и да започвам... ?? Smile

Samsung Galaxy Note 3 and Galaxy S5 !
Цитирай
#7

Ако си с N9005, действай смело. С точния модел си. Wink

D_coffee
Цитирай
#8

Ето тема за ориентир ... провери точно с кой модел си защото може да го развалиш >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)