Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Може би страхотен мод...?
#1

Някой пробвал ли е този мод http://forum.xda-developers.com/lg-g3/ge...3-t3130752  и какво мислите за него,ако наистина всичко това е вярно аз мисля че е чудесно Big Grin
Цитирай
Аксесоари
#2

В какъв смисъл мод?хардуерен?аз нямам таково загряване че да цапам с разни неща телефона.
Цитирай
#3

Ами да хардуерен е всички които са го тествали споделят че температурата им се е понижила с 10 15 градуса,в клипа човека показва какво причинява загряването.Странно е че ти нямаш такова загряване защото всички тeлефони G3 страдат от това загряване след тежка употреба или играене на игри и съответно падане на производителноста.Ако го ползваш за ало ало и facebook е ясно че не загрява толкова,за това има софтуерни модове като ctt mod който се справя до някъде с лага в игрите но не и със загряването на устройството,при мен например след 15 20 мин. игра температурата на cpu-то ми е 82 градуса което изобщо не е добре.
Цитирай
#4

Това изглежда яко, ако нямах гаранция веднага бих го пробвал.

LG G3 D855 16GB Android 6.0 Marshmellow
Цитирай
#5

Много добре сега си поръчах пастата Arctic Cooling MX-4 и след няколко дни ще го направя мода, има клипче в YouTube: LG G3 Thermal Compound Cooling Mod
Даже пастата после може да се ползва и за Лаптопа Smile Tongue  Това е  една от най-добрите пасти, която не провежда ток или не е електропроводима.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#6

То едва ли има термопроводима паста която да провежда ток.Всичките са на основата на цинков оксид.Не знам колко струва тази споменатата,но със същия успех може да си купите от някое дентално депо цимент за временно фиксиране на мостове и коронки"Repin".За няма и 20лв.получавате доволно количество паста(0,3kg.).Използвате само бялата паста,кафявата не ви трябва.Изпробвано е многократно.
Цитирай
#7

Мх3 и, ако не се лъжа, мх5, са електропроводими(водят се сребърни). Идеално се горят процесори с тях(тествано).

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#8

Аз имам MX-3 под ръка и мога да кажа, че не е електропроводима със сигурност. Просто го казвам за да се знае, ако някой тръгне да прави този мод и има такава. Все пак не е лошо да прочетете опаковката де, може пък да има няколко вида.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#9

Една от 2те беше, ама кой да помни коя точно :д То си пише така или иначе, де..

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#10

Имам един въпрос. Ако сложа термо паста могат ли да разберат ,че съм отварял телефона,който е в гаранция ? Понеже вече два пъти ми сменяха дисплея ,заради жълто петно ,а телефона е на 7 месеца и ми писна да се разваля,та затова питам. Телефона така и така вече е отварян 2 пъти и се чудя слагат ли обозначения някъде ? Преди да го дам в теленор сервиза даже го бях наводнил малко ( буксата за слушалките и вътре около батерията) ама ми признаха гаранцията.
Цитирай
#11

Е като го отворят и видят термопастата ще разберат, че си го отварял. Вече дали може да се разбере без да се отваря зависи от уменията да го отвориш/затвориш, без да си личи...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#12

(2015-07-24, 15:19:52)kobso написа:  Е като го отворят и видят термопастата ще разберат, че си го отварял. Вече дали може да се разбере без да се отваря зависи от уменията да го отвориш/затвориш, без да си личи...

Е ако се развали ще го отворя и старателно ще му изчистя пастата. Отварял съм и други смартфони без да си личи. Ама се чудя дали не слагат някакви маркери като на лаптопите примерно. Отварянето не ми е проблем ,но  да не падне гаранцията, че ако пак се появи жълто петно ............
Цитирай
#13

Аз като гледам на клипа този процесор къде стои и ми се струва ,че ако му се отведе топлината към другата платка каквато е и целта на цялото упражнение,то тази топлина ще отиде още по-близо до екрана и ако причината за тези петна е топлината то положението с тях да не стане по-зле.Защото сега ако отвеждането на топлината към тази платка е затруднено ,значи тя служи и като топлинен щит за нещата намиращи се под нея и не се знае какво ще стане с нещата които са в контакт с нея.Температурата на процесора ще намалее,но възможно е нещо друго да се нагрее повече.Аз лично не бих рискувал с подобни гимнастики.Друг въпрос е ако тази топлина се отвеждаше и разпределяше към задния капак.Все пак от него се отвежда в околния въздух,а не незнайно къде.
Цитирай
#14

Сега като се замисля ,може да се окажеш прав колега. Няма да го пипам ,но ако продължава на всеки 3-4 месеца да се появява жълто петно в горния ляв ъгъл няма да издържа и ще го продам. Яд ме е ,защото телефончето много ме радва и всичко в него ми харесва ,с изключение на греенето и жълтеницата. Точно заради петната не си взех Г2 ,а минах направо на 3-ката и какво се оказа .......
Цитирай
#15

Мода го направих преди няколко дни и го тествам на Игри телефона, определено има разлика от 5 до 10 градуса по малки температури. Жълти петна никога не сам имал и незнам за какво говорите. Определено има полза да се направи ако ползвате 32GB версия с 3GB RAM. Особено в BG сега е 39 градуса и този мод ще е от голяма полза за хората които играят игри. Аз сам в UK тук нее толкова топло като BG.
Забравих да кажа на Antutu теста изкара повече точки и също по този начин можете да си клокнете процесора ако искате.
При мен всичко е Stok или заводско.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай
#16

Аз също вече съм с мода и за сега съм доста доволен,след 1:30 мин.игри температурата не мина 70°С при мен всичко е със 10°С надолу от преди,само за инфо antutu 46k+ Big Grin използвах паста mx4.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)