Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки направени с G4

[Изображение: eCs0N4k.jpg][Изображение: rLJuZ3Z.jpg]
Цитирай
Аксесоари

Честита Коледа на всички!
Малко бързи снимки на коледната украса в Стара Загора.

[Изображение: image.png]
[Изображение: image.png]
[Изображение: image.png]
[Изображение: image.png]
Цитирай

Ето,че ми пристигнаха и новите бебчета-комплект с 8 лещи:
0.65 X широкоъгълни лещи
Обикновени макро лещи
Макро лещи с 19 кратно увеличение
Рибешко Око 180 градуса
Супер Рибешко Око 235 градуса
Супер Широкоъгълни лещи 0.4 Х
Телефото лещи с двукратен Zoom
CPL филтър

Пробвах ги набързо в затворено помещение и качеството е доста добро. На естествена светлина очаквам да е още по-добро.

[Изображение: 20161228_214318.jpg]
Цитирай

Дай повече инфо за тези лещи.
Малко снимки с тях, както и линк към магазин или сайт.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

LG G4
Цитирай

Вероятно става дума за това: https://www.aliexpress.com/store/product...94228.html
Цитирай

(2016-12-29, 12:45:13)ivandimitrov написа:  Вероянтно става дума за това: https://www.aliexpress.com/store/product...94228.html

Това е , да  Smile
Бива и са доста евтини, 25 лв ми излезнаха с доставката, аз от OLX ги намерих и купих.
Цели 8 лещи за смешни пари, дори и телефото има с двоен zoom и CPL филтър!
Снимки тия дни ще снимам и ще постна.
Цитирай

@greensmoke7777 от този комплект както и други такива подобни само макро лещите стават Smile

Samsung Galaxy Note 4 White / LG G4 / Huawei P Smart Z
Цитирай

(2017-01-01, 11:02:43)ceclii написа:  @greensmoke7777 от този комплект както и други такива подобни само макро лещите стават Smile

Да, така е и в това се уверих още вчера, когато ги пробвах малко по-сериозно.
Всъщност знаеш ли какъв е проблемът им, който обаче е разрешим-че трябва задължително статив и да се снима с различен фокус, след което във Фотошопа да се "стакнат", за да се получи.
Иначе стават размазани в краищата и изобщо не изглежда добре.

От телефото обективчето останах много доволен-нищо размазано при двукратен zoom, чиста картина.
От двата вида макро лещи-задължително искат статив, различен фокус и стакване.
Двете широкоъгълни лещи-същото.
Двете лещи "рибешки очи"-същото.
CPL филтъра още не съм го пробвал, но малко се съмнявам,че ще върши работа.
Може и да греша за него, не знам...
Цитирай

LG G4
@greensmoke7777 задължително се прави Focus Stacking тази е от 64 снимки, някой снимки са ми от 200 и нагоре кадъра Smile
[Изображение: 31276342593_13660e9cbf_b.jpg]Fly by Tsvetan Ganev, on Flickr

Samsung Galaxy Note 4 White / LG G4 / Huawei P Smart Z
Цитирай

LG G4
Snowflake
[Изображение: 32064568711_08bd57fde2_b.jpg]Snowflake by Tsvetan Ganev, on Flickr

Samsung Galaxy Note 4 White / LG G4 / Huawei P Smart Z
Цитирай

Някой ползва ли Camera FV-5 ? Със стария дроид 5 си имах 25 секунди затвор, след ремонта и сложения в сервиз дроид 6 нямам спомен, но след като минах пак на 5 максималния затвор в програмата ми е 0.7 секунди. Някой има ли идея на какво може да се дължи това?
Цитирай

Може би има разлика в безплатното и платеното приложение. Аз го имах пълното платено приложение (изтеглено от нета безплатно, естествено хахха), но го махнах, защото камерата на телефона ми прави много по-добри снимки и много по-лесно и бързо. Останах доста разочарован от FV-5 на LG G4, но на старчето ми LG Optimus G още си ми стои инсталирано, защото по мое мнение прави по-добри снимки от вградената камера.
Цитирай

Аз съм купил приложението преди година... Аз също предпочитам вградената програма на Г4, но ми е чудно защо се получи така.
Цитирай

Преди време използвах FV, но сега тотално я скапаха. Ако ползвам различно приложение от стоковото, това е Snap Camera HDR, почти не съм намирал по-добър вариант.
Цитирай

Ето една снимка и от мен

[Изображение: 20170206_170419_HDR.jpg]

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай

(2017-01-20, 15:53:07)CarpeDiem написа:  Преди време използвах FV, но сега тотално я скапаха. Ако ползвам различно приложение от стоковото, това е Snap Camera HDR, почти не съм намирал по-добър вариант.

Платената или безплатната?
Цитирай

Ползвам платената. Не знам какви ъпдейти са и правили, но дългият затвор изчезна...
Цитирай

(2017-02-08, 11:55:58)vovalinder написа:  Платената или безплатната?
Платената и доста я скапаха.


[Изображение: 20170102_220941_01.jpg]
Цитирай

Здравейте колеги! Пиша ви с една молба! Понеже няма как да ви го покажа със снимка, искам да ви помоля следното:
Направете снимка в пълна тъмнина с настройки-iso=1000 и S=1/1000 другите настройки са без значение.
При мен снимката излиза по-светла в краищата и е осеяна с червени сини и бели пикселчета, като обаче гледате яркостта на екрана ви да е на минимум 80% на 100% и по-тъмно се вижда по-добре. Интересува ме дали и при вас е така, защото първоначално проблема ми беше още по-голям и тези червени пиксели се виждаха на нощните снимки! Ходих в Техномаркет и ми смениха камерата. Сега на снимките вече нищо не се вижда, но при снимка с настройките по-горе е нещо страшно Smile
Благодаря предварително!

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

K20 Pro Premium Edition 12/512
Цитирай

Ето какво се вижда при мен при тази настройка, която си посочил и пълна, непрогледна тъмнина.
При нощните снимки обаче го нямам това нещо-всичко е перфектно. Сега прегледах дори и снимките на звездното небе, които бях правил при почти пълна тъмнина и също са чисти.
[Изображение: 20170214_103835.jpg]
Цитирай

Благодаря! И при мен е същото. Да разбирам ли, че е нормално или просто при всички има проблем?

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

K20 Pro Premium Edition 12/512
Цитирай

Аз си мисля, че това са отблясъци от лазера. Не мисля, че е проблем щом не се вижда на снимките.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Когато го забелязах за пръв път на предната камера се виждаше на снимките. Там се бяха улучили няколко червени пиксела един до друг и се виждаха на всяка снимка на едно и също място. Тогава и аз си помислих за отблясъците от лазера и го закрих. Пак ги имаше! Иска ми се да пробвам с друга марка телефон, но нямам такъв с възможност за такива настройки под ръка.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

(2017-02-14, 12:16:03)radolip написа:  Когато го забелязах за пръв път на предната камера се виждаше на снимките. Там се бяха улучили няколко червени пиксела един до друг и се виждаха на всяка снимка на едно и също място. Тогава и аз си помислих за отблясъците от лазера и го закрих. Пак ги имаше! Иска ми се да пробвам с друга марка телефон, но нямам такъв с възможност за такива настройки под ръка.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Само да уточня под предната предната камера имам предвид първата която смениха!

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

K20 Pro Premium Edition 12/512
Цитирай

(2017-02-14, 10:50:58)greensmoke7777 написа:  Ето какво се вижда при мен при тази настройка, която си посочил и пълна, непрогледна тъмнина.
При нощните снимки обаче го нямам това нещо-всичко е перфектно. Сега прегледах дори и снимките на звездното небе, които бях правил при почти пълна тъмнина и също са чисти.
[Изображение: 20170214_103835.jpg]

Това е шум и се забелязва при слаба светлина и високо ISO, нормално е при ISO 2700 когато снимам звезди чак дразни  ама на photoshop се оправя като се отвори RAW файла Smile
А иначе проблема е от отворената бленда F1.8 олавя по добре светлината в центъра на сензора и дори там фокусът е по добър Smile

Samsung Galaxy Note 4 White / LG G4 / Huawei P Smart Z
Цитирай

Интересно как raw файла няма такъв проблем. Като го конвертирам през snapseed и запаметя, шума изчезва. При зум се виждат обаче разни цветни точки, предимно червени по цялата снимка. Това е при всички raw файлове. Може би има начин за оправяне, но не съм спец...
Ето снимката: [Изображение: 20170224_151951.jpg]
Ето и конвертирания raw файл през snapeed. Просто запаметих jpeg, нищо друго: [Изображение: 20170224_151951_01.jpg]
При смяната на дисплея последния път ми бяха сменили и камерата без да го искам. Не знам дали и те сдават багажа по някое време...
При Nokia 808 мога да пипам исо-то, но в тъмно автоматично отива на 2.7 сек. затвор. Ето резултата при исо 1600, при зум пак се виждат разни цветове, но в ъглите няма нищо. Предполага, че се дължи на по-дългия затвор: [Изображение: 2017_02_24_0662.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)