Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Share Internet Комп -> лаптоп
#1
Photo 

Доста често в работата ми остава свободно време , затова си нося и личния лаптоп . Там няма безжична връзка . Има само служебен комп , който е доста старичък . С Windows XP е и са му направили втори акаунт, на които нямам почти никакви права . Паролата за администраторския не я знам ... Самия комп е свързан с интернет чрез кабел . Има ли как да споделя интернета на лаптопа , макар и с кабел ако е нужно ?  Мисълта ми е да не се разбира за тази маневра ... веднага се сетих да си настроя рутер , но не ми дава да вляза в настройките - трябва да стане от администраторския акаунт . Пък и не се знае дали не трябва да се звъни до доставчика ако има ограничение по IP / MAC адрес ...Програми също не могат да се инсталират - винаги ми казва да отида в админ акаунта ( пробвах да свържa телефона , но не дава да се инсталират драйвърите ).Съществува ли някакъв вариант за евентуално споделяне,че ми писна да редя пасианси  Smile ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Най лесно е кабела, който излиза от рутера и влиза в служебния комп да го изключиш и да го включиш в твоя лаптоп. Ако си с уин 7 настройките ще се конфигурират сами. Обаче служебни мейли и др. са конфигурирани само и единствено на служебния ти комп и включвайки твоя, няма да имаш достъп до тях - освен ако можеш да си въведеш настройките сам. Имай предвид, че ако нещо е филтрирано от администратора на мрежата няма да можеш и ти да го ползваш /примерно фейсбук, при нас е така - ама пък аз нямам и не ми пука. Има вариянт да са разрешени само определени ай пи адреси в тази мрежа, но не ти пречи да провериш дали това е така, и без това си носиш лаптопа с теб. А защо не ползваш нета на служебния комп? Друг вариант е да споделиш мобилния нет с лаптопа - ама много трафик ще направиш за кратко време, но пак си е вариант.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#3

Да и при мен има ограничение само за фейсбук , но на мен не ми пречи . С кабела от компа в лаптопа става - автоматично си тръгва , но проблема е , че компа се ползва за видео наблюдение и не трябва да остава без интернет , а и както казах , е доста старичък мy е доста трудно с още един браузър , затова търся начин да ползвам само лаптопа ми . Има ли как да се разклони някакси този кабел и да има интернет едновременно на двете машини ?
Цитирай
#4

Купи му WiFi антена и ако успееш да му инсталираш драйвъра ще си споделиш нета от твоя лаптоп и ще имат и двата.


Другото което можеш да пробваш


[Изображение: 72015148_3_585x461_lan-adapter-konektor-...chasti.jpg]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Това от картинката изглежда ,че ще свърши идеална работа . Някаква идея как се казва самата джаджа ? Благодаря много Smile



Видях я в сайта от картинката мисля , че ще свърши работа .
Цитирай
#6

Най доброто решение в твоя случай.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#7

Никакви настройки не ти трябват щом като включиш кабела и си имаш нет на твоя лаптоп. Това е просто разпределител/удължител или там каквото име има Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

Не най - доброто , а може би единственото в моя случай с толкова много ограничения . Точно такова нещо би ми свършило работа-преди малко си поръчах една бройка,във вторник ще я взема и ще пиша как стоят нещата .Дано само да не падне скоростта на инетрнета . Благодаря otnovo ! Smile
Цитирай
#9

По-удачния вариант според мен щеше да е един суич за 10 лв., но дано свърши и това работа.


Цитирай
#10

Взех джаджаta , но за съжаление не стана . Всеки път като включа и двете едновременно , едното се изключва. Т.е работи само едното устройство по необяснима за мен причина . Ползвам две малки кабелчета , които ги дават в комплект ,когато си купиш рутер - и двете по отделно си работят .Някакви други идеи ?
Цитирай
#11

Както каза колегата по-горе - един евтин суич ще свърши работата.
Цитирай
#12

Суич, както е написал и quovadis по-горе.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#13

Направих един стар рутер като суич и стана . Като за начало съм доста впечатлен от интернета - 3 филма свалих с по 10-11мб. Дано скоростта да си седи все така , но и да падне не мисля ,че ще усетя някаква разлика Smile Благодаря на отзовалите се !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)