Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален Android 5.1 Lollipop е наличен!
#1

Сони обявиха, че новия Андроид 5.1 ще бъде наличен за първите Xperia модели до края на месец Юли.
Вече е сертифициран и новия фърмуер с билд номер 23.4.A.0.546, което още повече потвърждава наближаването на официалния старт на ъпдейта.

Тази тема е с цел коментари за предстоящия ъпдейт, както и такива след неговото излизане.

(2015-07-22, 18:03:34)androns написа:  За по-нетърпеливите:
D6603_Customized NCB_1288-5531_23.4.A.0.546_R13C
Цитирай
Аксесоари
#2

Нямам търпение, въпреки че ъпдейта до колкото четох ъпдейта няма да бъде голям. Най вероятно за по-добра оптимизация. Ще очакваме  скоро отзиви, надявам се позитивни...

Sony Xperia Z3
Цитирай
#3

Аз лично най-много бих се зарадвал на Camera 2.0 API от Сони с пълен ръчен режим, но най-вероятно ще си остана с очакването. Понеже снимам постоянно, това е единствената причина да се замисля за LG G4, въпреки че като телефон, Z3 ми харесва повече.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#4

Пуснали са го вече за Z3, Z3 Compact, Z3 Tablet

Sony Xperia Android 5.1.1 Lollipop Changelog [Software build number 23.4.A.0.546]

– Improvements to volume and silent mode control, more control of your alerts, simplified and enhanced design
– Integration of LinkedIn with your Calendar and Contacts
– Camera focus, speed and accuracy improvements in Superior Auto mode
– Many new features for Xperia in Business, enhancing enterprise support for Xperia
– Now take pictures from the camera using Sony SmartWatch 3; use the SW3 as a remote shutter button
– Instant calendar events – create & share smart events directly from any email
– Calendar agenda in Email – no need to switch apps to check upcoming events
– Richer Xperia themes
– New Settings menu icons
– Additional options for Wi-Fi and Bluetooth in notification menu

source http://www.xperiablog.net/2015/07/21/son...led-video/
Цитирай
#5

За по-нетърпеливите:
D6603_Customized NCB_1288-5531_23.4.A.0.546_R13C

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#6

Дойде ми официално ота,но като го изтегли и прави проверка и проверката е неуспешна,понеже съм рутнал телефона,дайте идея какво да правя за да го сложа,иска ми се рута да остане,ама едва ли има начин.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#7

@politican, вариант за запазване на руута, е като се флашне прерутнат с най-новия билд през рекавъри.
Вероятно всеки момент ще излязат и линкове за подобни готови актуализации.
Вариант е също, сам да си направиш такава с твоята компилация, която после да флашнеш отново през рекавъри.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Аха мерси,ами ще изчакам значи готов рутнат и само го флашвам и готово Smile

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#9

При мен вече се обнови, автоматично. Не съм видял, че има отворена нова тема и постнах в старата за 5.0.1 админите могат да го затрият от там [Изображение: 85f64fef2e32b0e7dc141cacdd846a0f.jpg]

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#10

Като цяло, нищо ново под слънцето...

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#11

Опитайте се да потвърдите отстраняване на проблеми с неприети повиквания, каквито някои потребители констатираха, при различни инсталирани приложения един друг.
Би могло да се провери и за налична промяна в живота на батерията, което може да не е голяма разлика спрямо КитКат, то е осезаемо различна в полза на КитКат.
Промяна в потреблението на рам памет , също не би било зле да се забележи, в предвид някои коментари за липсата добра оптимизация и ненавременното и освобождаване.
Също и оставане в работен режим да дадено приложение, което иначе не е било използвано като последно, което продължава използването на хардуерни ресурси, а от там и се увеличава консумацията на енергия.
Момента с греенето споменат от колеги, също не е за подценяване, ако е редуциран при нормална употреба.
Качество на снимки, сравнени в момента преди и след актуализацията.
Въобще, има много неща, които биха могли да бъдат оптимизирани в наша (на потребителите) полза.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12

И аз го получих, чрез OTA, тази сутрин. За сега ми харесва.
Както забелязах е че има добавени някой функций, като Silent Mode със бутона за намаляне. Удобно е.
В Setting менюто иконките са променени.
Като че ли е по-бърз. Smile
Добавен е WideSceen мод на основен екран и в менюто, много яко.
Също така, понеже държа заклювен екран с ПИН, и сега само въвеждаш и влиза автоматично, преди трябваше да въведеш Enter.
Намалих си размера на иконите, сега ми е по красиво.
Няма грам лаг, не мога да повярвам.
Не съм правил Хард Ресет


За сега тва, 100% има и още...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#13

(2015-07-22, 18:39:13)politican написа:  Аха мерси,ами ще изчакам значи готов рутнат и само го флашвам и готово Smile

Тук вече съм качил пре-руутнати версии: http://forum.xda-developers.com/z3/gener...0-t3056361
Цитирай
#14

(2015-07-23, 04:43:08)ИванМатин написа:  И аз го получих, чрез OTA, тази сутрин. За сега ми харесва.
Както забелязах е че има добавени някой функций, като Silent Mode със бутона за намаляне. Удобно е.
В Setting менюто иконките са променени.
Като че ли е по-бърз. Smile
Добавен е WideSceen мод на основен екран и в менюто, много яко.
Също така, понеже държа заклювен екран с ПИН, и сега само въвеждаш и влиза автоматично, преди трябваше да въведеш Enter.
Намалих си размера на иконите, сега ми е по красиво.
Няма грам лаг, не мога да повярвам.
Не съм правил Хард Ресет


За сега тва, 100% има и още...

От България ли е купуван телефона? Аз още чакам ъпдейт. Моят е през  бг оператор.

Sony Xperia Z3
Цитирай
#15

Благодаря GHOSTFACE,но става ли директно да го флашна без wipe за да ми останат нещата,или не е желателно?
Ps:оправих се,сложих го,но сега проблем,не намирам работещ xposed installer,а главно заради него рутвам Sad((

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#16

и според мене е по-бърз.а как намали иконите да са ти по-малки ?според мене само звука е по-зле от предишната версия , ама може и да си въобразявам

SAMSUNG GALAXY S20+ GRAY
Цитирай
#17

@freaak1, телефона е купуван и се ползва в Австралия.
@POPCORN, задръж върху екрана, избираш Home Settings, и имаш 2 опции, втората Icon Size си избираш small...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#18

(2015-07-23, 15:43:38)politican написа:  Благодаря GHOSTFACE,но става ли директно да го флашна без wipe за да ми останат нещата,или не е желателно?
Ps:оправих се,сложих го,но сега проблем,не намирам работещ xposed installer,а главно заради него рутвам Sad((

По принцип на 5.1 не работи Xposed.
Има една неофициална версия обаче, тествай нея: http://forum.xda-developers.com/xposed/s...d-t3072979
Цитирай
#19

Тествах я,работи.Но само с някои модули и след няколко рестарта получих такъв boot loop,че незнайно защо и бекъпа не ми помогна,та се наложи префлаш на рома,ще се чака за по-свестен xposed явно Smile)))

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#20

Колеги,имам проблем.Вече няколко пъти ми се случва да намирам телефона в джоба си отключен и включено фенерче,самолетен режим и др.Мисля,че е от новия софт.понеже с 5.0 не помня да ми се е случвало,има ли други с подобен проблем?

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#21

Аз имах същия проблем и се оказа че е от "Двукратно натискане за събуждане".
Цитирай
#22

Еее кофти,допадна ми телефона и сега проблем Sad(( Lg G2 Lg G3 Z2 имах и не са имали този проблем,а именно от тях толкова свикнах с това почукване.....и сега точно пък с него проблем Sad((((((

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#23

Носи го с дисплея навън, не към крака си. Само че не е здравословно за дисплея.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#24

Е тъпо е да се съобразявам всеки път как да го сложа в джоба,май ще сменям пак телефона Sad((Не знам защо се получава с Z3,Z2 също имаше почукването и никога не ми се е случвало.Кофти работа,да дадеш близо 1000 лееа за телефон и да ми включва в джоба самолетен режим,разочарова ме.Аз писах тук за да разбера дали е от новия 5.1,да не е софтуерен бъг.

SAMSUNG GALAXY S6 GOLD Platinum®



Цитирай
#25

Не е от Лолипопа, защото при мен проблема се появи при КитКат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)