Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между HTC ONE M9 И SAMSUNG GALAXY S6
#1

Здравейте отново се обръщам към вас за помощ предните пъти ми препоръчахте ноте 3 и галакси с5 и не сбърках като взех и двата сега дилемата е друга телефоните са one m9 и galaxy s6 телефона ще се вземе от виваком на лизинг.
Телефона ще го ползвам за музика(м9) за снимки (галакси с6) за браузване във интернет някоя друга игра.
По мой груби сметки с6 единствения съществен недостатък е липсата на слот за карта памет като решението на този проблем е покупката на 64 или 128 гб версия но виваком имат 32 и 128 гб версия като разликата е 14лв във цената.
Приемам и други предложения
   
Музиката ще е основно през слушалките но звука който излиза от м9 през високоговорителя е страшен
Цитирай
Аксесоари
#2

За снимки си е най-на оферта G4, доколкото чета(+ впечатления от един колега, който си го взе).
Иначе между 2-та може би М9, че като чета какви "родилни дефекти" има 6-цата... Или просто прочети темата за S6, ако колегите те убедят, че той е по-добър, и виж какво трябва да му гледаш при покупка.
Също и доста хора се оплакват от малката батерия(battery pack си е решение, де, ама все пак), та и това му е - на 6-цата.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#3

С6 е добър телефон, но ако те радва хтц то го зимай има по-добра батерия.Зависи дали ще ти е проблем да зареждаш с6 по-често
Цитирай
#4

Аз бих взел с6-цата. Освен двата говорителя отпред м9-ката няма абослютно никакъв друг плюс.
14 лева разлика в цената е 336 лева за 2 години, което за мен е доста солидна сума. Прецени дали налистина имаш нужда от толкова много пространство и дали си заслужава да платиш цената за него. Спотифай е решение, ако ти харесава да го ползваш.

Choosing...
Цитирай
#5

От гледна точка на това че ноут 3ката е със 32гб качих 2-3 игри около 200-250 снимки прилично количество видеа и му остават около 8-10гб свободни за това си мисля че 32 гб са малко и си купих 32гб карта памет клас 10 за това до някъде HTC то ми допада една идея повече но сега във избора се включи и lg  но със lg не съм работил до сега първо НТС и след това само самсугн и може би много му свикнах но ако предположим че НТС отпадне като вариант S6 или  G4 като ценово са еднаки.

ПП за спотифай нещо не мога да се навия да го ползвам пък и да плащам 5 долара на месец
а относто зареждането на баретият сега с5-тицата я зареждам всяка вечер така че навика го има изграден вече


Като финален избор са НТС М9,Самсунг галакси с6 и ЛГ Г4
Цитирай
#6

Принципно Deezer дават 6 месеца безплатен премиум, ако си вземеш Самсунг(или поне аз като си взех Ноут-а беше така, затова не ползвам Spotify, а и честно нещо не ме радва). А иначе и 2-те са безплатни като услуги, само се лишаваш от някои неща, ако не ги плащаш, но пък от друга страна си хабят нет и то доста стабилно, та така..
Иначе аз S6-цата не бих си я взел поради 2 причини:
-добре известният розов екран(да, поправимо е, ама пак си е загуба на време)
-full-glass телефон-не, мерси(това си е малко субективно).
Също може би и заради слота за карта памет, лично като ходя да карам си ползвам карта за песните, че нито ми се иска да си губя бързите МБ-и, нито пък ми се иска да ми пада батерията от мобилния нет и затова :Д

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#7

Попринцип на края си взех LG G4 със 2 кожени гръбчета от виваком благодаря на всички за мненията
Цитирай
#8

Доволен ли си от G4? И аз имам същата дилема, между трите телефона и още не мога да реша на кой да се спра. Единственото, което ме кара да клоня към Самсунга е, че имам Gear s и ако се спра на някоя от другите 2 марки, няма да мога да използвам пълния потенциал на часовника. Ако може още някой да си даде мнението кой от 3-те изброени телефона е най-подходящ за изброените по-горе неща, тъй като и аз ще го ползвам за снимки, музика, интернет....
Цитирай
#9

И аз заглеждам S6-цата , но като чета темите в неговия раздел направо ми ce плаче . То не cа розови петна , разпадащи cе бутони , отлепящ ce диcплей... Иначе като дизайн е направо бомба.Имайки предвид и нашите любими cервизи и каква мъка е c тях... В този ред на миcли , cпоред мен HTC-то е по-добрия вариант.
Цитирай
#10

Малко късно отговарям но да доволен съм от G4 и то много не съжелявам изобщо че избрах него пред S6 и M9 музиката през слушалките е супер а говорителя учудващо силен(по силен от този на S5 ) камерата уникална във всяко едно отношение а относно това че имаш гиър с той може да работи и самостоятелно и ако не се бъркам може да се свърже и със утройство различно от самсунг а иначе поне за мен минус дойде липсата на слот за карта памет и до някъде това че не е отваряем иначе батерият на Г4 нямам думи вчера следобяда към 14 часа от откачих от зарядното слушах музика играх малко снимах и вече имам 30% батерия и го слагам да се зарежда и едно уточнение екрана е на максимална яркост
Цитирай
#11

(2015-08-11, 13:31:49)any9 написа:  Доволен ли си от G4? И аз имам същата дилема, между трите телефона и още не мога да реша на кой да се спра. Единственото, което ме кара да клоня към Самсунга е, че имам Gear s и ако се спра на някоя от другите 2 марки, няма да мога да използвам пълния потенциал на часовника. Ако може още някой да си даде мнението кой от 3-те изброени телефона е най-подходящ за изброените по-горе неща, тъй като и аз ще го ползвам за снимки, музика, интернет....
За интернет всички ще ти вършат еднакво добра работа,за музика М9,а за снимки С6 и Г4.На практика резултата е 2:2:2 тоест всеки е много добър в 2 от 3 неща.Така,че аз бих те посъветвал да обмислиш на кое от гореизброените неща държиш най-много, и разбира се кой ти харесва външно.
Цитирай
#12

До сега от S4 насам съм имала все Самсунг и за пореден път съм недоволна от тях. Най-вече с лага. Не съм работила нито с HTC нито с LG. G4 ми е последния вариант, защото е с най-голям екран, а аз държа да ми е практичен и да мога да работя с него с една ръка. Четох, че батерията на С6 е слаба, явно и на Г4 пада бързо. Да, ама М9 е с най-лошата камера от всички..... Това може би ще ми е най-трудния избор на телефон до момента... При всички положения, трябва да преценя кои са ми приоритетите и от какво да се лиша.
tedo - да, с гиъра мога да се свържа с всеки телефон, включително и Айфон, но няма да мога да използвам всичките му функции. Но чета все по-лоши неща за С6..... Ще мисля още. Ако някой има какво да добави за плюсове и минуси, ще съм му много благодарна Smile
Цитирай
#13

Ами вземи си ноут 4... Не виждам какво се чудиш.

Choosing...
Цитирай
#14

(2015-08-12, 12:45:51)any9 написа:  До сега от S4 насам съм имала все Самсунг и за пореден път съм недоволна от тях. Най-вече с лага. Не съм работила нито с HTC нито с LG. G4 ми е последния вариант, защото е с най-голям екран, а аз държа да ми е практичен и да мога да работя с него с една ръка. Четох, че батерията на С6 е слаба, явно и на Г4 пада бързо. Да, ама М9 е с най-лошата камера от всички..... Това може би ще ми е най-трудния избор на телефон до момента... При всички положения, трябва да преценя кои са ми приоритетите и от какво да се лиша.
tedo - да, с гиъра мога да се свържа с всеки телефон, включително и Айфон, но няма да мога да използвам всичките му функции. Но чета все по-лоши неща за С6..... Ще мисля още. Ако някой има какво да добави за плюсове и минуси, ще съм му много благодарна Smile
Относно батерията на Г4 не пада изобщо бързо като се има на предвид че във къщи съм на wifi а на вън на 3Г да слушам музика да си чатя и чета във нета да играя на angry birds 2 и още 1-2 игри и да изкара малко по малко от 24 часа S6 надали ще изкара толкова много
Цитирай
#15

Отиди в магазина и си поиграй с всичките.Там ще разбереш кой е твоят телефон.На м9 камерата си е съвсем прилична,а предната е по-добра от на останалите,звука също,а за гладка и безпромлемна работа няма какво да коментираме.Нямал съм с6 нито г4 и за тях не мога да кажа,но м9спрямо ноут4 работи много по-гладко.Отиваш в магазина и виждаш кой ти залепва за ръката Smile
Цитирай
#16

На 100% съм съгласен с колегата над мен.+1 за HTC One M9
Цитирай
#17

Ще отида до магазин да ги видя на живо. Започнах да клоня към М9, но естествено щом се спрях на него, в Мтел ми пише ограничена наличност Big Grin Ще поровя по нета, да му намеря и на него кусурите, че до сега ги гледах само на С6 Wink
Цитирай
#18

Няма да намериш кой знае какви кусури,единствено камерата му е по-слаба(сравнено с С6)


Забележка от модератор:

Цитирането на последно мнение в темата е абсолютно забранено. Не се препоръчва цитиране на няколко поредни мнения. За да получи цитирания известие в Tapatalk, не е нужно да се цитира цяло мнение. Може да се копира името под аватара и да се постави в "нов отговор" по този начин Copy/Paste name:https://youtu.be/ojj6McL6orc или просто да се сложи @ пред ника на колегата когато го изписвате (пример: @username ).
Цитирай
#19

Май и резолюцията на дисплея му е по-слаба... Сега отивам до магазина да видя на живо телефоните. От вчера се замислям за Г4 и стига да нямам проблем с големия му екран, май ще се спра и аз на него Smile
Цитирай
#20

htc-то, няма едно значимо предимство пред самсунга. Скапан процесор, по-слаба батерия, значително по-лош екран, отвратителна камера (и предна и задна), липса на wireless charging и т.н. и т.н.
За мен между двата Samsung-а е дааалееееч по-логичния избор.

G4... ако те кефи странната смесица между пластмаса и кожа не е лош вариант. А също така трябва да се сблъскаш и с by far най-грозния user interface на таз годишен флагмен. Изключвайки това - не е лош телефон. Камерата му е много добра (със самсунга се представят горе долу еднакво в това отношение - единия телефон е по-добър в една област, другия - в друга), батерията му не е зле, екрана е приличен. Като цяло телефона мен лично не ме впечатли с нищо конкретно, но е all rounder, а това се харесва на повечето хора (:

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#21

Не че нещо но ЛГ Г4 е в пъти по добър от самсунга аз до момента съм имал само самсунг и сега като се докоснах до лг надали ще се върна на самсугн батерията си му е много добра при непрекъснато пуснат интернет и във къщи wifi играене на игри малко фейсбук и изкарва малко по малко от 24 да съм точен 18 часа и му остават 30% и го слагам да се зарежда другото за интерфейса този на самсуг ти харесва повече защото е шарен а на лг е изчистен.За екрана може да се по-спори защото е много относително на едни може да им харесва супер амолед на други спс лсд другото което е съчетанието кожа и пластмаса може да му се сложи пластмасов гръб и да е изцяло пластмасов ако на човек не му харесва комбинацията кожа и пластмаса и другото което самсунг нямат е слот за карта памет веднага давам и пример за разликата във цените понеже ще кажеш е да ама самсуг имат и 128гб вградена ЛГ-то със плана ми излиза 1600 за 2 години (40лв телефона и 20лв план) а самсунга 2400 със план (70лв телефона и 30лв план) не че нещо но за 1000лв разлика не благодаря
Цитирай
#22

^ Иб@@@@си дългото изречение.

Интерфейса на LG бил по-изчистен със смесицата си между холо, материал и LG глупостите? Хахахах, добре. G4 е по-добрия телефон (;

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#23

@smiley - време е да оставиш на страна фенщината и да погледнеш реално. С6-цата не е добър телефон. Красив, но в никакъв случаи не е добър телефон. Съотношение между цената и това което предлага е на последно място от тазгодишните предложения, хтс въобще не ги броя, чакам ги да фалират вече.
Това ще е 6-я телефон на самсунг, който предлага много малко и струва много повече от всички предишни. Време е да приемеш, че тези на които бяхме големи фенове с теб, започнаха да правят безинтересни телефони.

Choosing...
Цитирай
#24

Вальо, аз не знам защо всички казват, че S6 не бил добър телефон. Наистина не го разбирам това твърдение. Единственото което не ми харесва в телефона е по-слабия живот на батерията, спрямо старата ми М8-ца, която беше железна (no pun intended).
С абсолютно всичко друго нямам никакви оплаквания - перфектна камера, уникален екран, бърз.... наистина не разбирам какъв е целия тоя шум около телефона, че не бил добър. И това се опитвам да го кажа без да съм повлияван от факта, че го имам телефона. Да, несъмнено съм имал някакви проблеми - даже на сервиз съм го давал, но това се дължеше и от части, че телефона си го зех малко след като излезе на пазара.
Да, несъмнено цената му е висока - особено като излезе беше 800 евро (!?!). Сега се подобри малко положението, но пак не е евтин. Въпреки това, ако сега трябваше да си взимам телефон, несъмнено щеше да бъде пак S6-цата., поне докато не излезе Некс 5. Просто конкуренцията тази година е пълна дупка - LG, Sony, елепа htc тази година не пуснаха хубави телефон и това е факт.

Цитат:Време е да приемеш, че тези на които бяхме големи фенове с теб, започнаха да правят безинтересни телефони.

Абсолютно съм съгласен с теб в това отношение. За това и S6-цата ще ми е последния самсунг телефон за дълго време. Елепа като видях и как си повярваха с Note 5, направо ми се приплака. Но определено не бих определил S6 като безинтересн или да не си заслужава - това е втория самсунг телефон на който истински се радвам, първия беше S2.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#25

smiley то лошо няма ,че те радва,но защо трябва и нас да ни радва...и наистина ли си вярваш ,че конкуренцията в лицето на z3,g4,че и м9 са много по-зле от превъзнасяната шестица?Просто не проумявам какво толкова и харесваш,добре,взел си си я,доволен си,не те дразнят недостатъците и,като импотентна батерия,тракащи бутони,розовеещи супер екрани,дефекти в камерата ...не ти пречи да се занимаваш с сервизи,но...приеми,че на някои тези неща не им се нравят,някои искат да имат безпроблемни телефони,на които батериите им държат цял ден,па били и те облечени в "невъзможната" комбинация на кожа и пластмаса.Истината е,че ес6 от тазгодишните флагмани е най-разочароващия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)