Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Хоум бутона ми трака
#1

Здравейте
Снощи си купих S6 32GB Kутията не беше отваряна и всичко на пръв поглед добре и го взех но сега виждам че хардуерния бутон си е добре но като че ли има лек луфт и като го докоснеш издава дразнещ звук като на пластмаса нещо такова мисля ,че ме разбирате ....така ли е и при вас защото нали имам 24 часа за смяна но ...незная споделете
Цитирай
Аксесоари
#2

Ми луфт лек, нагоре-надолу ако го клатиш има. Все пак бутона е изпъкнал и корпуса около него е изрязан, за да върви добре бутона, а не да опира.
За шум, чак ако опра телефона до ухото си и почуквам бутона- да като че ли има нещо, но то пак идва от този луфт.
Можеш да идеш в магазина и да видиш как е на някоя мостра
Цитирай
#3

Виж за луфта съм съгласен и бутона си се натиска добре ,,просто само да допра с пръст до него и трака издава звук много дразнещ .а нарочно съм си взел такъв където кутията не е отваряна за показ..и сега се дразня защото като го барна и издава този туп звук все едно .....чудя се да ходя до някой офис ама да не да не искат да го сменят,макар да съм доста убедителен! или и др.да са така ,,,
Цитирай
#4

Не при всички е така, но като цяло май проблема е често срещан. Най-добре ще бъде да настояваш да ти го сменят с нова бройка. 

ПС: При тебе така ли е?

D_coffee
Цитирай
#5

Да издава този шум почти идентично.......И ти ли си така
Цитирай
#6

Повечето сме така
Цитирай
#7

Мх ясно -благодаря ,,аз може обаче се опитам да ми сменят тела ...то като ги зная колко не отваряни има ще гледам днес ...но като цяло освен неприятния звук не е проблем ,,

Ами аз сигурно ще пробвам днес ,,като ги зная колко не отваряни имат ако имат ,,,,но освен дразнещия звук не е проблем ,,нали
Цитирай
#8

Проблем не е стига да не те дразни, двама мои приятели си взеха чисто нови телефони наскоро и и при двамата тракането го има
Цитирай
#9

И при мен е така. Не е приятно, но свикнах Big Grin Иначе си работи перфектно, лично аз заради това 'щракане' няма да ходя на сервиз.

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай
#10

Тук в Мтел имат изложен бял модел и изглежда леко хлабав и трака от лявата страна, а в Технополис имат изложен черния и бутона беше много стабилен без никакви тракания. Общо взето е тука има тука няма де е тракането Big Grin
Моят съвет е връщай го или там сервиз, ако не ти пречеше нямаше да пускаш тема.
Цитирай
#11

Аз съм го дал за подмяна и се надявам другия като го отворим да не е така...аз не знаех за бутона ...ако има нещо др. За което да се оглежда по така ..спиделете ....
А относно посл. коментар пети какво съм писал какъв сервиз ...а какво пиша и правя аз си зная ок!!!?
Цитирай
#12

Като го вземеш огледай за розавеене по екрана и дали не е залепен криво. Ама хубаво го огледай ако трябва вземи и един приятел той да гледа единия край ти другия. Понякога двама души не са достатъчни да открият дефект и се налага трети. Някои модели имат батерия, която бързо се разрежда - за 2 часа. така че вземи и столче да може да седнете да го разцъкате 2 часа. Също така боята на черния около камерата се бели лесно, затова не се страхувай да му подложиш зъбния тест на камерата. Късмет дано попаднеш на читава бройка.
Цитирай
#13

Колеги тъй като моят телефон си го закупих от частно лице намам касов бон и т.н. и нямаше как да използвам гаранцията за смяна на устройството или евентуално ремонт на хоум бутона гледах клипчета за смяна, но не ми се искаше до го отварям и реших да го залепя с течно моментно лепило колкото и налудничаво д звучи ?? и то взе че стана хаха. Сложих една капка на игла и разнесох лепилото на страна на която ми хлопаше. Сега нямам проблеми с бутона и всичко работи идеално. 

П.С. : работеше идеално .. след 5 минути пак започна да трака, този път от двете страни хахах. Някой да ми предложи сервиз ?  Big Grin

S5
Цитирай
#14

Давам само идея...вместо с лепило опитай с капчица машинно масло или тефлонов спрей.Предполагам ,че ефекта ще е по-голям отколкото с лепилотоSmile.С него първоначално не е скърцало докато не е засъхнало.Как не си си заллепил бутона незнам...предполагам си го натискал постоянно...
Цитирай
#15

Колега бутона като се натисне най-вдясно или най-вляво не работи, само по средата. Не знам как смазката ще помогне а лепилото с което пробвах е като капчица, но друга марка. Чудя се дали да пробвам пак или да търся сервиз, че много ме изнервя като го натисна другаде освен по средата да не реагира Big Grin Big Grin

S5
Цитирай
#16

Извинявай колега,не знам защо съм разбрал,че копчето скърца,а то не е сработвало.Възможно е да има по-голям луфт между бутона и микретата под него,както някой спомена,но без разглобяване може би няма как да се оправи.
Цитирай
#17

Имах Едж черен и сега нормален голд.На нормалния трака хоум бутона , на еджа не тракаше. Мен не ме дразни и ще си го ползвам така. Не си струва разправийте. Може като дойде време да го продавам да се пробвам за смяна.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)